Obsah dílu

Nemocnice lákají sestry na sociálních sítích — Nemocnice lákají sestry na sociálních sítích — Letadlo z Burgasu — Ostrava v přípravách na festival — Nové využití olomouckého centra — Odměna za divočáka — Začala stavba D48 — Neurocentrum pro děti — Olomoučané chtějí v ulicích víc tramvají — Jak se staví stage

Části dílu

00:59
Nemocnice lákají sestry na sociálních sítích
  Nedostatek sester trápí i nemocnice v Olomouckém kraji. Třeba ta prostějovská zkouší zaujmout na sociálních sítích. Od videoklipu o práci sestry si slibuje větší publicitu oboru hlavně u mladých lidí. Za dva týdny spot shlédlo tisíc lidí. Podobně sestry láká třeba novojičínská nemocnice nebo pražský IKEM.
  03:14
  Nemocnice lákají sestry na sociálních sítích
   Živě Martina Šochmanová, prezidentka, Česká asociace sester.
   08:17
   Letadlo z Burgasu
    Letadlo s českými turisty mířící z Brna do Burgasu mělo dnes ráno na bulharském letišti problémy při přistání a ocitlo se mimo přistávací plochu. Nikdo neutrpěl zranění. Důvodem byla nejspíš technická závada. Kvůli incidentu se zpozdil zpáteční let z Burgasu do Ostravy.
    08:48
    Ostrava v přípravách na festival
     V Ostravě vrcholí přípravy na největší tuzemský festival world music. Colours of Ostrava. Připravují se obchodníci i hoteliéři. Do města přijede kvůli hudební události několik desítek tisíc lidí. Festival má pro Ostravu podle analytiků ekonomický přínos v řádech stovek milionů korun.
     11:20
     Nové využití olomouckého centra
      Na sto šedesát tisíc turistů ročně navštíví historické centrum Olomouce. To patří hned po tom pražském k nejvýznamnějším v rámci republiky. Nejen turisté, ale i místní se v této oblasti musejí přitom proplétat mezi projíždějícími auty. Už řadu let totiž slouží některá menší náměstí v centru spíše jako parkoviště. Město to chce změnit. Do veřejné diskuse se zapojili nejen architekti, ale například i obyvatelé těchto lokalit.
      13:41
      Odměna za divočáka
       Myslivci dostanou 1000 korun za každé zastřelené divoké prase, ale jen v oblasti intenzivního lovu na Moravě. Dnes to řekl ministr zemědělství Marian Jurečka. Stát tak chce myslivce motivovat ke snížení počtu přemnožených divokých prasat.
       14:17
       Začala stavba D48
        Rekonstrukce na silnici mezi Frýdkem-Místkem a Novým Jičínem pokračuje. Silničáři ji rozšíří na dálnici. Teď staví obslužné komunikace, aby ji příští rok mohli uzavřít a začít s opravami. 11kilometrový úsek se bude stavět více než 3 roky a stát za něj zaplatí přes 2 miliardy korun.
        17:00
        Neurocentrum pro děti
         Ostrava je jediným městem, které nabízí rodičům těžce postižených dětí speciální rehabilitační metody používané v zahraničí. Soukromé centrum založil otec dítěte, které v Česku stále okrajově používanými postupy prošlo a jeho zdravotní stav se výrazně zlepšil.
         19:15
         Olomoučané chtějí v ulicích víc tramvají
          Obyvatelé Olomouce si stěžují na nedostatek tramvají v ulicích města. Dopravní podnik vždy v létě posílá na každý spoj jenom jeden tramvajový vůz. Kvůli opravám v centru města byly navíc některé linky úplně zrušeny. Tramvaje jsou tak zaplněné ještě víc než v předchozích letech.
          21:46
          Jak se staví stage
           Desítky dělníků i kusů těžké stavební techniky se pohybují v areálu Dolní oblasti Vítkovic. Pátý den staví areál Colours of Ostrava . Největšího hudebního festivalu v Česku, který začíná zítra v poledne. Mezi festivalovými pódii je letos i velké šapitó z Anglie a nová hlavní scéna s vylepšeným zvukem i světly.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           19. červenec 2017

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           31. březen

           31. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           30. březen

           Další odchod z ANO — Komentář politologa — Konference městských a obecních policií v Olomouci — Výpadek elektřiny přerušil provoz v tunelu — NAÚ obdrží žádost OU o zubní lékařství — Vzdělávání na univerzitách — Výlovy rybníků — Rekonsrtukce opavského stadionu — Festival udržitelné módy — Končí platnost řidičských průkazů — Hitchcock u Bezručů

           30. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           29. březen

           Jednání vlády v Jeseníku — Vláda jednala v Jeseníku o dopravě — Nové onkologické centrum v Ostravě — Prezident na Dole Darkov — Jednání hnutí ANO v Ostravě — Mrazivá noc a úroda — Připojení Hlučínska k ČSR

           29. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           28. březen

           Prezident v MS kraji — Návštěva prezidenta v MS kraji — Program první dámy v MS kraji — Petr Pavel v MS kraji — Protesty vysokých škol — Potvrzený trest politikovi — Náklady na ptačí chřipku — Oceláři míří do Prahy — Obchvat Třince je téměř kompletní. — Chladné počasí na Moravě — Nové stavby Horské služby

           28. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           27. březen

           Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

           27. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           24. březen

           Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

           24. 3. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám