25 minut

10. listopad 2017

Část: Svatomartinské hody

Obsah dílu

Hazard v Ostravě — Hazard v Ostravě — Prezident Miloš Zeman zakončil návštěvu MS kraje — Okleštěk se má podle Babiše vzdát mandátu — ŘSD omezilo rychlost na D1 u Ostravy — Justiční stráž cvičí s vodícími psy — Svatomartinské hody — Rizikový zápas Vítkovice - Opava — Na Vánoce si lidé více půjčují — Výlov rybníku Bezruč — Biskupství připravuje obnovu kostela v Gutech

Části dílu

00:42
Hazard v Ostravě
  Vyhláška regulující hazard na území Ostravy platí téměř 2 roky, počet hracích zařízení se sice snížil, vedení města ale původně počítalo s tím, že jejich úbytek bude masivnější. Než vyhláška vstoupila v platnost, bylo v Ostravě přes 3 tisíce hracích zařízení, v současnosti se jejich počet pohybuje okolo 1 700.
  04:09
  Hazard v Ostravě
   Živě s Ondřejem Závodským, náměstkem ministra financí.
   06:54
   Prezident Miloš Zeman zakončil návštěvu MS kraje
    Prezident Miloš Zeman ukončil zhruba před hodinou návštěvu Olomouckého kraje. Na závěr třídenní cesty zamířil do Vápenné, Vesnice roku 2017 Olomouckého kraje. V kulturním domě se setkal s místními obyvateli, kterým mj. řekl, že je proti vybudování tunelu pod Červenohorským sedlem, dokud nebude vybudovaná odpovídající silnice na polské straně.
    07:23
    Okleštěk se má podle Babiše vzdát mandátu
     Andrej Babiš v rozhovoru pro ČT uvedl, že by chtěl, aby současný hejtman MS kraje Ivo Vondrák zároveň působil i v Poslanecké sněmovně. Babiš o Ivu Vondrákovi mluví jako o stínovém ministru školství. Naopak po olomouckém hejtmanovi Ladislavu Oklešťkovi by chtěl, aby se poslaneckého mandátu vzdal.
     07:58
     ŘSD omezilo rychlost na D1 u Ostravy
      Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.
      10:38
      Justiční stráž cvičí s vodícími psy
       Naučit justiční stráž zacházet s hendikepovanými a zejména nevidomými lidmi, to nacvičovali dnes v budově Krajského soudu v Ostravě členové ostrahy přímo s vodícími psy a nevidomými. Ti si naopak vyzkoušeli, co obnáší bezpečnostní prohlídky, s nimiž se dnes běžně mohou setkat nejen u soudů, ale i na letištích, či kulturních akcích. Své role si příslušníci stráže s nevidomými navíc i vyměnili, aby se dokázali vžít do jejich situace. I hendikepovaní totiž mohou představovat bezpečnostní riziko.
       11:37
       Svatomartinské hody
        Dlouhé přípravy na svatomartinské hody, které odstartují už o tomto víkendu, dnes vyvrcholily v řadě restaurací a podniků. Zájem o husí speciality podle provozních rok od roku stoupá, většina z nich má už na víkend vyprodáno a zákazníky musí posílat jinam.
        14:35
        Rizikový zápas Vítkovice - Opava
         Živě redaktor Jan Pirkl.
         16:13
         Na Vánoce si lidé více půjčují
          Přes půl milionu exekucí jen v MS kraji eviduje exekutorská komora. Severní Morava a Slezsko je na 3. místě v počtu neplatičů v celé ČR. A s blížícími se Vánočními svátky poskytovatelé půjček lákají lidi, aby kupovali dárky na dluh.
          19:22
          Výlov rybníku Bezruč
           Na největším chovném rybníku v MS kraji, Bezruč v Jistebníku, dnes začal tradiční výlov ryb. Na místo se sjely desítky rybářů z celého regionu. Kdo chtěl, mohl si rybu přímo na místě i koupit. Kvůli chladnému jaru je letos ryb ale o něco méně než loni, proto si za některé z nich budou muset lidé připlatit.
           21:45
           Biskupství připravuje obnovu kostela v Gutech
            Ostravsko-opavské biskupství pracuje na přípravách obnovy vyhořelého dřevěného kostela v Třinci-Gutech. Zástupci biskupství už nadcházející zimu plánují těžit dřevo potřebné pro stavbu. Kostel z 16. století vyhořel v noci z 1. na 2. srpna. Dva z trojice mladíků obviněných ze zapálení památky zůstávají ve vazbě, třetí je stíhán na svobodě.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            13. listopad 2017

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            22. září

            Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

            22. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            21. září

            Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

            21. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. září

            Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

            20. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            19. září

            Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

            19. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            18. září

            Armádní drony

            18. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            15. září

            Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

            15. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            14. září

            Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

            14. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            13. září

            13. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            12. září

            Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

            12. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            11. září

            Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

            11. 9. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám