Nahrávám video
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Přeregistrace v ČSSD — Přeregistrace v ČSSD — Ředitel městské policie a úředníci dostali podmínku — Kamion shořel pod mostem — Nehoda autobusu — Spory na HGF — Vozíčkáři se chystají na Zlatou Tretru — Teploty vystoupaly nad 30 stupňů — Konference o modifikovaných plodinách — Krnované sami určí, kam půjde část peněz — Další obchodní dům bude v Olomouci — Ostravsko ve fotografických publikacích

Části dílu

00:58
Přeregistrace v ČSSD
  Členové ostravské ČSSD, kteří chtějí zůstat ve straně, se musí dnes nebo zítra přijít přeregistrovat- tedy znovu se přijít zapsat, jinak jim členství propadne. Tento krok už před časem nařídilo ústředí strany na základě návrhu krajského výkonného výboru. V Moravskoslezském kraji jde vůbec o první přeregistraci - pomoct by měla vyřešit i dlouhodobé vnitřní spory uvnitř ostravské organizace.
  03:42
  Přeregistrace v ČSSD
   Živě redaktorka Martina Koziolová.
   04:55
   Ředitel městské policie a úředníci dostali podmínku
    Dva vedoucí odborů frýdeckomísteckého magistrátu a ředitel městských strážníků skončili ve svých funkcích. Neuspěli totiž u odvolacího soudu, který jim potvrdil podmínky za zmanipulované veřejné zakázky a zahlazování přestupků za špatné parkování vybraným řidičům. Odvolací soud potvrdil tresty i dalším souzeným v rozsáhlé kauze. Naopak primátora města Michala Pobuckého pravomocně zprostil obžaloby.
    07:01
    Kamion shořel pod mostem
     Požár kamionového návěsu zablokoval před polednem dálnici D46 u Prostějova ze směru od Olomouce. Před příjezdem hasičů se snažil plameny uhasit řidič nákladního auta. Lehce se přitom zranil. Požár, který vznikl zřejmě kvůli závadě na nápravě návěsu, se rychle šířil. Kamion převážel v plastových boxech sedačky pro luxusní auta.
     07:58
     Nehoda autobusu
      Pondělní nehodu autobusu na D35 u Litovle, při které se zranilo 24 lidí, vyšetřují policisté pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Alkohol u sedmačtyřicetiletého řidiče policisté vyloučili. Proč autobus havaroval, zatím není jasné.
      08:23
      Spory na HGF
       Volba akademického senátu byla neplatná – stanovte nový. Tak, aby mohl realizovat další nápravná opatření týkající se vědecké rady a disciplinární komise. Ministerstvo školství vyzvalo Hornicko-geologickou fakultu Vysoké školy báňské, aby si ve svých řadách zjednala pořádek. To ale nebude jednoduché, proti sobě tady od loňského roku stojí několik táborů.
       10:59
       Vozíčkáři se chystají na Zlatou Tretru
        Ostrava se už za osm dní stane dějištěm 56. ročníku mezinárodního atletického mítinku Zlatá Tretra. Svou účast na prestičních závodech už potvrdil i jamajský sportovec a světový rekordman Usain Bolt. Kromě něj se ale letos historicky poprvé v rámci exhibičního závodu představí i sportovci s handicapem.
        13:40
        Teploty vystoupaly nad 30 stupňů
         Kvůli extrémně teplému počasí vyrazily do ulic kropící vozy. Meteorologové na dnešní den předpovídají teploty v Moravskoslezském kraji přesahující 32 stupňů Celsia. A teplé počasí by mělo vydržet až do konce týdne. Vysoké teploty ale působí i problémy - záchranáři už evidují zvýšený počet výjezdů ke kolapsovým stavům.
         15:39
         Konference o modifikovaných plodinách
          Vědci z celého světa, kteří se zabývají genetickými úpravami rostlin, jednají v Olomouci. Na čtyřdenní konferenci řeší třeba to, jakým způsobem zvýšit odolnost a produkci zemědělských plodin. Setkání doplňuje i doprovodný program, který má lidem ukázat, že vědecky upravené plodiny nejsou pro člověka nebezpečné.
          17:36
          Krnované sami určí, kam půjde část peněz
           Můj nápad pro naše město, to je název akce, kterou se krnovská radnice snaží zapojit občany do rozhodování o rozvoji města. Ze svého rozpočtu vyčlenila půl milionu korun. Lidé nebo organizace pak předkládají návrhy, k čemu tyto peníze co nejlépe využít.
           19:38
           Další obchodní dům bude v Olomouci
            Další obchodní dům má vzniknout na olomoucké Nové Ulici. Město přitom řadu let vévodí žebříčku prodejních ploch v přepočtu na obyvatele. A zatímco obchodním zónám na perifériích města se tolik finančně nedaří, prodejci velkých domů v centru mají úspěch. Už teď přitom má Olomouc na čtvrt milionu metrů čtverečních prodejních ploch. Což je více právě na počet lidí, než například v Ostravě.
            21:55
            Ostravsko ve fotografických publikacích
             Těžní věže, rozkvetlá sídliště a tváře horníků. Tak vypadají fotografie z publikací, které visí na stěnách ostravská galerie Fiducia. Výstavu sestavili fotografové Ondřej Durczak a Dita Pepe. Odráží se v nich více než čtyřicetiletá socialistická historie města.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Práce s dezinformacemi na školách — Dezinformací přibývá — Následky požáru domu v Českém Těšíně — Ceny pohonných hmot zlevňují — Jednání o obnově procesu s Petrem Kramným — Výsledky průzkumu ke změnám klimatu — Spor o stavbu rodinného domu — Unikátní výbuchová komora na VŠB — 70 let Hygienické služby ČR — Zdražení vody na Prostějovsku — Kampaň na podporu rané péče — Objev hymny ostravských hutí

             1. 12. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Naplněné kapacity nocleháren — Kapacity nocleháren v Olomuckém kraji — Požár panelového domu v Českém Těšíně — Následky požáru v Českém Těšíně — Využití reaktorů v energetice — Odhalení výrobců pervitinu — OU podporuje boj za lidská práva v Iránu — Kniha o historii Jánských Koupelí — Rozpočty krajů — Přípravy na konec klecových chovů — Zhoršené rozptylové podmínky — Začíná divadelní festival OST-RA-VAR

             30. 11. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Vyšší ceny a šetření potravinami — Vývoj cen potravin — Pohyb cen v příštích měsících — Obnova procesu s Petrem Kramným — Financování dopravy v Olomouckém kraji — Zhoršení rozptylových podmínek — Zázemí pro lidi s duševním onemocněním — Investice do nového skiareálu v Ostružné — Skiareály finišují přípravy na sezonu — 25 let provozu Slezské Harty — Nové vysokoškolské kampusy — Kapela Noisy Pots v klubu Dock

             29. 11. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Nedostatek pěstounů — Zvýšení příspěvku pro pěstouny — Akademický senát OU zvolil rektora — Generátory pro Ukrajinu — Ceny pozemků v Olomouci vzrostly o pětinu — Firmám chybí zahraniční pracovníci — ČD zkoušejí zabezpečovací systém ETCS — Začaly prodeje vánočních stromků — Zajištění skalního masivu u přehrady Šance — V Krnově má vzniknout nové OC — Helfštýn měl nejvyšší návštěvnost v historii — Hoří, má panenko v NDM

             28. 11. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Horská služba v zimním provozu — Dražší jízdné v příměstské dopravě — Ombudsman vyšetří kauzu Studénka — Žaloba za oprátku před domem hejtmana — Policie šetří sérii žhářských útoků — Firmám chybí krejčí a švadleny — Poslední letošní cvičení Aktivních záloh — OKD zaslala dokumentaci pro EIA — Dražší péče o zimní silnice — Šperky na lidových krojích

             25. 11. 2022 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             ČIŽP pokutuje ve Starém Městě — Soud potvrdil exzastupiteli trest — Pohonné hmoty zlevňují — Návrh na odvolání rektora UPOL — 5 milionů korun na projekty participativního rozpočtu — Záchranáři cvičí školáky — Kniha o historii beskydských obcí — Chudobu chtějí porazit jídlem — Desátý ročník akce Noc venku — Moderní dějiny s pamětníkem — Spor o bourání kapličky ve Vsetíně

             24. 11. 2022 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám