25 minut

14. srpen 2017

Obsah dílu

Město řeší, co s bývalými objekty kasáren — Město řeší, co s bývalými objekty kasáren — Zatykač na Jakuba Smolíka — Stavba nového kostela v Gutech — Frenštátské "rodinné stříbro" pustne — Případ Kvitové se blíží ke konci — Do Olomouce přijíždí mladí křesťané — Zemřel Ivo Pavlík — Bohumín chce místo ghett pozemky pro domy — Divadlo pod širým nebem

Části dílu

01:21
Město řeší, co s bývalými objekty kasáren
  V současné době si vedení města nechává vypracovávat architektonickou studii, na jejich nové využití. V Bruntále naopak srovnají budovu, bývalé vojenské ošetřovny se zemí, na jejím místě vznikne dětské hřiště.
  04:05
  Město řeší, co s bývalými objekty kasáren
   Živě redaktor Tomáš Indrei.
   06:52
   Zatykač na Jakuba Smolíka
    Krajský soud v Ostravě vydal zatykač na Jakuba Smolíka, který se vyhýbá nástupu do vězení, kam ho na 3 roky poslal soud za šikanování nájemníků a podvod. Za to, že nenastoupil do věznice, )mu hrozí další 2 roky vězení. Jakub Smolík na sebe upozornil tím, že 3 roky nájemníkům bytového domu ve Frýdku-Místku bezdůvodně netopí.
    08:36
    Stavba nového kostela v Gutech
     Stavba nového kostela začne pravděpodobně příští rok na podzim. Hotov by měl být na jaře 2019. Náklady se odhadují na 20 mil. korun. Kostel v Gutech vyhořel předminulý týden v noci na středu. Policie krátce na to zadržela tři mladíky z Ostravska a Frýdecko-Místecka.
     09:07
     Frenštátské "rodinné stříbro" pustne
      Kvůli tomu, aby ve Vlčině mohla otevřít i hotelové kasino, plánuje požádat město Frenštát o výjimku z protihazardní vyhlášky. Hotel, který se stavěl ve 40. letech 20. století, prodalo město Frenštát v r. 2006 soukromému majiteli. Jeho plány na obnovu ale zkrachovaly a hotel zůstal zavřený.
      11:59
      Případ Kvitové se blíží ke konci
       Kvitovou koncem loňského roku pořezal v jejím bytě neznámý útočník. Způsobil jí tím vážné poranění ruky a tenistka nemohla několik měsíců hrát. Podle informací ze státního zastupitelství má být policejní šetření během září skončeno. Jednou z možností je, že policie prověřování odloží.
       12:35
       Do Olomouce přijíždí mladí křesťané
        Mladí křesťané z celé republiky se účastní přednášek či workshopů a sejdou se i se známými věřícími lidmi. Přípravy v Olomouci probíhají už několik dní.
        15:40
        Zemřel Ivo Pavlík
         Živě redaktorka Denisa Kotková.
         18:54
         Bohumín chce místo ghett pozemky pro domy
          Radní dnes potvrdili, že nájemné zvyšovat nebudou. Vyšší ale bude vyvolávací cena za 1m2 u zrekonstruovaných bytů, o které budou jejich noví nájemníci licitovat. A lokality, kde byla bývala ghetta, chce přeměnit na pozemky pro stavbu nových rodinných domů, o které je ve městě zájem.
          21:21
          Divadlo pod širým nebem
           Ostravský spolek Stará Aréna připravil na srpen letní inscenaci Výlet na Měsíc volně inspirovanou textem
           Svatopluka Čecha. Celá se odehrává v plenéru. Diváci se spolu s herci vydají na dvouhodinovou výpravu do Měsíčního města. V to se proměnila industriální krajina mezi nádražím Ostrava-Střed a Vítkovicemi.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           15. srpen 2017

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. září

           Armádní drony

           18. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. září

           Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

           15. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           14. září

           Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

           14. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           13. září

           13. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           12. září

           Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

           12. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           11. září

           Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

           11. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám