25 minut

10. listopad 2017

Obsah dílu

Hazard v Ostravě — Hazard v Ostravě — Prezident Miloš Zeman zakončil návštěvu MS kraje — Okleštěk se má podle Babiše vzdát mandátu — ŘSD omezilo rychlost na D1 u Ostravy — Justiční stráž cvičí s vodícími psy — Svatomartinské hody — Rizikový zápas Vítkovice - Opava — Na Vánoce si lidé více půjčují — Výlov rybníku Bezruč — Biskupství připravuje obnovu kostela v Gutech

Části dílu

00:42
Hazard v Ostravě
  Vyhláška regulující hazard na území Ostravy platí téměř 2 roky, počet hracích zařízení se sice snížil, vedení města ale původně počítalo s tím, že jejich úbytek bude masivnější. Než vyhláška vstoupila v platnost, bylo v Ostravě přes 3 tisíce hracích zařízení, v současnosti se jejich počet pohybuje okolo 1 700.
  04:09
  Hazard v Ostravě
   Živě s Ondřejem Závodským, náměstkem ministra financí.
   06:54
   Prezident Miloš Zeman zakončil návštěvu MS kraje
    Prezident Miloš Zeman ukončil zhruba před hodinou návštěvu Olomouckého kraje. Na závěr třídenní cesty zamířil do Vápenné, Vesnice roku 2017 Olomouckého kraje. V kulturním domě se setkal s místními obyvateli, kterým mj. řekl, že je proti vybudování tunelu pod Červenohorským sedlem, dokud nebude vybudovaná odpovídající silnice na polské straně.
    07:23
    Okleštěk se má podle Babiše vzdát mandátu
     Andrej Babiš v rozhovoru pro ČT uvedl, že by chtěl, aby současný hejtman MS kraje Ivo Vondrák zároveň působil i v Poslanecké sněmovně. Babiš o Ivu Vondrákovi mluví jako o stínovém ministru školství. Naopak po olomouckém hejtmanovi Ladislavu Oklešťkovi by chtěl, aby se poslaneckého mandátu vzdal.
     07:58
     ŘSD omezilo rychlost na D1 u Ostravy
      Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.
      10:38
      Justiční stráž cvičí s vodícími psy
       Naučit justiční stráž zacházet s hendikepovanými a zejména nevidomými lidmi, to nacvičovali dnes v budově Krajského soudu v Ostravě členové ostrahy přímo s vodícími psy a nevidomými. Ti si naopak vyzkoušeli, co obnáší bezpečnostní prohlídky, s nimiž se dnes běžně mohou setkat nejen u soudů, ale i na letištích, či kulturních akcích. Své role si příslušníci stráže s nevidomými navíc i vyměnili, aby se dokázali vžít do jejich situace. I hendikepovaní totiž mohou představovat bezpečnostní riziko.
       11:37
       Svatomartinské hody
        Dlouhé přípravy na svatomartinské hody, které odstartují už o tomto víkendu, dnes vyvrcholily v řadě restaurací a podniků. Zájem o husí speciality podle provozních rok od roku stoupá, většina z nich má už na víkend vyprodáno a zákazníky musí posílat jinam.
        14:35
        Rizikový zápas Vítkovice - Opava
         Živě redaktor Jan Pirkl.
         16:13
         Na Vánoce si lidé více půjčují
          Přes půl milionu exekucí jen v MS kraji eviduje exekutorská komora. Severní Morava a Slezsko je na 3. místě v počtu neplatičů v celé ČR. A s blížícími se Vánočními svátky poskytovatelé půjček lákají lidi, aby kupovali dárky na dluh.
          19:22
          Výlov rybníku Bezruč
           Na největším chovném rybníku v MS kraji, Bezruč v Jistebníku, dnes začal tradiční výlov ryb. Na místo se sjely desítky rybářů z celého regionu. Kdo chtěl, mohl si rybu přímo na místě i koupit. Kvůli chladnému jaru je letos ryb ale o něco méně než loni, proto si za některé z nich budou muset lidé připlatit.
           21:45
           Biskupství připravuje obnovu kostela v Gutech
            Ostravsko-opavské biskupství pracuje na přípravách obnovy vyhořelého dřevěného kostela v Třinci-Gutech. Zástupci biskupství už nadcházející zimu plánují těžit dřevo potřebné pro stavbu. Kostel z 16. století vyhořel v noci z 1. na 2. srpna. Dva z trojice mladíků obviněných ze zapálení památky zůstávají ve vazbě, třetí je stíhán na svobodě.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            13. listopad 2017

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            9. červen

            Protipovodňová ochrana Troubek — Protipovodňová opatření na Povodí Moravy — Vrchní zástupce Daňhel končí — Výkup pozemků pro logistické centrum — Vytopené domy na Opavsku — Otevření nové lávky v Ostravě — Svět techniky pro dospělé — Nedostatek lékařů specialistů — Setkání Harrachů v Kuníně — Ochrana před nadměrným opalováním — Výběr ze sociálních sítí ČT — Národní sbírka zlozvyků

            9. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            8. červen

            Změna na postu hejtmana MS kraje — Rezignace Iva Vondráka na post hejtmana — Jan Krkoška novým hejtmanem MS kraje — Budoucnost vesnických prodejen — Pokračuje soud kvůli otravě Bečvy — Studenti staví Tatru Phoenix — Výstraha před silnými bouřkami — Vandalismus ve Slezské Ostravě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nová mineralogická stezka v Jeseníkách — Improvizace v současném tanci

            8. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            7. červen

            Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

            7. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            6. červen

            Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

            6. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            5. červen

            Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

            5. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

            2. 6. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám