28. srpen 2019

Obsah dílu

Města řeší regulaci velkoplošných reklam — Města řeší regulaci velkoplošných reklam — Města řeší regulaci velkoplošných reklam — Rozsudek kvůli udržbě zeleně v Ostravě-Jihu — Hrozí silné bouřky — Kontrola diplomových prací z UP Olomouc — Vojáci darovali krev pro syna kolegy — Rekonstrukce Slovenské strely je v polovině — Demolice vybydlených domů — Kontrola občerstvení v Zoo Ostrava — Sklizeň brambor a cibule — Radim Špaček točil Smíření

Části dílu

00:50
Města řeší regulaci velkoplošných reklam
  Vedení Ostravy mění pravidla pro reklamy ve městě, chce se zbavit ploch a velkých poutačů, které jsou ve výkladech, často i na historických domech. Úřad se zaměří také na jednotlivé podnikatele, kterým bude radit, jak reklamu ve městě umisťovat a sjednotit. Regulaci reklam řeší i menší města na severu Moravy.
  03:06
  Města řeší regulaci velkoplošných reklam
   A co přesně by mělo nařízení obsahovat, se náměstkyně ostravského primátora, Zuzany Bajgarové, ptala Lucie Botorová.
   06:52
   Města řeší regulaci velkoplošných reklam
    Se stejným problémem bojují i další města v Česku. Např. v Liberci musí mít žadatel o umístění reklamy v centru povolení od památkové péče i rady města. Historické centrum chrání před reklamou také v Benešově, kde od loňského roku platí nová vyhláška. Ve Znojmě, Brně a Praze se řídí manuálem, který obchodníkům radí, jakou reklamu ve městě umístit a jak ji sjednotit s ostatními.
    07:20
    Rozsudek kvůli udržbě zeleně v Ostravě-Jihu
     Okresní soud v Ostravě dnes osvobodil 8 bývalých radních městského obvodu Ostravy-Jih. Obžalovaní byli za uzavření nevýhodné zakázky na údržbu zeleně. Obvod tak měli v letech 2007 až 2010 připravit o více než 55 mil. Kč. Mezi obžalovanými byli i 2 bývalí starostové. Soudní spis má 9 tis. stran.
     08:20
     Hrozí silné bouřky
      Zítra odpoledne a večer hrozí na Moravě a ve Slezsku silné bouřky, které mohou doprovázet přívalové srážky s úhrny kolem 40 mm. V noci na pátek budou bouřky slábnout. Výstraha platí od čtvrtečního poledne do 1. hodiny po půlnoci, ojediněle se podle meteorologů mohou rozvodnit malé toky, hrozí zatopení sklepů nebo podchodů. Nárazy větru mohou lámat větve stromů.
      08:47
      Kontrola diplomových prací z UP Olomouc
       Univerzita Palackého v Olomouci už nebude pokračovat s hloubkovými kontrolami starších diplomových prací svých absolventů. Kvůli aférám s plagiátorstvím bývalé ministryně spravedlnosti Taťány Malé a exministra práce a sociálních věcí Petra Krčála se loni rozhodla prověřit nejdříve vzorek asi stovky diplomek. Jejich kontrola už skončila, žádné chyby ale neodhalila.
       10:57
       Vojáci darovali krev pro syna kolegy
        Vojáci ze 102. průzkumného praporu z Prostějova přijeli do ostravského krevního centra darovat krev.
        Chtějí tak podpořit 4letého syna svého kamaráda a kolegy. Ten leží už 5. týden v nemocnici a selhávají mu ledviny.
        13:04
        Rekonstrukce Slovenské strely je v polovině
         Už rok opravují restaurátoři legendární vlak, Slovenskou strelu. Stroj z roku 1936 patřil ve své době k technickým zázrakům. Trasu mezi Prahou a Bratislavou zvládl před 80 lety ujet za 4 hodiny. A jízdenka na tento spoj tehdy rozhodně nepatřila k těm nejlevnějším, šlo totiž o spojení nových technologií s luxusem.
         15:58
         Demolice vybydlených domů
          Vybydlené domy, které se radnicím nebo společnostem nevyplatí opravovat. Podobných jsou v kraji desítky. Třeba v problémové lokalitě v Karviné-Novém Městě jich nedávno zbouraly celkem 60.
          Náklady vyšly na 20 mil. Kč. Demolici 3 poškozených domů teď plánují i ve Slezské Ostravě.
          18:13
          Kontrola občerstvení v Zoo Ostrava
           Do ZOO v Ostravě vyrazili pracovníci ČOI. V plánu měli zkontrolovat úroveň prodeje ve stáncích, soustředili se hlavně na občerstvení. Kontrolu provedli celkem na 3 místech. Zajímalo je především dodržování správné míry u nápojů a také gramáže u jídel. Kontrolovali také, zda jsou u všech prodávaných položek správně uvedeny ceny.
           19:20
           Sklizeň brambor a cibule
            Úroda brambor je letos přibližně o 1/2 menší než vloni. U cibule je situace ještě horší. Podle zemědělců jim dosavadní zásoby vydrží pouze do konce roku. Důvodem je především sucho. Právě i před ním se mohou zemědělci pojistit. Zájem podle pojišťoven každoročně roste.
            21:39
            Radim Špaček točil Smíření
             Radim Špaček režíruje herce z Komorní scény Aréna. I když jde o záznam divadelní inscenace, vytáhl inscenační tým mimo divadelní scénu. Hra Smíření je o křivdě, nenávisti a o tom, jak se Češi smiřovali s vyhnáním Němců z pohraničí. Natáčí se na opuštěném statku v Hukvaldech.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             29. srpen 2019

             Přehled dílů

              
             Stopáž26 minut

             2. červen

             Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

             2. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             1. červen

             Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

             1. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             31. květen

             Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

             31. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             30. květen

             Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

             30. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             29. květen

             ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

             29. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             26. květen

             Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

             26. 5. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám