Obsah dílu

Podezřelý z výbuchu na psychiatrii — Podezřelý z výbuchu na psychiatrii — Soud o privatizaci OKD — Kraje a střední školy — Likvidace Dolu Paskov může začít — Haldová turistika kvete — Vrchní soud o solárních elektrárnách — Týden v černém na školách — Obchvat Prostějova má zpoždění — Ronja v Divadle loutek

Části dílu

00:49
Podezřelý z výbuchu na psychiatrii
  Muž podezřelý ze zavinění výbuchu radnice v Rýmařově na Bruntálsku je v péči psychiatrů, policisté ho zatím nemohou obvinit, čekají na posudky lékařů. Kriminalisté vyšetřování v budově ukončili, dnes ji prohlédl statik i plynař a město začalo s úklidem, aby radnici mohlo zítra zase otevřít veřejnosti.
  02:39
  Podezřelý z výbuchu na psychiatrii
   Živě Luděk Šimko, starosta Rýmařova.
   06:53
   Soud o privatizaci OKD
    Městský soud v Praze potvrdil zprošťující rozsudek nad trojicí mužů obžalovaných v souvislosti s údajně nevýhodnou privatizací OKD. Podle soudu nešlo o trestný čin. Obžalovaní byli bývalí místopředsedové Fondu národního majetku, a také soudní znalec, který vypracoval posudek na ocenění společnosti.
    07:17
    Kraje a střední školy
     Ministr školství Robert Plaga zřejmě podpoří, aby kraje schvalovaly počty přijatých uchazečů na SŠ.
     Původně byl přitom proti. Nyní stanovují počty přijatých ředitelé škol a zřizovatelé, tedy kraje, je nemohou nijak ovlivnit. Karlovarský kraj proto navrhl změnu zákona, kde by předpokládaný počet otevíraných tříd mohl podmínit svým souhlasem. Obory by se tak podle něj měly lépe přiblížit požadavkům trhu práce.
     07:40
     Likvidace Dolu Paskov může začít
      Likvidace Dolu Paskov na Frýdecko-Místecku pokračuje. Těžební společnost OKD teď získala povolení báňského úřadu, na základě kterého může zasypat důlní jámy v části Sviadnov. S likvidací důlních děl začali těžaři loni v listopadu. Se všemi pracemi chtějí být hotoví do roku 2021.
      10:37
      Haldová turistika kvete
       Zelené ostrovy uprostřed měst. Haldy jako místo pro turistiku, relaxaci a volnočasové aktivity. Odvaly, které sloužily k ukládání hlušiny po těžbě, ale i strusky z ocelářství, chtějí zmapovat odborníci z Přírodovědecké fakulty OU. Podle nich by měly být větší součástí měst. Na většině z nich jsou navíc vzácné rostliny i živočichové.
       14:18
       Vrchní soud o solárních elektrárnách
        Vrchní soud v Olomouci dnes pravomocně rozhodl v případu solární elektrárny Mrlínek u Bystřice pod Hostýnem. Ta měla dosáhnout na výhodnější výkupní ceny elektřiny díky licenci, kterou získala na konci roku 2010, i když ještě nebyla dokončená. Vznikla tak škoda 22 mil. Kč. Pokud by elektrárna fungovala plánovaných 20 let, činil by rozdíl v cenách zhruba 300 mil. Kč.
        16:27
        Týden v černém na školách
         Týden škol v černé. Název kampaně, která má upozornit na špatnou situaci a podfinancování českého školství. V celé republice se do ní zapojily tisícovky učitelů. Mimo jiné i ti v MS kraji. Pedagogové upozorňují, že pokud se situace nezmění, jsou připraveni vyhlásit stávkovou pohotovost.
         18:48
         Obchvat Prostějova má zpoždění
          V Prostějově se po více než 10 letech chystají budovat severní obchvat. V pondělí radní OL kraje budou řešit dodavatele stavby. Ta má přijít na více než 300 mil. Kč. Ulevit od dopravy by měla zejména centru města a také okolí Olomoucké ulice.
          21:14
          Ronja v Divadle loutek
           Příběh o dětském přátelství, které přetrvá navzdory rodičům, nastudovalo ostravské Divadlo loutek.
           Nový titul má název "Ronja, dcera loupežníka". Jde o dramatizaci stejnojmenné knihy světově proslulé švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           12. duben 2019

           Přehled dílů

            
           Stopáž26 minut

           28. březen

           Prezident v MS kraji — Návštěva prezidenta v MS kraji — Program první dámy v MS kraji — Petr Pavel v MS kraji — Protesty vysokých škol — Potvrzený trest politikovi — Náklady na ptačí chřipku — Oceláři míří do Prahy — Obchvat Třince je téměř kompletní. — Chladné počasí na Moravě — Nové stavby Horské služby

           28. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           27. březen

           Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

           27. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           24. březen

           Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

           24. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           23. březen

           Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

           23. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. březen

           Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

           22. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           21. březen

           Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

           21. 3. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám