Obsah dílu

Trestní oznámení kvůli lagunám — Ovzduší se zhoršilo i v MS kraji — Trestní oznámení kvůli lagunám — Pravidla EET porušilo v OL kraji 430 subjektů — Omilostněný muž se vrátil domů — Slovenského novináře si připomněli i v Ostravě — Výstraha před mrazy i o víkendu — Pomoc pro lidi s autoimunitním onemocněním — Chřipková epidemie v MS kraji — V Gongu má premiéru dokument o Baníku — Modeláři se sjeli do Olomouce — Nový projekt knihovny pro děti a rodiče

Části dílu

00:47
Trestní oznámení kvůli lagunám
  Trestní oznámení na neznámého pachatele a podezření z trestného činu obecného ohrožení. Krajské státní zastupitelství a policie dostali podnět k prošetření opakovaného úniku oxidu siřičitého z ostravských lagun. Lidé z přilehlých obvodů si v těchto dnech často stěžují na nesnesitelný zápach. Ten sílí zvláště při smogové situaci. Ta platí už v celém MS kraji.
  03:30
  Ovzduší se zhoršilo i v MS kraji
   I v Olomouckém kraji se výrazně zhoršila kvalita ovzduší. Na stanicích v Přerově, Prostějově i Olomouci se 24hodinové koncentrace polétavého prachu přiblížily 2násobku povolené hodnoty. Hodinové ukazatele jsou už proti normě i více než 2násobné. Meteorologové doporučují, aby se hlavně nemocní, starší lidé a děti venku fyzicky nenamáhali.
   03:57
   Trestní oznámení kvůli lagunám
    Živě s Erikem Geussem, ředitelem České obchodní inspekce životního prostředí.
    06:44
    Pravidla EET porušilo v OL kraji 430 subjektů
     Pravidla EET v Olomouckém kraji loni porušilo 430 subjektů. Zjistili to zaměstnanci FÚ, kteří provedli 2 453 kontrol a uložili pokuty ve výši 1,880 mil. Kč. Nejčastějším případem zjištěných porušení zákona o evidenci tržeb bylo nevydání účtenky a nezaslání údajů o evidované tržbě. Nejvyšší pokuta v roce 2017 byla 45 tis. Kč.
     07:14
     Omilostněný muž se vrátil domů
      Řidič z Opavska, kterému prezident Miloš Zeman ve čtvrtek udělil amnestii, už je doma. Muž v roce 2016 při dopravní nehodě usmrtil svou manželku a syna. Prezident zohlednil, že zbylý, dnes 4letý syn, po uvěznění otce zůstal bez rodičů. Nepřímo tak potvrdil názor Ústavního soudu, který muži loni v srpnu trest zmírnil na domácí vězení.
      09:18
      Slovenského novináře si připomněli i v Ostravě
       Ostrava si dnes odpoledne připomněla zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka. Na Masarykově náměstí se u sochy sv. Floriana sešla asi třicítka lidí, většinou studenti a mladí lidé. Zapálili svíčky u fotografií mladého novináře a jeho snoubenky, kteří byli na Slovensku zavražděni v minulém týdnu.
       09:38
       Výstraha před mrazy i o víkendu
        Ještě o víkendu mají být rtutě teploměrů a Severní Moravě a ve Slezsku hluboko pod nulou. Teprve příští týden by se měly přehoupnout nad nulu. I dnes ráno ale ještě byla na několika místech překročena dlouhodobá teplotní minima. V Olomouckém kraji bylo nejchladněji v Jeseníku, teplota tu ráno klesla na -17,5 stupně.
        11:10
        Pomoc pro lidi s autoimunitním onemocněním
         Ve frýdecko-místeckém krevním centru pomáhají lidem s autoimunitními chorobami novou metodou. Zjednodušeně řečeno - s pomocí speciálního přístroje dokáží lidem odčerpat z krve škodlivé bílkoviny a další látky, které jim ničí vlastní tkáně. Zatím v tzv. aferetické ambulanci léči pacienty s kožními problémy, degenerativním onemocněním zraku nebo revmatickými potížemi.
         13:33
         Chřipková epidemie v MS kraji
          Ve všech okresech MS kraje trvá chřipková epidemie. V tomto týdnu se nemocnost zvýšila o 13 %.
          Na 100 tis. obyvatel připadá 2 595 případů onemocnění, přičemž za práh epidemie je v regionu považováno 1 700 nemocných na 100 tis. obyvatel. Stále nejvyšší nemocnost hygienici evidují u předškolních dětí. V kraji bylo nově zaznamenáno 9 závažných průběhů chřipky, u kterých byla nutná hospitalizace na jednotkách intenzivní péče a další 2 pacienti kvůli chřipce zemřeli.
          15:10
          V Gongu má premiéru dokument o Baníku
           Živě redaktorka Lucie Křížková.
           18:30
           Modeláři se sjeli do Olomouce
            Do Olomouce se sjeli modeláři z celého Česka. Začal 15. ročník expozice For Model. Letecké trenažery, auta na dálková ovládání, ponorky nebo drony, to vše si návštěvníci mohou zkusit ovládat na výstavišti Flora. Loňský ročník navštívilo na 13 tis. lidí.
            20:12
            Nový projekt knihovny pro děti a rodiče
             Knihovna města Ostravy má nový projekt pro děti a jejich rodiče. Má název "S knížkou do života". Motivovat má rodiče i děti ke společnému čtení. Knihovníci ho dnes představili na ostravském knižním veletrhu. Veletržní stánek knihovny města Ostravy simuluje dětský knihovnický koutek a až do neděle v něm budou knihovnice ukazovat dětem, jak se v rodinných klubech budou jim a jejich rodičům věnovat.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             5. březen 2018

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             27. březen

             Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

             27. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             24. březen

             Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

             24. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             23. březen

             Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

             23. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. březen

             Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

             22. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             21. březen

             Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

             21. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             20. březen

             Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

             20. 3. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám