25 minut

9. září 2015

Obsah dílu

Vláda opět nerozhodla o důchodech horníků — Dokončení opravy mostů na D1 v Ostravě se opozdí — Starosta Hojníku se zodpovídá ze zmanipulované zakázky — Kapacita tábora ve Vyšních Lhotách se stále navyšuje — Vědci vymysleli účinný tester na pitnou vodu — Hasiči cvičili zásah u autonehod — Univerzita Palackého nabízí pomoc v uprchlické krizi — Mezzosopranistka Marta Infante na Svatováclavském hudebním festivalu

Části dílu

01:06
Vláda opět nerozhodla o důchodech horníků
  Vláda opět nerozhodla o dřívějších odchodech horníků do důchodu. Nestihla to kvůli projednávání státního rozpočtu. Do Prahy jelo podpořit návrh zákona 100 horníků z OKD.
  08:56
  Dokončení opravy mostů na D1 v Ostravě se opozdí
   Dokončení oprav dvou mostů na přivaděči dálnice D1 v Ostravě se opozdí. Mosty poškozovalo bobtnající podloží navazujících náspů. Kdo je viníkem je stále předmětem sporu mezi Ředitelstvím silnic a dálnic se společností Eurovia.
   11:04
   Starosta Hojníku se zodpovídá ze zmanipulované zakázky
    Starosta obce Hnojník na Frýdecko-Místecku Miroslav Molin je opět před soudem. Tentokrát měl zmanipulovat veřejnou zakázku na rekonstrukci hasičské zbrojnice za více než milion korun.
    13:59
    Kapacita tábora ve Vyšních Lhotách se stále navyšuje
     Kapacita detenčního zařízení ve Vyšních Lhotách se stále navyšuje. Původně ministerstvo vnitra slibovalo, že v areálu bude maximálně 220 mužů, už teď jich je tam více než 300 a kapacita je dvojnásobná. Ministerstvo plánuje přivézt další postele.
     16:16
     Vědci vymysleli účinný tester na pitnou vodu
      Olomoučtí vědci vyvinuli unikátní test na kontrolu kvality vody. Díky malé kartičce budou lidé moci zjistit během několika minut, je-li jejich voda pitná. Nejen ta z kohoutku, ale i ze studny.
      18:21
      Hasiči cvičili zásah u autonehod
       Vyprošťování a záchrana zraněných lidí z nabouraného auta nebo jeho zajištění proti požáru. Úkoly, které dnes v Lipníku nad Bečvou plnilo deset hasičských družstev ze tří moravských krajů.
       20:17
       Univerzita Palackého nabízí pomoc v uprchlické krizi
        Speciální plán pomoci i nový obor připravila Univerzita Palackého v reakci na migrační krizi.
        22:30
        Mezzosopranistka Marta Infante na Svatováclavském hudebním festivalu
         Španělská mezzosopránistka Marta Infante po pěti letech v Ostravě. Skladby španělského a italského Baroka představí na Svatováclavském hudebním festivalu.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         10. září 2015

         Přehled dílů

          
         Stopáž25 minut

         4. říjen

         Kontroly na hranicích se Slovenskem. — Komplikace kvůli kontrolám na hranicích. — Jednání o přesčasech lékařů. — Nový dopravní terminál v Prostějově. — Prodej části areálu Dolu Barbora. — Příběh příbuzné generála Heliodora Píky. — Omezení v Nemocnici Šumperk kvůli covidu. — Zájem o očkování proti covidu. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Zloději se probourali do trafiky. / Nejlepší knihovna Moravskolezského kraje. — Nový zdicí robot zastane pět zedníků — Skleněná kresba Nely Bártové.

         4. 10. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         3. říjen

         Hromadné výpovědi z přesčasů lékařů. — Výpovědi z přesčasů lékařů. — Hromadné výpovědi z pohotovostí lékařů. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — Cvičení aktivních záloh na Libavé. — Historická žezla Univerzity Palackého. — Nová zubní ordinace v Bohumíně. — Nápor na záchytných službách. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Zemědělec připravil o elektřinu 4 vesnice. / Krádež elektrokoloběžky v Karviné. — Teplé počasí přeje zemědělcům. — Do Ostravy se vrací Spectaculo Interesse.

         3. 10. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         2. říjen

         Provoz poboček České pošty — Vliv antivirotik na následky covidu — Nouzové přistání balónu v Ostravě — Nová služba pro lidi bez domova — Tří Thálie pro divadelníky spjaté s regionem — Příběh letce RAF Josefa Čapky — Restaurování mariánské sochy ve Šternberku — Nejteplejší září v historii měření — Výkyv počasí, nebo klimatická změna? — Rekonstrukce sportovního areálu Poruba — Zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková — Velkoplošná malba o minulosti a současnosti Šternberka

         2. 10. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         29. září

         Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

         29. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         27. září

         27. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž26 minut

         26. září

         26. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž26 minut

         25. září

         Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

         25. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         22. září

         Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

         22. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž26 minut

         21. září

         Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

         21. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         20. září

         Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

         20. 9. 2023 na ČT1

         Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

         Napište nám