Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Koupí Olomouc fotbalový stadion?

Olomoučtí zastupitelé schválili záměr koupě tamního Androva stadionu. Sigma Olomouc za něj chce
přes 180 mil. Kč. Město by vlastnilo pouze nemovitosti, do sportovní části klubu by pak nemělo zasáhnout. Podle opozičních zastupitelů je ale tato investice zbytečná a zatíží městský rozpočet i v dalších letech. Proti záměru nakonec hlasoval ale pouze jediný zastupitel.

Koupí Olomouc fotbalový stadion?

Živě Antonín Staněk, primátor města Olomouce.

Na sever Moravy míří sníh

Silnice a chodníky budou dnes v noci a v úterý ráno v horských oblastech opět namrzat. Náledí pokryje místa položená nad 500 metry. Sněžit bude dnes v Beskydech, kde do večera může napadnout až 10 cm nového sněhu. Sněhové přeháňky se očekávají i v Jeseníkách.

Poradci pomáhají řešit dluhy

Jak se dostat z dluhové pasti, vytvořit splátkový kalendář nebo projít osobním bankrotem. Odborní poradci začali lidem napříč celou republikou radit, jak co nejlépe vyřešit své dluhy. Nejvíce peněz si půjčují lidé z vesnic, nejméně pak Češi žijící ve velkoměstech.

Města se zbavují zpustlých stromů

Místo vybydleného domu třeba nové hřiště. Na demolice zpustlých budov v sociálně vyloučených lokalitách mohou města opět žádat o dotace MMR ČR. V MS kraji to plánuje využít třeba Karviná. Ministerstvo chce zbouráním zchátralých obecních domů umožnit nový rozvoj dnes problémových čtvrtí. Peníze mezi radnice rozděluje už ve třetí vlně, celorepublikově poskytne 100 mil. Kč.

Ostrava má nový hudební klub

Od víkendu má Dolní oblast ve Vítkovicích nový multi-žánrový hudební klub. Zázemí pro koncerty našel v prostoru bývalých starých koupelen Dolu Hlubina. Fungovat bude jen při příležitosti předem smluvených koncertů a ne každý den.

Nemocným pomáhá tzv. kosmický oblek

Děti po mozkové obrně léčí v novém lokomočním centru v Olomouci. Fyzioterapeutky jim
procvičují svaly speciální rehabilitační metodou v tzv. kosmickém obleku. Díky unikátní technice cvičení si pacient začíná uvědomovat své svaly, šlachy, klouby. Původně touto metodou léčili kosmonauty po návratu domů z vesmíru. Zvládne napravit i následky nehod.

Děkan se brání trestnímu oznámení

Děkana Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého Iva Fréborta napadl měsíc před volbami vedení fakulty anonymní pisatel. Označil ho za psychicky nemocného a odkázal na soudní řízení ohledně omezení svéprávnosti. Autor dopisu se pokusil napodobit skupinu Julius Šuman, ta na Twitteru zveřejňuje nahrávky či dokumenty o aktivitách předsedy Hnutí ANO a bývalého ministra financí Andreje Babiše.

Ostrava chce podpořit pěstouny

Dejme dětem rodinu, to je název kampaně, kterou Magistrát Ostravy představil v souvislosti s plánovaným Dnem pěstounství. Ten proběhne v sobotu v Dolní oblasti Vítkovic a měl by poukázat na potřebu nových zájemců o pěstounskou péči, ale i umožnit získat osobní zkušenosti od profesionálních pěstounů.

Koničtí hasiči mají novou stanici

Profesionální hasiči v Konici na Prostějovsku se konečně dočkali. Dnes slavnostně otevřeli zbrusu novou stanici. Ta byla postavena na "zelené louce" za městem v rekordním čase. Nahradí stanici starou, která už nevyhovovala moderním požadavkům 13 měsíců. Za tak krátkou dobu se podařilo v Konici postavit
novou moderní hasičskou stanici. Stála bezmála 48 mil. Kč. Investorem byl hasičský sbor.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST