Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Kraj chce Krnovsku zajistit lékaře

MS kraj chce ve spolupráci s krnovskou nemocnicí a Horním Benešovem motivovat lékaře, aby zůstali pracovat v regionu. V Horním Benešově by tak měly vzniknout 4 nové ambulance pro místní, kteří by jinak museli dojíždět i desítky kilometrů daleko. Kromě toho chce kraj podporovat i neatestované lékaře dotacemi na vzdělávání.

Kraj chce Krnovsku zajistit lékaře

Živě Martin Gebauer, náměstek hejtmana pro zdravotnictví.

130 zásahů moravskoslezských hasičů

Více než 130x během včerejšího večera a noci zasahovali MS hasiči kvůli silné bouřce, a to zejména na Opavsku. Vítr lámal a vyvracel stromy, shodil i dráty elektrického napětí. Poplach I. stupně hasiči vyhlásili nedaleko Jánských koupelí, tam nalomený strom ohrožoval dětský tábor.

Bouřka způsobila škody

Zákaz vstupu do lesů v okolí Litovle a Uničova. Lesy ČR o něj teď žádají příslušné městské úřady. Důvodem jsou silné bouřky, které zasáhly v posledních dvou dnech Olomoucký kraj. Vítr polámal a poškodil stovky stromů, které mohou na mnoha místech ohrožovat turisty nebo houbaře.

Bouřka způsobila škody

Živě Eduard Jarcovják, Český hydrometeorologický ústav.

Akademie věd a UP podepsaly smlouvu

Akademie věd ČR a UP v Olomouci podepsaly dohodu o spolupráci v oblasti doktorských studijních programů. Je to vůbec první takový dokument uzavřený s univerzitou podle novelizovaného vysokoškolského zákona.

Slezské zemské muzeum mapuje módu

Módě bude příští rok patřit část výstavních prostor Slezského zemského muzea v Opavě, kde chystají obsáhlou expozici věnovanou vzniku republiky. Část s názvem Móda osmiček má přiblížit, jak se oblékali lidé v prvních 60 letech samostatného Československa. Autentické oblečení by rádi získali od dárců. Vyhlásili proto veřejnou sbírku.

Pendolino projelo na červenou

Pendolino dnes dopoledne projelo před Olomoucí na červenou. Řidič vlaku musel nouzově zastavit na železničním přejezdu nedaleko stanice Grygov. Nikdo ze 115 cestujících se nezranil. Ohrožena nebyla ani jiná vlaková souprava. Událost vyšetřuje policie i odborníci ze SŽDC.

Mosty a konstrukce na prodej

Insolvenční správce David Vandrovec vyzval zájemce o koupi částí společnosti Vítkovice Power Engineering, aby se přihlásili do 21. srpna. Prodávají se divize mosty a ocelové konstrukce a divize energetické strojírenství. Společnost se do úpadku dostala loni v srpnu.

Nová pomoc obětem sexuálního násilí

Obětem sexuálně motivovaných trestných činů v Ostravě má pomoci dohoda mezi policisty a městskou nemocnicí. Na minimum se nově zkrátila doba čekání na vyšetření u lékaře, což doposud většinu žen a dívek podle policistů mohlo traumatizovat. Doposud se běžně stávalo, že znásilněná musela i několik hodin čekat na chodbě, než se dostala na řadu.

Obvod Ostrava-Poruba opraví sochy

Městský obvod Ostrava-Poruba nechá zrestaurovat dvě umělecká díla. Jedno z nich je uprostřed panelového sídliště, druhé je součástí nepřehlédnutelné dominanty obvodu, tzv. porubského oblouku. To první vzniklo v budovatelské éře 50. let, to další na začátku normalizace.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST