Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Průzkum v Dole ČSM do konce týdne

Požár je uhašen, nebezpečí nehrozí. Těžební společnost OKD oznámila záměr provést do konce týdne
průzkum v Dole ČSM. Při výbuchu metanu tady v prosinci zahynulo 13 lidí. Část těl stále zůstává v podzemí. Před Dolem ČSM stále vlaje černá vlajka jako pieta za horníky, kteří stále zůstávají v podzemí, jejich těla vynesou záchranáři na povrch nejdříve na konci dubna.

Průzkum v Dole ČSM po výbuchu metanu

Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

Invia zruší lety

Cestovní agentura Invia informuje o zrušení letů během letní sezóny, s největší pravděpodobností
cestující z Ostravy neodletí do Řecka. Klienty teď agentura kontaktuje, můžou odstoupit od smlouvy
a budou jim vráceny peníze, nebo si můžou vybrat zájezd z jiného letiště. Další informace o zrušených letech najdou na internetových stránkách www.smartwings.com.

V lese našli tabák

Myslivec našel u česko-polské hranice v lese v Bukovci na Frýdecko-Místecku pytle neznačeného tabáku. Únik na spotřební dani za 300 kg nalezené tabákové sušiny byl vyčíslen na téměř 700 tis. Kč.
Tabák skončil v celních skladech.

Vyšetřování výbuchu v Rýmařově

Radnice v Rýmařově na Bruntálsku zůstává pod dohledem policistů, nikdo jiný dovnitř nesmí. V budově, kterou včera po 17. hodině otřásl výbuch, pracují kriminalisté z Ostravy i Brna. Policisté zadrželi podezřelého muže, podle informací ČT u něj dnes provedli domovní prohlídku.
Jak dlouho zůstane radnice uzavřená, zatím nikdo neví.Starosta by chtěl co nejdříve začít s vyčíslováním a likvidací škod.

Začaly maturity

Více než 8 tis. středoškoláků jen v MS kraji dnes krátce po poledni psalo písemnou maturitu z českého jazyka. Na výběr měli ze 6 slohových útvarů. Loni u zkoušky z mateřského jazykabylo úspěšných
téměř 90 % všech studentů v zemi.

Swingový muzikál v NDM

Swingový muzikál Colea Portera Děj se co děj patří k nejúspěšnějším muzikálovým hitům 30. let.
V ČR se ale broadwayský hit zatím uváděl jen v Plzni. Teď ho uvidí diváci také v Ostravě. Kvůli jeho nastudování si NDM muselo najmout 3 choreografy včetně 4násobné mistryně světa ve stepu.

Domov pro seniory budou opravovat

Symbolickým předáním klíče začala rekonstrukce Domova důchodců v Příboře na Novojičínsku. MS kraj na ni přispěl částkou 28 mil. Kč. Kromě navýšení kapacity budou mít senioři více soukromí. 3lůžkové pokoje nahradí 2lůžkové a jednolůžkové s vlastním sociálním zařízením. Také dojde k revitalizaci
venkovních a společných prostor.

Za smrt pacienta roční podmíněné tresty

Za smrt pacienta v šumperské nemocnici dostali 2 lékaři roční podmínky. Podle okresního soudu zemřel 40letý muž kvůli jejich nedbalosti, a to na následky pooperačních komplikací v listopadu 2017. Když se problémy objevily, měli ho lékaři podle znalců znovu operovat. Lékaři ale zvolili konzervativní léčbu.

Stará aréna bez většiny herců

Ostravský spolek Stará aréna je stále bez většiny herců, kteří kvůli neshodám s vedením scénu na začátku roku opustili. Svůj odchod zdůvodňují ztrátou důvěry. Většina inscenací tak z komorního prostoru v centru města zmizela nadobro, jiné budou mít svou derniéru. Přeseda spolku Stará Aréna
Zeno Václavík už musel také o situaci informovat členy kulturní komise města.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD