25 minut

31. leden 2017

Obsah dílu

Naděje na odstranění vratimovské skládky — Naděje na odstranění vratimovské skládky — Opatření kvůli ptačí chřipce — OKD — Modernizace trati zrychlí cestu do Beskyd — Vysvědčení v alternativních i běžných školách — V Přerově mají magnetickou rezonanci — Podnikatel roku 2016 — Trest za pašování léků na výrobu drog — Zvelebují vstup do propasti — Deset let vydavatelství Perplex

Části dílu

00:56
Naděje na odstranění vratimovské skládky
  Krajský úřad MS kraje pomůže Vratimovu odstranit tamní skládku kalů z ropných lagun po bývalé ostravské chemičce Ostramo. Na odstranění zátěže chtějí zástupci kraje využít dotace ze Státního fondu ŽP. 6 tisíc tun ropných kalů smíchaných s uhelným prachem a vápnem leží už skoro 7 let takřka v centru Vratimova.
  03:03
  Naděje na odstranění vratimovské skládky
   Živě s Tomášem Macurou, primátorem města Ostravy.
   06:44
   Opatření kvůli ptačí chřipce
    V Ostravě-Svinově začali úředníci sčítat drůbež. Právě v tomto obvodu totiž veterináři našli o víkendu ohnisko ptačí chřipky v jednom z chovů a zlikvidovali 20 slepic. Na sbírání informací mají úřednící týden, o dalším postupu pak rozhodnou veterináři. Ptačí chřipka se objevila také na Stříbrném jezeře v Opavě, kde i dnes hasiči vylovili dvě uhynulé labutě.
    09:03
    OKD
     Ministr financí Andrej Babiš zřejmě předloží vládě návrh, aby černouhelnou společnost OKD v případě, že se neobjeví soukromý investor, převzal státní podnik Prisko. Novinářům to dnes řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Ten ale s Babišovým řešením nesouhlasí, podle něj by firmu, která je od května minulého roku v úpadku, měl za korunu koupit státní podnik Diamo.
     10:34
     Modernizace trati zrychlí cestu do Beskyd
      Plánovaná elektrifikace trati z Ostravy do Beskyd za miliardy korun zrychlí cestování. Lidé by se z Ostravy do Ostravice měli dostat za půl hodiny. Teď na cestě stráví zhruba hodinu. Modernizace ale všem radost nedělá, na malých nádražích se kvůli ní bude propouštět, o práci přijdou výpravčí i další obsluha.
      12:54
      Vysvědčení v alternativních i běžných školách
       Školáci si dnes odnesli pololetní vysvědčení. Pro zhruba 115 tisíc prvňáků to bylo vůbec poprvé, kdy dostali hodnocení za svou práci. Ne všude se ale rozdávala ta klasická se známkami. Čím dál více škol volí slovní hodnocení žáků, a to i např. v podobě dopisu.
       15:40
       V Přerově mají magnetickou rezonanci
        Přerovská nemocnice otevřela nový pavilon magnetické rezonance. Jediný nový přístroj přitom znamená velký posun ve vyšetření pacientů z ortopedie, ale i onkologicky nemocných lidí. Ti zatím museli kvůli vyšetření čekat několik měsíců v pořadníku a na samotnou magnetickou rezonanci dojíždět do olomoucké nebo i brněnské nemocnice.
        17:39
        Podnikatel roku 2016
         Vedení MS kraje vyhlásilo Podnikatele roku za rok 2016. Stal se jím Jan Hasík, majitel stavební firmy HSF System. Ta se během 14 let své existence proměnila z malé firmy na společnost s tržbami přes 1,5 miliardy a se stovkou zaměstnanců.
         18:13
         Trest za pašování léků na výrobu drog
          Bulharské zločinecké gangy se podle policistů stále častěji podílejí na obchodu s drogami v Česku. Nově podle protidrogové centrály začaly organizovat dovoz léků na výrobu pervitinu. Léčiva dovážejí z Turecka a v Polsku je skladují. Jeden takový případ uzavřel ostravský krajský soud.
          19:46
          Zvelebují vstup do propasti
           Vedení hranické radnice získalo do pronájmu drážní budovu na vlakovém nádraží v Teplicích nad Bečvou. Objekt je v dezolátním stavu, přitom jde ale o hlavní přístupovou cestu k nejhlubší zatopené propasti na světě. Ještě letos chtějí Hranice z budovy vytvořit moderní informační stánek. Zatím se dělníci pustili do venkovních úprav.
           22:18
           Deset let vydavatelství Perplex
            Kvalitní poezie potřebuje kvalitní knihu. Filozofie opavského nakladatelství Perplex se vyplácí. První básnické sbírky vydali sobě a svým kamarádům nákladem 5 až 10 kusů, za ty poslední získávají nominace na prestižní literární ceny. 10. narozeniny oslavilo opavské nakladatelství básnickým maratonem a výstavou.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            1. únor 2017

            Přehled dílů

             
            Stopáž26 minut

            25. září

            Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

            25. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. září

            Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

            22. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            21. září

            Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

            21. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. září

            Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

            20. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            19. září

            Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

            19. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            18. září

            Armádní drony

            18. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            15. září

            Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

            15. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            14. září

            Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

            14. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            13. září

            13. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            12. září

            Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

            12. 9. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám