25 minut

13. prosinec 2018

Obsah dílu

Co čeká orlovskou nemocnici? — Co čeká orlovskou nemocnici? — MS kraj má rozpočet — Dotace lesníkům — Jeseníky startují sezonu — Státní zástupce žádá 10 let — Dárky míří na Ukrajinu — Aplikace pro snadnější cesty krajem — Děkan LF ve funkci — Divadlo loutek chystá oslavy

Části dílu

00:49
Co čeká orlovskou nemocnici?
  Krajští zastupitelé odložili rozhodnutí o přesunu části nemocnice z Orlové do Karviné. Jednat o něm budou až v příštím roce. Vyčkají na ředitele nemocnice, který by měl předložit návrh na řešení situace. Kvůli plánovanému přesunu před krajským úřadem demonstrovalo asi 150 lidí.
  04:36
  Co čeká orlovskou nemocnici?
   Živě Martin Gebauer, náměstek hejtmana MS kraje.
   08:05
   MS kraj má rozpočet
    MS kraj bude v příštím roce hospodařit se schodkovým rozpočtem 10 mld. Kč. Počítá s příjmy téměř 9,5 mld. Kč. Rozdíl mezi příjmy a výdaji ve výši 840 mil. Kč pokryje z úspor letošního roku a z úvěru na předfinancování akcí dotovaných z EU. MS kraj si také vezme nový úvěr ve výši 1 mld. Kč. Využívat ho začne až v příštím roce. Rozpočet na dnešním zasedání schválili krajští zastupitelé.
    09:11
    Dotace lesníkům
     9 mil. Kč připravil MS kraj na pomoc lesníkům v boji s kůrovcovou kalamitou a na hospodaření v lesích. Dotace mohou použít na oplocení porostu, k ochraně před zvěří, úklid klestí nebo na lapače škůdců. Dotační příspěvek má lesníkům kompenzovat náklady související s řešením kůrovcové kalamity, a to hlavně tam, kde nemohou čerpat peníze z dotačního programu státu.
     09:36
     Jeseníky startují sezonu
      O víkendu se naplno rozjede lyžařská sezona v Jeseníkách. Po Branné spustí lyžařské vleky třeba střediska na Červenohorském sedle, Ramzové či Karlově, kde sezonu oficiálně zahájí večerním lyžováním v pátek. Podle provozovatelů areálů je sněhu na sjezdovkách dostatek. Významně tomu tento týden pomohla i příroda. Na vrcholcích hor si lidé mohou zalyžovat i na běžkách.
      10:00
      Státní zástupce žádá 10 let
       10 let ve vězení se zvýšenou ostrahou navrhla soudu žalobkyně pro jednoho z nejvlivnějších lidí na Ostravsku, Daneše Zátorského. Podle státní zástupkyně měli spolu se svými nejbližšími spolupracovníky připravit spořitelní a úvěrové družstvo Unibon o více než 120 mil. Kč. Pro Davida Rusňáka požaduje žalobkyně 8 let vězení a pro Radka Hradila 7 let. Obžalovaní požadují zprošťující rozsudky.
       13:07
       Dárky míří na Ukrajinu
        Až na Ukrajinu z Olomouce odcestují vánoční dárky, které od lidí shromáždila tamní diecézní charita. Určené jsou pro děti z dětských domovů a taky ze sociálně slabých rodin. Ty charita potěší už podvanácté v řadě. Počet obdarovaných dětí překročí 400.
        16:28
        Aplikace pro snadnější cesty krajem
         Cestující v OL kraji můžou využívat aplikaci CestujOK. Na jakémkoliv zařízení s připojením k internetu tak zjistí informace o všech spojích zařazených do IDS kraje. Pro vyhledané spoje aplikace zobrazí trasu i s tarifními zónami a navrhne nejvýhodnější jízdenku. Přesto ji používá jen velmi málo lidí.
         18:28
         Děkan LF ve funkci
          Děkan ostravské Lékařské fakulty se dnes ujal funkce. Arnošta Martínka jmenoval rektor OU. Martínek získal jednoznačnou podporu AS a Lékařské fakulty. Ve funkci se chce zaměřit na užší spolupráci mezi vedením fakulty a fakultní nemocnicí. Napravit chce také poškozenou image fakulty a zkvalitnit odvolací řízení přijímaných studentů.
          20:12
          Divadlo loutek chystá oslavy
           Ostravské Divadlo loutek zítra slaví 65 let a pochlubit se chce unikátní inscenací, která je první svého druhu v Česku. Hra Bato a Lato je určená nejmenším divákům. Účastnit se ji mohou děti od 6 měsíců a v představení dokonce samy vystupují.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           14. prosinec 2018

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           2. říjen

           Provoz poboček České pošty — Vliv antivirotik na následky covidu — Nouzové přistání balónu v Ostravě — Nová služba pro lidi bez domova — Tří Thálie pro divadelníky spjaté s regionem — Příběh letce RAF Josefa Čapky — Restaurování mariánské sochy ve Šternberku — Nejteplejší září v historii měření — Výkyv počasí, nebo klimatická změna? — Rekonstrukce sportovního areálu Poruba — Zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková — Velkoplošná malba o minulosti a současnosti Šternberka

           2. 10. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           29. září

           Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

           29. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           27. září

           27. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           26. září

           26. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           25. září

           Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

           25. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. září

           Armádní drony

           18. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám