25 minut

13. únor 2017

Část: Radek Březina chtěl zpochybnit svou vazbu

Obsah dílu

Olomouc opraví 400 přechodů — Olomouc opraví 400 přechodů — Zhoršené rozptylové podmínky v MS kraji — V bohumínské škole testují výměníky vzduchu — Radek Březina chtěl zpochybnit svou vazbu — Přerov se zbavuje majetku — Vlak odjel s neuzavřenými dveřmi — Policie zatkla recidivisty — Spory o sjezdovku na Morávce — Dvě ohniska ptačí chřipky — Obrazy o lidské psychice

Části dílu

01:14
Olomouc opraví 400 přechodů
  Olomoucká radnice chystá komplexní úpravu až 400 přechodů pro chodce, zhruba třetina z nich nesplňuje normy. Opatření zahrnuje např. nové nasvícení či zajištění světelného signalizačního zařízení. V letošních roce chce radnice opravit na 30 zeber, v plánu má vybudovat i 4 kompletně nové přechody, za ně zaplatí 4 miliony.
  03:43
  Olomouc opraví 400 přechodů
   Živě s Antonínem Staňkem, primátorem Olomouce.
   09:58
   Zhoršené rozptylové podmínky v MS kraji
    Živě s redaktorkou Martinou Koziolovou.
    11:39
    V bohumínské škole testují výměníky vzduchu
     Kvůli prachu z rušné ulice ve třídách nemohou větrat. To byl jeden z důvodů, proč město pořídilo speciální výměníky vzduchu. Vzduch čistí až s 90% účinností.
     13:03
     Radek Březina chtěl zpochybnit svou vazbu
      Šéf tzv. lihové mafie Radek Březina se u Nejvyššího soudu neúspěšně pokusil zpochybnit svou vazbu. Vrchní soud v Olomouci ji uvalil loni v listopadu, když Březinovi skončil 16měsíční trest za ukrývání zbraní. Podle Nejvyššího soudu jsou vazební důvody "naplněny v takové intenzitě", že kauce nebo jiná alternativa nepřipadá v úvahu.
      13:55
      Přerov se zbavuje majetku
       11 starých a nevyužívaných objektů v Přerově nabídne magistrát investorům. Mnoho budov, které jsou v majetku města, je ve velmi špatném stavu a jejich údržba stojí městskou pokladnu miliony korun ročně. Z případného vzniku dalších ubytoven město strach nemá, znemožňuje to stavební uzávěra.
       16:12
       Vlak odjel s neuzavřenými dveřmi
        Vlak, z něhož loni v létě na Olomoucku vypadla 2letá dívk, odjel z železniční stanice s neuzavřenými dveřmi. Při rychlosti vlaku 111 km/hod se pak dveře samovolně rázně otevřely. Stalo se to ve chvíli, kdy byla matka s dvěma dcerami na toaletě.
        17:10
        Policie zatkla recidivisty
         Policejní zásahová jednotka zatkla 2 recidivisty z Frýdku-Místku, kteří z 23 bytů ukradli věci za téměř 1,5 milionu Kč. Policistům se snažili znesnadnit pátrání tím, že vykrádali byty napříč Českem. Nejčastěji ale kradli v Ostravě, kde je po téměř rok trvajícím pátrání nakonec policisté zatkli.
         18:42
         Spory o sjezdovku na Morávce
          Provozovatel lyžařské sjezdovky v Morávce na Frýdecko-Místecku si stěžuje na místní obecní úřad. Ten mu údajně brání v podnikání. Budovu u sjezdovky má v pronájmu od obce, starostka mu ale v lednu zakázala přístup do ní a vyměnila všechny zámky. Podnikatel přitom do zprovoznění lyžařského areálu investoval statisíce korun.
          21:18
          Dvě ohniska ptačí chřipky
           V MS kraji byla dosud zjištěna dvě ohniska ptačí chřipky v malochovech, v Ostravě-Svinově a před týdnem i v Orlové. Veterináři celkem utratili 57 kusů drůbeže a v místech vyhlásili ochranné zóny. Nákaza vysoce patogenním virem se v tuto chvíli v regionu dále nerozšiřuje a situace je zatím podle veterinární správy příznivá.
           22:42
           Obrazy o lidské psychice
            Nacismus, démoni, lidské fobie. Inspirační kruh malíře Václava Rodka. Obrazy o odvrácených stránkách lidské psychiky mají tolik významů, že svou komplikovaností někdy až děsí i svého autora. Abstraktní příběhy maluje doma ve Frýdku-Místku a na Ostravské univerzitě.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            14. únor 2017

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            22. září

            Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

            22. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            21. září

            Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

            21. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. září

            Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

            20. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            19. září

            Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

            19. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            18. září

            Armádní drony

            18. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            15. září

            Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

            15. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            14. září

            Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

            14. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            13. září

            13. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            12. září

            Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

            12. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            11. září

            Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

            11. 9. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám