29. leden 2018

Obsah dílu

V MS kraji Zeman dominoval — Výsledky 2. kola v MS kraji — I v OL kraji zvítězil Miloš Zeman — Výsledky 2. kola v OL kraji — Smrtelný úraz na dole ČSA — Nejhorší ovzduší bylo vloni v Radvanicích — Tříkrálová sbírka vynesla v MS kraji 18 milionů — O osudu Slezanky opavští radní už nerozhodnou — Celníci zabavili v Havířově stovky kartonů cigaret — FN v Olomouci staví novou kliniku — V Mošnově přistál Antonov 124 Ruslan — Ostravské letiště loni přepravilo více cestujících — 110 let od MS v krasobruslení v Opavě

Části dílu

00:50
V MS kraji Zeman dominoval
  Prezidentské volby v MS kraji přinesly jednoznačné vítězství Miloše Zemana. Protikandidáta Jiřího Drahoše tu porazil v 310 volebních okrscích, jeho protivník jich ovládl jen 22. Dosavadní prezident nejvýrazněji zabodoval na Karvinsku, kde získal bezmála 70 % hlasů.
  02:55
  Výsledky 2. kola v MS kraji
   V MS kraji porazil současný prezident Miloš Zeman svého protikandidáta Jiřího Drahoše ve všech velkých městech. Největší převahu měl stejně jako v prvním kole prezidentských voleb v Karviné, Havířově a Bruntále, nižší podporu pak měl na Frýdecko-Místecku, konkrétně v Třinci získal přes 56 % hlasů.
   03:21
   I v OL kraji zvítězil Miloš Zeman
    Miloš Zeman zvítězil také v Olomouckém kraji. Silnou podporu měl u lidí na Jesenicku, kde až na jednu výjimku vyhrál ve všech obcích a městech. Nerozhodně skončilo hlasování o obou kandidátech jen na jednom místě, a to v Hustopečích nad Bečvou. Třeba v Olomouci získal ale více hlasů Jiří Drahoš.
    05:27
    Výsledky 2. kola v OL kraji
     Stejně jako v MS kraji i v tom Olomouckém porazil současný prezident Miloš Zeman svého protikandidáta Jiřího Drahoše ve všech velkých městech. Největší převahu měl v Jeseníku, kde získal přes 65 % hlasů a také v Přerově, kde pro Miloše Zemana hlasovalo 63 % voličů.
     06:24
     Smrtelný úraz na dole ČSA
      Policie i báňský úřad vyšetřuje smrt horníka, který dnes nad ránem zemřel v Dole ČSA na Karvinsku. 52letému polskému zaměstnanci dodavatelské firmy už přivolaný lékař nedokázal pomoci. V OKD tak jde letos o první smrtelný úraz.
      07:51
      Nejhorší ovzduší bylo vloni v Radvanicích
       Živě Marek Bruštík, vedoucí oddělení ochrany ovzduší Krajského úřadu MS kraje.
       11:25
       Tříkrálová sbírka vynesla v MS kraji 18 milionů
        Téměř 18 mil. Kč dali letos lidé z MS kraje koledníkům Tříkrálové sbírky. Peníze půjdou na 70 projektů, které prošly schválením před začátkem sbírky. Jen Charita Ostrava spolu s Charitou sv. Alexandra dostane přes 2 mil. Kč.
        14:03
        O osudu Slezanky opavští radní už nerozhodnou
         Opavští radní se zatím neshodli na tom, co s obchodním centrem Slezanka a volným prostorem za ním v centru města. Studie, kterou město zadalo loni ateliéru re:architekti, počítá s demolicí objektu, místo kterého by měly vyrůst nové městské domy. Někteří členové vedení města ale chtějí ještě jednu studii, která by počítala s opravou obchodního centra Slezanka a jeho dalším využitím
         14:35
         Celníci zabavili v Havířově stovky kartonů cigaret
          Téměř 400 kartonů cigaret a 18 kg tabáku bez kolku zabavili celníci na tržnicích v Havířově. Pokud by se cigarety stánkařům podařilo prodat, stát by přišel na daních o téměř čtvrt mil. Kč. Kontrolovaní stánkaři se snažili celníkům namluvit, že prodávají pouze obuv, textil a domácí potřeby.
          16:22
          FN v Olomouci staví novou kliniku
           Olomoucká nemocnice bude mít první energeticky úspornou kliniku v Česku. 5podlažní objekt, ve kterém budou až 4 lůžková oddělení, právě vzniká nedaleko hlavní budovy. Přestěhuje se tam II. interní klinika a geriatrie. Objekt se staví už zhruba rok a stát bude 335 mil. Kč.
           18:36
           V Mošnově přistál Antonov 124 Ruslan
            Na Letišti Leoše Janáčka přistálo největší sériově vyráběné transportní letadlo na světe Antonov 124 Ruslan. Do něj zaměstnanci letiště během dneška naložili 80 tun železničního materiálu a letadlo následně odbavili do Indonésie. Podle firmy, která měla převoz zakázky na letiště na starosti, jde o první takovou zakázku, která se posílá letecky.
            21:04
            Ostravské letiště loni přepravilo více cestujících
             A Letiště Leoše Janáčka ještě jednou, ale v číslech. Loni přepravilo 5 362 tun nákladu a 324 116 cestujících, což bylo o 65 893 lidí více než v roce 2016. Počet odbavených cestujících byl na letišti nejvyšší za posledních 9 let. Na nárůstu se nejvíce podíleli cestující na pravidelných linkách a pravidelných sezonních spojích do letních destinací.
             21:43
             110 let od MS v krasobruslení v Opavě
              200 metrů dlouhé kluziště, živá kapela a stovky diváků. Tak vypadalo MS v krasobruslení, které se před 110 lety konalo v Opavě. Pořádal ho tamní bruslařský spolek. Opava se stala hostitelským městem šampionátu po takových metropolích, jako je Londýn, Petrohrad nebo Stockholm.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              30. leden 2018

              Přehled dílů

               
              Stopáž26 minut

              2. červen

              Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

              2. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              1. červen

              Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

              1. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              31. květen

              Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

              31. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              30. květen

              Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

              30. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              29. květen

              ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

              29. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              26. květen

              Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

              26. 5. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám