25 minut

26. listopad 2018

Obsah dílu

Začnou demolice dolu Paskov — Kauza Berka před Vrchním soudem — Vodné i stočné draží — Výbuch nezpůsobil plyn — Paliativní péče v Olomouckém kraji — Paliativní péče v Olomouckém kraji — Šance pro orlovské náměstí? — Gospel v Dolní oblasti — Gospel v Dolní oblasti — Charitativní akce přímo v tramvaji — Pojišťovací smlouvy před soudem — Folklór v rockovém klubu

Části dílu

00:47
Začnou demolice dolu Paskov
  OKD začne s demolicemi dolu Paskov. K zemi půjdou budovy v areálu někdejší šachty ve Sviadnově.
  Těžaři dostali od báňského úřadu první demoliční výměry a mohou tak začít s pracemi. Celá lokalita by měla být podle plánů OKD zlikvidována do roku 2021.
  07:03
  Kauza Berka před Vrchním soudem
   Vrchní soud v Olomouci se začal zabývat odvoláními v kauze konkurzního soudce Jiřího Berky. Ten dnes ale u jednání nebyl. Ve spolupráci s dalšími 8 lidmi poslal podle obžaloby na základě zfalšovaných dokumentů do konkurzu 10 firem, mimo jiné Union Banku. Měli tím způsobit škodu přes čtvrt miliardy korun. Podle nepravomocného rozsudku má jít Jiří Berka na 8,5 roku do vězení. Zbylí obžalovaní dostali tresty od 7 let vězení po podmínky. Policie a následně soudy řeší případ už téměř 16 let. Vrchní soud naplánoval odvolací jednání na 3 dny.
   07:49
   Vodné i stočné draží
    V Krnově na Bruntálsku od ledna příštího roku stoupne cena vody. Vodné a stočné se celkem zvýší o více než 3 Kč. Cena včetně DPH tak bude činit 51, 87 Kč za m3. Vodárenská společnost patřící městu zdražení vysvětluje potřebnými investicemi. V MS kraji stoupne tak příští rok cena vody o 4 Kč na 85, 08 Kč za kubík. I přes zdražení tak bude voda v Krnově patřit mezi ty nejlevnější v celém Česku.
    08:15
    Výbuch nezpůsobil plyn
     Policisté vyloučili, že mohutný výbuch v rodinném domě v Mostkovicích na Prostějovsku letos v září způsobil plyn. Právě výbuch plynu se zpočátku považoval za příčinu detonace, která zdemolovala rodinný dům a poškodila zhruba 6 desítek budov v okolí. Vyšetřování neštěstí pokračuje. Při detonaci zemřel majitel nemovitosti. Škody dosud nejsou přesně vyčísleny, půjdou do desítek milionů korun.
     08:40
     Paliativní péče v Olomouckém kraji
      Olomoucký kraj chce investovat několik milionů ročně do péče o nevyléčitelně nemocné a také o staré lidi na sklonku života. Plán na zajištění a další rozvoj paliativní péče dnes představil společně se zástupci církve a Středomoravské nemocniční, která provozuje krajské nemocnice.
      09:07
      Paliativní péče v Olomouckém kraji
       Živě redaktor Dušan Gavenda.
       11:00
       Šance pro orlovské náměstí?
        Problémy s dostavbou náměstí v Orlové by měly po několika měsících skončit. Na jaře by mohla radnice spolu s MF ČR uspořádat výběrové řízení na nového stavebního dodavatele. S tím původním se nedohodli poté, co jim předložil požadavek na navýšení ceny, a to o 58 milionů Kč. Na poloprázdné staveniště by se tak dělníci mohli vrátit už na konci příštího roku.
        13:16
        Gospel v Dolní oblasti
         Už pošesté budou amatérští zpěváci zpívat v Ostravě předvánoční gospel. Sbor s anglickým sbormistrem Terry Englishem zkouší v areálu dolu Hlubina. Koncert s názvem "Ostrava zpívá gospel" uvidí diváci tento víkend v multifunkční aule Gong.
         13:41
         Gospel v Dolní oblasti
          Živě sbormistr Terry English.
          16:32
          Charitativní akce přímo v tramvaji
           V Ostravě dnes v souvislosti s charitativní akcí s názvem "Advent plný křídlení" jezdila speciální, na podporu místních neziskových organizaci tzv. Okřídlená tramvaj. Jízdou ve vánočně vyzdobené soupravě mohli lidé přispět do tzv. Tyrkysové sbírky. Vybrané peníze budou po skončení sbírky rozděleny mezi 7 ostravských neziskových organizací.
           17:56
           Pojišťovací smlouvy před soudem
            Přes 370 údajně podvodných pojišťovacích smluv mělo uzavřít 8 obžalovaných, jejich případ teď začal projednávat Krajský soud v Ostravě. Klienty podle žalobce vyhledávali především v sociálně vyloučených lokalitách na Ostravsku a Liberecku. Měli jim namluvit, že nemusí pojistky platit a navíc dostanou peníze.
            20:20
            Folklór v rockovém klubu
             Otevřít se starším generacím a promíchat hudební žánry, které spolu nemají na první poslech nic společného. S tímto záměrem uspořádali v hudebním klubu v Jablunkově akci s názvem Folk&Roll. Tradiční folklórní hudbu tohoto kraje tam na jeden večer propojili s moderním rockem a punkem.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             27. listopad 2018

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             20. září

             Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

             20. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             19. září

             Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

             19. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             18. září

             Armádní drony

             18. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             15. září

             Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

             15. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             14. září

             Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

             14. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             13. září

             13. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             12. září

             Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

             12. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             11. září

             Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

             11. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             8. září

             Výuka stomatologie v Ostravě — Vojáci cvičí na tancích Leopard 2A4 — Nezaměstnanost v srpnu stagnovala — Žalobci prověří zastavení stíhání starostky — Opavě hrozí pokuta za zpožděnou telematiku — Začíná setkní hornických měst Fajront — Policie dál šetří nehodu na kolotoči v Havířově — Referendum o těžbě kaolinu ve Vidnavě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Seminář o ochraně před útoky vlků — Začíná divadelní sezóna

             8. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             7. září

             Pozemky pro armádní centrum v Mošnově — Ivo vondrák založil politický klub — FL OU dostala akreditaci na stomatologii — Zákaz vstupů do lesů v okolí Jablunkova — Petřkovická venuše v Hornickém muzeu — Lidem vadí hluk z dočasné ledové plochy — Stará hřiště v Porubě nahradí stromy a zeleň — Remoska postavila závod v Kopřivnici — Seminář o návratu vlka do Beskyd — Výběr ze sociálníh sítí ČT — Zájmové kroužky zdražily, zájem neklesá — První kámen zmizelých v Novém Jičíně

             7. 9. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám