25 minut

28. srpen 2019

Část: Rekonstrukce Slovenské strely je v polovině

Obsah dílu

Města řeší regulaci velkoplošných reklam — Města řeší regulaci velkoplošných reklam — Města řeší regulaci velkoplošných reklam — Rozsudek kvůli udržbě zeleně v Ostravě-Jihu — Hrozí silné bouřky — Kontrola diplomových prací z UP Olomouc — Vojáci darovali krev pro syna kolegy — Rekonstrukce Slovenské strely je v polovině — Demolice vybydlených domů — Kontrola občerstvení v Zoo Ostrava — Sklizeň brambor a cibule — Radim Špaček točil Smíření

Části dílu

00:50
Města řeší regulaci velkoplošných reklam
  Vedení Ostravy mění pravidla pro reklamy ve městě, chce se zbavit ploch a velkých poutačů, které jsou ve výkladech, často i na historických domech. Úřad se zaměří také na jednotlivé podnikatele, kterým bude radit, jak reklamu ve městě umisťovat a sjednotit. Regulaci reklam řeší i menší města na severu Moravy.
  03:06
  Města řeší regulaci velkoplošných reklam
   A co přesně by mělo nařízení obsahovat, se náměstkyně ostravského primátora, Zuzany Bajgarové, ptala Lucie Botorová.
   06:52
   Města řeší regulaci velkoplošných reklam
    Se stejným problémem bojují i další města v Česku. Např. v Liberci musí mít žadatel o umístění reklamy v centru povolení od památkové péče i rady města. Historické centrum chrání před reklamou také v Benešově, kde od loňského roku platí nová vyhláška. Ve Znojmě, Brně a Praze se řídí manuálem, který obchodníkům radí, jakou reklamu ve městě umístit a jak ji sjednotit s ostatními.
    07:20
    Rozsudek kvůli udržbě zeleně v Ostravě-Jihu
     Okresní soud v Ostravě dnes osvobodil 8 bývalých radních městského obvodu Ostravy-Jih. Obžalovaní byli za uzavření nevýhodné zakázky na údržbu zeleně. Obvod tak měli v letech 2007 až 2010 připravit o více než 55 mil. Kč. Mezi obžalovanými byli i 2 bývalí starostové. Soudní spis má 9 tis. stran.
     08:20
     Hrozí silné bouřky
      Zítra odpoledne a večer hrozí na Moravě a ve Slezsku silné bouřky, které mohou doprovázet přívalové srážky s úhrny kolem 40 mm. V noci na pátek budou bouřky slábnout. Výstraha platí od čtvrtečního poledne do 1. hodiny po půlnoci, ojediněle se podle meteorologů mohou rozvodnit malé toky, hrozí zatopení sklepů nebo podchodů. Nárazy větru mohou lámat větve stromů.
      08:47
      Kontrola diplomových prací z UP Olomouc
       Univerzita Palackého v Olomouci už nebude pokračovat s hloubkovými kontrolami starších diplomových prací svých absolventů. Kvůli aférám s plagiátorstvím bývalé ministryně spravedlnosti Taťány Malé a exministra práce a sociálních věcí Petra Krčála se loni rozhodla prověřit nejdříve vzorek asi stovky diplomek. Jejich kontrola už skončila, žádné chyby ale neodhalila.
       10:57
       Vojáci darovali krev pro syna kolegy
        Vojáci ze 102. průzkumného praporu z Prostějova přijeli do ostravského krevního centra darovat krev.
        Chtějí tak podpořit 4letého syna svého kamaráda a kolegy. Ten leží už 5. týden v nemocnici a selhávají mu ledviny.
        13:04
        Rekonstrukce Slovenské strely je v polovině
         Už rok opravují restaurátoři legendární vlak, Slovenskou strelu. Stroj z roku 1936 patřil ve své době k technickým zázrakům. Trasu mezi Prahou a Bratislavou zvládl před 80 lety ujet za 4 hodiny. A jízdenka na tento spoj tehdy rozhodně nepatřila k těm nejlevnějším, šlo totiž o spojení nových technologií s luxusem.
         15:58
         Demolice vybydlených domů
          Vybydlené domy, které se radnicím nebo společnostem nevyplatí opravovat. Podobných jsou v kraji desítky. Třeba v problémové lokalitě v Karviné-Novém Městě jich nedávno zbouraly celkem 60.
          Náklady vyšly na 20 mil. Kč. Demolici 3 poškozených domů teď plánují i ve Slezské Ostravě.
          18:13
          Kontrola občerstvení v Zoo Ostrava
           Do ZOO v Ostravě vyrazili pracovníci ČOI. V plánu měli zkontrolovat úroveň prodeje ve stáncích, soustředili se hlavně na občerstvení. Kontrolu provedli celkem na 3 místech. Zajímalo je především dodržování správné míry u nápojů a také gramáže u jídel. Kontrolovali také, zda jsou u všech prodávaných položek správně uvedeny ceny.
           19:20
           Sklizeň brambor a cibule
            Úroda brambor je letos přibližně o 1/2 menší než vloni. U cibule je situace ještě horší. Podle zemědělců jim dosavadní zásoby vydrží pouze do konce roku. Důvodem je především sucho. Právě i před ním se mohou zemědělci pojistit. Zájem podle pojišťoven každoročně roste.
            21:39
            Radim Špaček točil Smíření
             Radim Špaček režíruje herce z Komorní scény Aréna. I když jde o záznam divadelní inscenace, vytáhl inscenační tým mimo divadelní scénu. Hra Smíření je o křivdě, nenávisti a o tom, jak se Češi smiřovali s vyhnáním Němců z pohraničí. Natáčí se na opuštěném statku v Hukvaldech.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             29. srpen 2019

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             27. září

             27. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             26. září

             26. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             25. září

             Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

             25. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. září

             Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

             22. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             21. září

             Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

             21. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             20. září

             Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

             20. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             19. září

             Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

             19. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             18. září

             Armádní drony

             18. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             15. září

             Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

             15. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             14. září

             Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

             14. 9. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám