25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Bouře Fabienne porážela stromy — Bouře Fabienne porážela stromy — OKD zatím neví, jestli letos zavře doly Darkov a Lazy — OKD zatím neví, jestli letos zavře doly Darkov a Lazy — Houbaři naměřili 8,8, promile alkoholu v krvi — Hasiči v MS kraji vyjížděli v noci ke třem požárům — Návštěva prezidenta Zemana v Olomouckém kraji — Soud stále řeší incident v Lipníku nad Bečvou — Výbuch domu policie vyšetřuje jako obecné ohrožení — Finanční poradkyni hrozí 10 let vězení — Filharmonici během propagovali Janáčkův maraton

Části dílu

00:45
Bouře Fabienne porážela stromy
  Minimálně 200x vyjížděli moravskoslezští hasiči v souvislosti s nočním silným větrem. Ten většinou vyvracel stromy a poničil také dráty elektrického vedení. Desetitisíce lidí byly ráno bez elektřiny. A problémy byly i na trati.
  03:24
  Bouře Fabienne porážela stromy
   Živě Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ.
   05:25
   OKD zatím neví, jestli letos zavře doly Darkov a Lazy
    Ani 3 měsíce před koncem roku není jasné, kdy společnost OKD uzavře Důl Lazy a Důl Darkov. S ukončením těžby počítá reorganizační plán, na který se vedení firmy odvolává. Zástupci MF ČR a Priska, kteří jsou jedinými akcionáři, v těchto dnech hodnotí hospodářské výsledky a o dalším postupu intenzivně jednají.
    08:07
    OKD zatím neví, jestli letos zavře doly Darkov a Lazy
     Živě Pavel Bartoš, prezident Sdružení pro rozvoj MS kraje.
     11:57
     Houbaři naměřili 8,8, promile alkoholu v krvi
      Téměř 9 promile alkoholu v krvi změřili v krnovské nemocnici 41letému houbaři z Ostravska. Životu nebezpečné jsou pro člověka přitom už 4 promile alkoholu v krvi. Případ je mimořádný zejména z toho důvodu, že byl muž schopný se srozumitelně vyjadřovat a reagovat. Krnovští lékaři proto nemohli výsledku uvěřit. Kontrolní testy ale původní výsledek potvrdily. Do nemocnice si muž zavolal sanitku kvůli zlomenému kotníku. S operací kosti museli lékaři počkat 24 hodin, než houbař vystřízlivěl.
      12:54
      Hasiči v MS kraji vyjížděli v noci ke třem požárům
       Hasiči zasahovali během noci a dnešního rána také u 3 požárů, a to finského domku v Ostravě, garáže v Klimkovicích a rodinného domu ve Fulneku, kde požár hasilo pomocí výškové techniky 7 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Příčina 3 požárů zatím není známá, škody se odhadují na téměř 2 mil. Kč.
       13:15
       Návštěva prezidenta Zemana v Olomouckém kraji
        Dopoledne začala 3denní návštěva prezidenta Miloše Zemana v Olomouckém kraji. Během setkání se zástupci kraje oznámil, že 28. října vyznamená učitelku z Jívové na Olomoucku. Ta při dopravní nehodě zachránila 3 děti. Odpoledne se prezident setkal s obyvateli a vedením Kojetína.
        15:58
        Soud stále řeší incident v Lipníku nad Bečvou
         Městský soud v Praze stále řeší incident, který se odehrál při loňské návštěvě prezidenta v Lipníku nad Bečvou. Aktivisté, kteří vyjadřovali svou nevoli vůči prezidentovi s červenými kartami nad hlavou, podali žalobu na policii, která proti nim zasáhla. Zákrok označují za nepřiměřený, policie to odmítá. Jednání ve sporu u pražského městského soudu zatím nebylo nařízeno.
         17:33
         Výbuch domu policie vyšetřuje jako obecné ohrožení
          Statik rozhodl o zbourání domu v Mostkovicích na Prostějovsku. V sobotu tam došlo k mohutnému výbuchu, který má na svědomí jeden lidský život a dva zraněné. Narušené jsou i okolní domy, které hasiči zajistili. Policie událost vyšetřuje jako obecné ohrožení.
          19:38
          Finanční poradkyni hrozí 10 let vězení
           Lidem zařídila úvěry u nebankovních společností a pak si od nich půjčila. Během 2 let šlo o více než 7,5 mil. Kč. Finanční poradkyni Bohuslavu Vrbatovou za to poslal státní zástupce před soud za podvod. Podle obhájkyně obžalované ale Bohuslava Vrbatová nic trestného neudělala. Jen si od svých klientů půjčovala peníze.
           21:22
           Filharmonici během propagovali Janáčkův maraton
            Filharmonici na maratonu. Hudebníci Janáčkovy filharmonie závodili ve štafetě na ostravském Runfestu. Kromě sportovního výkonu šlo také o propagaci Hudebního maratonu Leoše Janáčka. Mimořádný hudební festival je čeká přesně za měsíc.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            27. 6. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Rozvoj sítě cyklostezek — Zvony ze Šilheřovic převezli do Staré Vody — Vznikne druhá rota aktivních záloh — Dobrovolná dohoda s Třineckými železárnami — Rozvoz potravin pro uprchlíky — Hlučínské jezero otevírá, opravy pokračují — Přípravy Olympiády dětí a mládeže — Letiště v Mošnově po covidu ožívá — Festival v ulicích osadí Hlavní třídu v Porubě — Začíná hudební festival FM City Fest

            24. 6. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Centra duševního zdraví se věnují stovkám lidí — Policisté objasnili krádež soch v Karviné — Organizovaná skupina výrobců drog — DP Ostrava představí trať do Poruby — Spor o provozování koupaliště — Česko-polská stezka Silesianka — Počet nových uprchlíků nestoupá — Začíná festival Slunovrat — Sochy z písku na Pustevnách

            23. 6. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Zařízení sociálních služeb musejí šetřit — Olomoucký kraj plánuje rušení některých vlaků — Olomouc chce omezit prodej energií — Výstraha před požáry — Vyšší sazby ČNB zdražují hypotéky — Štěpán Havran organizuje pouliční festival — Ostrava prodala výškový dům — Nové dětské zdravotní sestry — Florální kostel u Valašského Meziříčí — Koncert pěveckého sboru Hladnov Rock Choir — Malířská tvorba Joy Adamsonové

            22. 6. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Humanitní sbírky na pomoc uprchlíkům — Česko-ukrajinské komunitní centrum v Olomouci — Opatření proti suchu ve městech — Policisté řeší vraždu novorozence — Výluka vysílače Lysá hora — Opravené varhany se vracejí do Olomouce — Policisté dopadli muže podezřelého z loupeže — Nemocnice nakupují nové vybavení — Opravy silnic v Ostravě — Instalace nového železničního mostu — Obrazy a sochy Stefana Milkova

            21. 6. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Výuka ukrajinských dětí — Obce chtějí převzít provoz úzkokolejky — Přípravy Olympiády dětí a mládeže — Krajina břidlice je národním geoparkem — Tankování pohonných hmot v Polsku — Cvičení aktivních záloh na Libavé — Výluka vysílače Lysá hora — Horko vystřídaly silné bouřky — Opravy zvlněné dálnice D1 — Kvalitnější voda na Jesenicku — Mendelův plácek v Lipníku nad Bečvou

            20. 6. 2022 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám