Obsah dílu

Zaorálek ministrem kultury — Zaorálek ministrem kultury — Odvolaný ředitel nemocnice — Hrozí bouřky — Bezdoplatkové zóny v Orlové — Větší úroda chmele — Školy se chystají na září — Více zmijích uštknutí — Madona dostala korunku

Části dílu

00:48
Zaorálek ministrem kultury
  Ministrem kultury se stal Lubomír Zaorálek. Politik spjatý s Ostravou a MS krajem tady začínal svou kariéru a utrpěl i největší politický debakl. Lídři místních organizací věří, že jeho zvolení může být pro kraj přínosem.
  04:58
  Zaorálek ministrem kultury
   Živě Kamil Švec, politolog z Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity.
   09:43
   Odvolaný ředitel nemocnice
    MS krajští radní dnes odvolali ředitele karvinské nemocnice Jiřího Matěje. Tento krok je součástí dlouhodobě plánovaného personálního rozdělení nemocnic v Karviné a Havířově, které dlouho fungovaly pod společným ředitelem v jedné personální unii. Teď kraj chce, aby každá nemocnice měla svého ředitele a náměstky. Do jmenování nového ředitele či ředitelky bude nemocnici řídit vedoucí odboru zdravotnictví krajského úřadu Pavel Rydrych.
    10:11
    Hrozí bouřky
     Meteorologové prodloužili výstrahu před bouřkami v celé ČR až do zítřka. Doprovázet je může přívalový déšť s úhrnem kolem 40 mm. Nárazy větru mohou lámat větve stromů, hrozí také kroupy. Řidiči by měli v bouřce snížit rychlost.
     10:31
     Bezdoplatkové zóny v Orlové
      5 bezdoplatkových zón vzniklo nově v Orlové. Podle města se jedná o problémové lokality. Často tam musí jezdit hlídky městské policie. Město chce v problémových místech snižovat počet příchozích obyvatel a také bojovat proti tzv. byznysu s chudobou. Podobných bezdoplatkových zón v celém Česku přibývá.
      13:04
      Větší úroda chmele
       Loni měli chmelaři na Olomoucku kvůli suchu nejhorší úrodu za poslední čtyři desetiletí. Letos se situace postupně vrací k normálu. Deště v posledním období podpořily růst chmelových šišek. Nepršelo ale tolik, aby révu na chmelnicích napadla plíseň. Úroda se proto očekává asi o 1/5 vyšší než loni.
       Klesá ale zájem o chmelové brigády mezi mladými lidmi.
       16:08
       Školy se chystají na září
        Na Krnovsku finišují rekonstrukce školských zařízení. Kromě samotných škol se na opravách podílejí jednotlivé obce a města. Chtějí pro stávající i nové žáky zajistit lepší podmínky pro začínající školní rok.
        18:20
        Více zmijích uštknutí
         Zmijí na horách přibývá, stejně tak jako jejich kousnutí. Obezřetní by měli být všichni, především pak děti, starší nebo nemocní lidé a také alergici. Podle odborníků si už ale lidé dokážou většinou pomoci sami. Kromě nich jsou ale v ohrožení třeba psi.
         21:17
         Madona dostala korunku
          Klenot Hané, Cholinská madona, má novou korunku. Gotickou sochu, jejíž hodnota je odhadovaná na 4 mil. Kč, v 90. letech ukradli přímo z kostela. Zpět domů se vrátila až po 13 letech, ovšem bez korunky. Trvalo 10 let, než plastika získala nový klenot.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          28. srpen 2019

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          24. březen

          Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

          24. 3. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          23. březen

          Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

          23. 3. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          22. březen

          Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

          22. 3. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          21. březen

          Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

          21. 3. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          20. březen

          Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

          20. 3. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          17. březen

          ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

          17. 3. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

          Napište nám