25 minut

6. červen 2016

Obsah dílu

V Ostravě vznikla školka pro neočkované děti — 10 nových APK v Bruntále — Studium středověku na Ostravské univerzitě — Kvalita vody v přírodních koupalištích je dobrá — Málo tlumočníku pro neslyšící — Secesní Národní dům v Prostějově čeká oprava — V Olomoucí natáčí filmaři Papouškovu komedii"

Části dílu

00:58
V Ostravě vznikla školka pro neočkované děti
  V Ostravě proto teď vznikla první školka, jejíž majitelé povinné očkování nevyžadují. Podobně jako například takzvané lesní školky má statut dětského klubu.
  06:46
  10 nových APK v Bruntále
   Celkem 10 asistentů prevence kriminality začne od června působit v Bruntále. Dosud zde působily čtyři a městu se podařilo sehnat peníze na rozšíření celého projektu.
   10:44
   Studium středověku na Ostravské univerzitě
    Ostravská univerzita získala akreditaci pro nový obor s názvem Medievistika. Absolventi tohoto oboru se stanou odborníky na období středověku se znalostí latinského jazyka.
    14:05
    Kvalita vody v přírodních koupalištích je dobrá
     S příchodem tepla pomalu začíná i sezóna koupání v přehradách a rybnících. Právě z nich hygienici nyní pravidelně odebírají vzorky vody a zjišťují její kvalitu. Výsledky potom každý týden aktualizují na svých internetových stránkách.
     16:49
     Málo tlumočníku pro neslyšící
      Na jednoho tlumočníka je momentálně téměř 150 neslyšících. Nejsložitější je to právě v moravskoslezském kraji. Nedostatek tlumočníků řeší takzvaná tichá linka.
      20:30
      Secesní Národní dům v Prostějově čeká oprava
       Až sto milionů korun – investice, která má pomoci Národnímu domu v Prostějově. Do jednoho ze secesních klenotů České republiky při prudkých deštích zatéká. Voda už poničila třeba oponu divadla, které v domě sídlí.
       22:23
       V Olomoucí natáčí filmaři Papouškovu komedii"
        V Olomouci natáčí filmaři romantickou komedii -Miluji tě modře. Scénář krátce před svou smrtí v polovině devadesátých let napsal Jaroslav Papoušek.
        Přehrát celé video
        Stopáž25 minut
        Další díl
        7. červen 2016

        Přehled dílů

         
        Stopáž26 minut

        25. září

        Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

        25. 9. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        22. září

        Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

        22. 9. 2023 na ČT1
        Stopáž26 minut

        21. září

        Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

        21. 9. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        20. září

        Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

        20. 9. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        19. září

        Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

        19. 9. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        18. září

        Armádní drony

        18. 9. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        15. září

        Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

        15. 9. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        14. září

        Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

        14. 9. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        13. září

        13. 9. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        12. září

        Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

        12. 9. 2023 na ČT1

        Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

        Napište nám