Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Demonstrace za dostavbu Rudné

Živě redaktorka Lucie Botorová.

Prodloužená Rudná - plány a komplikace

Prodloužená Rudná měří necelých 7 kilometrů a stát by měla přijít podle původních plánů na 2 a půl miliardy korun. Kvůli komplikacím s pozemky teď Ředitelství silnic a dálnic musí stavbu udržovat za desítky milionů ročně. Výsledná částka za důležitou dopravní tepnu tak bude zřejmě mnohem vyšší.

Demonstrace za dostavbu Rudné

Živě Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.

Zákaz kouření v drtivé většině dodržen

Od 27. května 2017 až do konce března 2018 vykonala hygiena v Moravskoslezském kraji v souvislosti se zákazem kouření 3 943 kontrol a udělila 3 pokuty v celkové výši 10 tisíc korun. Pracovníci hygieny naráželi při kontrolách na obdobné komplikace.

Nové hlásiče CO

Ostrava chystá ještě letos druhou vlnu instalace hlásičů požáru a detektorů oxidu uhelnatého. Zařízení budou směřovat do městských bytů v obvodech Mariánské Hory a Hulváky, Moravská Ostrava a Přívoz a také do nejlidnatější části Ostrava-Jih. Celkem by tam mělo být umístěno přes 7900 požárních hlásičů a více než 380 detektorů oxidu uhelnatého. S instalací přístrojů město začalo na počátku letošního roku.

Druhý den prezidentské návštěvy

Prezident Miloš Zeman dnes v Třineckých železárnách vyzval vedení firmy, aby odkoupilo ostravskou huť ArcelorMittal. Pro ni její majitel shání kupce. Investice by se podle prezidenta Třineckých železárnám vyplatila, a to i kdyby si kvůli ní vzaly úvěr. Odpoledne se prezident setkal s lidmi na náměstích v Karviné a Orlové.

3 zájemci o opavskou Bredu

Bývalý obchodní dům Breda v Opavě se snad brzy dočká nového majitele. Správce konkurzní podstaty sice nejdříve nabídl chátrající historickou budovu městu, zastupitelstvo ale koupi neschválilo. Cena 55 milionů se představitelům Opavy zdála příliš vysoká. Na Bredu tak bylo vypsáno veřejné výběrové řízení. Do prvního kola se přihlásili tři zájemci, všichni z Česka.

Poštovní štola přivítá návštěvníky

Jesenicko láká na nový turistický tahák. Rozšířenou trasu Poštovní štoly, která leží nedaleko Zlatých Hor. Už počátkem 16. století tam těžili zlato. Dominantou nově zpřístupněné trasy je replika středověkého dřevěného čerpadla. Jeho zbytky se našly během odklízení nánosů bahna a kamení.

Hospodářská komora jedná v Ostravě

Živě redaktorka Pavla Daňková.

Ololoď vyplula

Práce na protipovodňových úpravách v centru Olomouce pokračují. Život komplikují nejenom řidičům, ale i podnikatelům. Práce už z řeky Moravy vyhnaly například vyhlídkové plavby Ololodí. Provozovatel atrakce tak musel najít jinou trasu. Úpravy koryta řeky mají probíhat až do roku 2022.

Divadelní Flora Olomouc v polovině

Divadelní festival Flora Olomouc je ve své polovině. 22. ročník mezinárodní nesoutěžní přehlídky, jejíž motto letos zní „Proti zdi“, představilo divákům Jánošíka z pohledu 21. století. Konceptuální představení přivezlo Divadlo Andreja Bagara z Nitry.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST