Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Zátah protikorupční policie na Olomoucku — Nová silnice mezi Ostravou a Opavou je v provozu — Čeští vojáci vyrazili do Maďarska chránit hranice — ArcelorMittal Ostrava chce postavit novou ocelárnu — Ústavní soud se zastal Romů odmítnutých v hotelu — Dva klienti hrabyňského ústavu se stěhují do bytu — Skiareály investují do zasněžování — Jesenická dechovka hrála v Číně

Části dílu

01:09
Zátah protikorupční policie na Olomoucku
  Údajnou spolupráci politiků, podnikatelů a policistů na severní Moravě od rána prověřují detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Několik lidí vyšetřují kvůli údajné korupci a porušení pravomoci úřední osoby.
  05:32
  Nová silnice mezi Ostravou a Opavou je v provozu
   Po jedné z nejočekávanějších silnic v Moravskoslezském kraji můžou jezdit řidič. Silnice z Mokrých Lazců na hranici Ostravy se po šesti letech výstavby otevřela. Má ulehčit hlavně obcím Velká Polom a Hrabyně, přes které projížděly tisíce aut a kamionů.
   11:49
   Čeští vojáci vyrazili do Maďarska chránit hranice
    První vojáci včetně těžké techniky, kteří se mají podílet na ochraně schengenského prostoru, vyrazili dnes do Maďarska. Na místo je přepraví speciální vlak z Olomouce. Transport k maďarským hranicím převeze automobily i další techniku.
    13:59
    ArcelorMittal Ostrava chce postavit novou ocelárnu
     Desítky nových pracovních míst a kvalitnější ocel vyrobená ekologičtěji. ArcelorMittal zvažuje v příštím roce výstavbu nové ocelárny v Ostravě. Stát má přes než 5 miliard.
     16:35
     Ústavní soud se zastal Romů odmítnutých v hotelu
      Ústavní soud se zastal Romů z Ostravy, které odmítl ubytovat hotel v Mostě. Ten jim přitom po telefonu potvrdil rezervaci. Když tam trojice mužů přijela, zaměstnanci hotelu ale tvrdili, že je plně obsazeno.
      18:30
      Dva klienti hrabyňského ústavu se stěhují do bytu
       První dva nájemníci se z centra sociálních služeb v Hrabyni přestěhovali do takzvaně nácvikového bytu. Na jaře dvoupokojový byt v sousedním panelovém domě koupilo centrum od státu a nechalo zrekonstruovat.
       20:31
       Skiareály investují do zasněžování
        Stamiliony utratili letos provozovatelé zimních středisek v Česku za zasněžovací technologie. Nechtějí, aby se opakovala situace dvou předchozích let, kdy skiareály bez umělého sněhu musely na část sezóny zastavit provoz.
        22:17
        Jesenická dechovka hrála v Číně
         Typickou českou dechovku si mohli poslechnout návštěvníci mezinárodního hudebního festivalu v čínské Šanghaji. Zahrál tam dechový orchestr mladých z Jeseníku spolu s ním více než 1300 účinkujících z celého světa.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Přehled dílů

          
         Stopáž25 minut

         Události v regionech

         21. 3. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         Události v regionech

         Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

         20. 3. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         Události v regionech

         ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

         17. 3. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         Události v regionech

         Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

         16. 3. 2023 na ČT1
         Stopáž26 minut

         Události v regionech

         Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

         15. 3. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         Události v regionech

         Nová místa v domovech pro seniory — Nedostatek míst v domovech pro seniory — Kontroly platnosti dálničních známek — Městem pro byznys Moravskoslezského kraje je opět Ostrava — Kriminalisté dopadli tři dealery drog — Oprvy silnic II. a III. tříd — Desítky let na prknech Moravského divadla — Všetřování myslivce za zabití psa — Stavba roku Olomouckého kraje — Oblíbenost Beskyd mezi běžci — Percussion Duo v Ostravě

         14. 3. 2023 na ČT1

         Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

         Napište nám