25 minut

14. únor 2017

Obsah dílu

Nízkoemisní zóny — Smogový limit překročen — Nízkoemisní zóny — Soud Dědic — FÚ kontroluje EET — 300 let od narození generála Laudona — Nové vědecké centrum — Odkup těžební společnosti OKD — Vrchní soud zamítl odvolání — Zneuctění Lukrécie

Části dílu

01:06
Nízkoemisní zóny
  Omezit znečištění vzduchu by v lázeňských Klimkovicích mohla nízkoemisní zóna. Přesně před pěti lety město oznámilo, že zónu vyhlásí vyhlásit. Jenže dodnes k tomu nedošlo. Překážkou jsou podle tamních představitelů hlavně prováděcí předpisy nařizující řidičům, aby si složitým způsobem opatřovali nízkoemisní plakety na auta. Možnost vyhlašovat nízkoemisní zóny mají města a obce od roku 2011, zatím toho ale žádné nevyužilo.
  03:32
  Smogový limit překročen
   První místa v Moravskoslezském kraji mají takzvaně "vydýcháno". Dní, po které mohou lidé ze zákona dýchat znečištěný vzduch, je 35. Limity na měřících stanicích jsou v těchto dnech postupně překračovány.
   05:41
   Nízkoemisní zóny
    Živě s Jakubem Unuckou, místostarostou Klimkovic.
    08:21
    Soud Dědic
     Výslechy předních politiků sociálních demokratů MS kraje, kteří jsou v postavení svědků, pokračoval u ostravského krajského soudu proces s lobbistou Martinem Dědicem. V údajné korupční aféře, kterou začal řešit soud, čelí obžalobě 8 lidí a 4 firmy.
     11:31
     FÚ kontroluje EET
      Kontroloři z finančního úřadu od začátku letošního roku prověřili v MS kraji téměř dvě stovky podniků, které musí od prosince elektronicky evidovat své tržby. Za nedodržení povinnosti hrozí podnikatelům pokuty. Pochybení se podle kontrolorů počítají v řádu desítek. Na jednu z kontrol s nimi vyrazil i štáb České televize.
      13:54
      300 let od narození generála Laudona
       Živě s redaktorem Petrem Mecnerem.
       16:07
       Nové vědecké centrum
        V Olomouci vzniká první biologická aplikační laboratoř v Česku. Propojí práci vědců společně se šlechtiteli zemědělských plodin. V novém zařízení se šlechtitelé budou moci seznamovat s novinkami ve výzkumu a nové metody používat při šlechtění odolnějších odrůd. Spolupracovat s olomouckými vědci by chtělo na sedm desítek českých šlechtitelských společností.
        18:35
        Odkup těžební společnosti OKD
         Vláda ve středu projedná návrh ministerstva průmyslu a obchodu na odkup těžební společnosti OKD státním podnikem Diamo. K podání nabídky odkupu OKD dnes vládu vyzvali odboráři těžební společnosti. Odboráři to uvedli v otevřeném dopise adresovaném premiéru Bohuslavu Sobotkovi.
         19:17
         Vrchní soud zamítl odvolání
          Vrchní soud v Olomouci zamítl odvolání tří zaměstnankyň chráněné dílny Třezalka Candle v Ostravě. Ženy měly od státu vylákat více než 64 milionů korun na výplaty handicapovaným zaměstnancům. Ti ale dostali jenom část peněz. Krajský soud za to ženám vyměřil tresty od pěti a půl do sedmi let. Vrchní soud tak dnes tresty potvrdil.
          21:59
          Zneuctění Lukrécie
           Legenda, která inspirovala světové malíře i spisovatele na jevišti Národního divadla moravskoslezského. Příběh zneuctěné Lukrécie napsal jako operu Britský skladatel Benjamin Britten. Jeho komorní opera měla premiéru hned rok po válce a muži jako dobyvatelé v ní hrají důležitou roli.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           15. únor 2017

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. září

           Armádní drony

           18. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. září

           Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

           15. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           14. září

           Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

           14. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           13. září

           13. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           12. září

           Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

           12. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           11. září

           Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

           11. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám