25 minut

13. únor 2017

Obsah dílu

Olomouc opraví 400 přechodů — Olomouc opraví 400 přechodů — Zhoršené rozptylové podmínky v MS kraji — V bohumínské škole testují výměníky vzduchu — Radek Březina chtěl zpochybnit svou vazbu — Přerov se zbavuje majetku — Vlak odjel s neuzavřenými dveřmi — Policie zatkla recidivisty — Spory o sjezdovku na Morávce — Dvě ohniska ptačí chřipky — Obrazy o lidské psychice

Části dílu

01:14
Olomouc opraví 400 přechodů
  Olomoucká radnice chystá komplexní úpravu až 400 přechodů pro chodce, zhruba třetina z nich nesplňuje normy. Opatření zahrnuje např. nové nasvícení či zajištění světelného signalizačního zařízení. V letošních roce chce radnice opravit na 30 zeber, v plánu má vybudovat i 4 kompletně nové přechody, za ně zaplatí 4 miliony.
  03:43
  Olomouc opraví 400 přechodů
   Živě s Antonínem Staňkem, primátorem Olomouce.
   09:58
   Zhoršené rozptylové podmínky v MS kraji
    Živě s redaktorkou Martinou Koziolovou.
    11:39
    V bohumínské škole testují výměníky vzduchu
     Kvůli prachu z rušné ulice ve třídách nemohou větrat. To byl jeden z důvodů, proč město pořídilo speciální výměníky vzduchu. Vzduch čistí až s 90% účinností.
     13:03
     Radek Březina chtěl zpochybnit svou vazbu
      Šéf tzv. lihové mafie Radek Březina se u Nejvyššího soudu neúspěšně pokusil zpochybnit svou vazbu. Vrchní soud v Olomouci ji uvalil loni v listopadu, když Březinovi skončil 16měsíční trest za ukrývání zbraní. Podle Nejvyššího soudu jsou vazební důvody "naplněny v takové intenzitě", že kauce nebo jiná alternativa nepřipadá v úvahu.
      13:55
      Přerov se zbavuje majetku
       11 starých a nevyužívaných objektů v Přerově nabídne magistrát investorům. Mnoho budov, které jsou v majetku města, je ve velmi špatném stavu a jejich údržba stojí městskou pokladnu miliony korun ročně. Z případného vzniku dalších ubytoven město strach nemá, znemožňuje to stavební uzávěra.
       16:12
       Vlak odjel s neuzavřenými dveřmi
        Vlak, z něhož loni v létě na Olomoucku vypadla 2letá dívk, odjel z železniční stanice s neuzavřenými dveřmi. Při rychlosti vlaku 111 km/hod se pak dveře samovolně rázně otevřely. Stalo se to ve chvíli, kdy byla matka s dvěma dcerami na toaletě.
        17:10
        Policie zatkla recidivisty
         Policejní zásahová jednotka zatkla 2 recidivisty z Frýdku-Místku, kteří z 23 bytů ukradli věci za téměř 1,5 milionu Kč. Policistům se snažili znesnadnit pátrání tím, že vykrádali byty napříč Českem. Nejčastěji ale kradli v Ostravě, kde je po téměř rok trvajícím pátrání nakonec policisté zatkli.
         18:42
         Spory o sjezdovku na Morávce
          Provozovatel lyžařské sjezdovky v Morávce na Frýdecko-Místecku si stěžuje na místní obecní úřad. Ten mu údajně brání v podnikání. Budovu u sjezdovky má v pronájmu od obce, starostka mu ale v lednu zakázala přístup do ní a vyměnila všechny zámky. Podnikatel přitom do zprovoznění lyžařského areálu investoval statisíce korun.
          21:18
          Dvě ohniska ptačí chřipky
           V MS kraji byla dosud zjištěna dvě ohniska ptačí chřipky v malochovech, v Ostravě-Svinově a před týdnem i v Orlové. Veterináři celkem utratili 57 kusů drůbeže a v místech vyhlásili ochranné zóny. Nákaza vysoce patogenním virem se v tuto chvíli v regionu dále nerozšiřuje a situace je zatím podle veterinární správy příznivá.
           22:42
           Obrazy o lidské psychice
            Nacismus, démoni, lidské fobie. Inspirační kruh malíře Václava Rodka. Obrazy o odvrácených stránkách lidské psychiky mají tolik významů, že svou komplikovaností někdy až děsí i svého autora. Abstraktní příběhy maluje doma ve Frýdku-Místku a na Ostravské univerzitě.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            14. únor 2017

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            7. červen

            Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

            7. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            6. červen

            Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

            6. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            5. červen

            Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

            5. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

            2. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám