Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Olympijský park otevřen

Živě redaktorka Iva Piskalová.

Olympijský park otevřen

Živě redaktorka Denisa Kotková.

Olympijský park otevřen

Před Ostravar Arénou mohou lidé na velkoplošných obrazovkách sledovat přímé přenosy z Pchjongčchangu a fandit českým reprezentantům. Vyzkoušet si mohou i zimní sporty jako biatlon, curling nebo skoky na lyžích. Areál otevřeli zástupci města a kraje, ale i známí sportovci.

Olympijský park otevřen

Živě Libor Varhaník, místopředseda Českého olympijského výboru.

Olympijský park otevřen

Živě redaktorka Iva Piskalová.

Olympijský park otevřen

Živě redaktorka Denisa Kotková.

Němeček odvolán z FN

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch odvolal ředitele FN Ostrava Svatopluka Němečka. Jako důvody uvedl manažerské selhání, které vedlo k destabilizaci nemocnice. Podle ministerstva docházelo např. k umělému vylepšování hospodářského výsledku, z nemocnice také odcházeli specialisté do soukromých praxí, důvodem odvolání byl i střet zájmů.

Karnolu zapálili nezletilí

Budovu bývalé krnovské textilky Karnola v Krnově zapálili v prosinci 2 nezletilí mladší 15 let. Potvrdili to dnes policisté s tím, že případ odloží. Podezřelí žháři totiž nejsou trestně odpovědní. Požár textilky, která je národní kulturní památkou, zachvátil budovu 20. prosince před 16. h a způsobil škodu za desítky milionů korun.

Demonstrace zaměstnanců Vítkovických strojíren

Přibližně 400 zaměstnanců Vítkovických strojíren protestovalo v Ostravě proti své bývalé mateřské
společnosti Vítkovice, a.s. Firma podnikatele Jana Světlíka totiž žalobou žádá, aby soud zrušil smlouvu o prodeji výrobních částí její dceřiné firmy.

Ostravsko hlásí smogovou situaci

Smogovou situaci letos poprvé vyhlásili v MS kraji hydrometeorologové. Důvodem je vysoké množství
polétavého prachu v ovzduší. Smogová situace aktuálně platí v oblasti Ostravska, Karvinska a Frýdecko-Místecka, včetně Třinecka. Během nejbližších 24 hodin nelze předpokládat, že by se lidem začalo lépe dýchat. Meteorologové doporučují zdržet se při pobytu venku zvýšené fyzické zátěže, při níž by se člověk více zadýchal.

Ministr zemědělství řeší kůrovce

Na hranici vyhlášení krizového stavu je kvůli kůrovcové kalamitě MS kraj, Olomoucký a Zlínský kraj. Narůstající problémy řešil během dneška na Šternbersku a Bruntálsku i ministr zemědělství. Lesníkům slíbil co nejrychlejší novelizaci důležitých vyhlášek, které do teď boj s kůrovcem spíš omezovaly.

Kraj podpoří včelaře

Olomoucký kraj letos kromě začínajících včelařů poprvé finančně podpoří i zkušené chovatele včel. Celkem hejtmanství rozdělí přes 700 tis. Kč. Třeba MS kraj nebo Zlínský kraj novým chovatelům nepřispívá. Podle některých odborníků je to dobře, protože je v Česku převčeleno. Přispívat třeba na obnovu starých úlů je podle nich prospěšnější.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST