25 minut

13. listopad 2017

Obsah dílu

Koupí Olomouc fotbalový stadion? — Koupí Olomouc fotbalový stadion? — Na sever Moravy míří sníh — Poradci pomáhají řešit dluhy — Města se zbavují zpustlých stromů — Ostrava má nový hudební klub — Nemocným pomáhá tzv. kosmický oblek — Děkan se brání trestnímu oznámení — Ostrava chce podpořit pěstouny — Koničtí hasiči mají novou stanici

Části dílu

00:43
Koupí Olomouc fotbalový stadion?
  Olomoučtí zastupitelé schválili záměr koupě tamního Androva stadionu. Sigma Olomouc za něj chce přes 180 mil. Kč. Město by vlastnilo pouze nemovitosti, do sportovní části klubu by pak nemělo zasáhnout. Podle opozičních zastupitelů je ale tato investice zbytečná a zatíží městský rozpočet i v dalších letech. Proti záměru nakonec hlasoval ale pouze jediný zastupitel.
  03:28
  Koupí Olomouc fotbalový stadion?
   Živě Antonín Staněk, primátor města Olomouce.
   08:27
   Na sever Moravy míří sníh
    Silnice a chodníky budou dnes v noci a v úterý ráno v horských oblastech opět namrzat. Náledí pokryje místa položená nad 500 metry. Sněžit bude dnes v Beskydech, kde do večera může napadnout až 10 cm nového sněhu. Sněhové přeháňky se očekávají i v Jeseníkách.
    09:00
    Poradci pomáhají řešit dluhy
     Jak se dostat z dluhové pasti, vytvořit splátkový kalendář nebo projít osobním bankrotem. Odborní poradci začali lidem napříč celou republikou radit, jak co nejlépe vyřešit své dluhy. Nejvíce peněz si půjčují lidé z vesnic, nejméně pak Češi žijící ve velkoměstech.
     11:02
     Města se zbavují zpustlých stromů
      Místo vybydleného domu třeba nové hřiště. Na demolice zpustlých budov v sociálně vyloučených lokalitách mohou města opět žádat o dotace MMR ČR. V MS kraji to plánuje využít třeba Karviná. Ministerstvo chce zbouráním zchátralých obecních domů umožnit nový rozvoj dnes problémových čtvrtí. Peníze mezi radnice rozděluje už ve třetí vlně, celorepublikově poskytne 100 mil. Kč.
      13:04
      Ostrava má nový hudební klub
       Od víkendu má Dolní oblast ve Vítkovicích nový multi-žánrový hudební klub. Zázemí pro koncerty našel v prostoru bývalých starých koupelen Dolu Hlubina. Fungovat bude jen při příležitosti předem smluvených koncertů a ne každý den.
       15:58
       Nemocným pomáhá tzv. kosmický oblek
        Děti po mozkové obrně léčí v novém lokomočním centru v Olomouci. Fyzioterapeutky jim procvičují svaly speciální rehabilitační metodou v tzv. kosmickém obleku. Díky unikátní technice cvičení si pacient začíná uvědomovat své svaly, šlachy, klouby. Původně touto metodou léčili kosmonauty po návratu domů z vesmíru. Zvládne napravit i následky nehod.
        18:28
        Děkan se brání trestnímu oznámení
         Děkana Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého Iva Fréborta napadl měsíc před volbami vedení fakulty anonymní pisatel. Označil ho za psychicky nemocného a odkázal na soudní řízení ohledně omezení svéprávnosti. Autor dopisu se pokusil napodobit skupinu Julius Šuman, ta na Twitteru zveřejňuje nahrávky či dokumenty o aktivitách předsedy Hnutí ANO a bývalého ministra financí Andreje Babiše.
         18:57
         Ostrava chce podpořit pěstouny
          Dejme dětem rodinu, to je název kampaně, kterou Magistrát Ostravy představil v souvislosti s plánovaným Dnem pěstounství. Ten proběhne v sobotu v Dolní oblasti Vítkovic a měl by poukázat na potřebu nových zájemců o pěstounskou péči, ale i umožnit získat osobní zkušenosti od profesionálních pěstounů.
          21:31
          Koničtí hasiči mají novou stanici
           Profesionální hasiči v Konici na Prostějovsku se konečně dočkali. Dnes slavnostně otevřeli zbrusu novou stanici. Ta byla postavena na "zelené louce" za městem v rekordním čase. Nahradí stanici starou, která už nevyhovovala moderním požadavkům 13 měsíců. Za tak krátkou dobu se podařilo v Konici postavit novou moderní hasičskou stanici. Stála bezmála 48 mil. Kč. Investorem byl hasičský sbor.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           14. listopad 2017

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           3. říjen

           Hromadné výpovědi z přesčasů lékařů. — Výpovědi z přesčasů lékařů. — Hromadné výpovědi z pohotovostí lékařů. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — Cvičení aktivních záloh na Libavé. — Historická žezla Univerzity Palackého. — Nová zubní ordinace v Bohumíně. — Nápor na záchytných službách. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Zemědělec připravil o elektřinu 4 vesnice. / Krádež elektrokoloběžky v Karviné. — Teplé počasí přeje zemědělcům. — Do Ostravy se vrací Spectaculo Interesse.

           3. 10. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           2. říjen

           Provoz poboček České pošty — Vliv antivirotik na následky covidu — Nouzové přistání balónu v Ostravě — Nová služba pro lidi bez domova — Tří Thálie pro divadelníky spjaté s regionem — Příběh letce RAF Josefa Čapky — Restaurování mariánské sochy ve Šternberku — Nejteplejší září v historii měření — Výkyv počasí, nebo klimatická změna? — Rekonstrukce sportovního areálu Poruba — Zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková — Velkoplošná malba o minulosti a současnosti Šternberka

           2. 10. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           29. září

           Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

           29. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           27. září

           27. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           26. září

           26. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           25. září

           Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

           25. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám