Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

S vozíčkářem na trati Praha - Ostrava

Komplikace s nástupem do některých vlaků, ale i ztížený pohyb ve vagonech. Problémy se kterými se setkávají vozíčkáři na železnici mezi Prahou a Ostravou. Handikepovaní mohou využít dostatek spojů, jenže některé pro ně nejsou uzpůsobené.

Rozhovor s Václavem Krásou

Předseda Rady osob se zdravotním postižením o cestání vozíčkářů vlakem.

Důležitá křižovatka v centru Ostravy je uzavřená

Kvůli rekonstrukci Nádražní ulice je ode dneška uzavřena pro veškerou dopravu frekventovaná křižovatka ulic Českobratrské a Nádražní v centru Ostravy. Uzavírka, která si vyžádala změny v městské hromadné dopravě, potrvá do příštího úterý.

Problémy vyloučené lokality v Karviné-Novém městě

Krádeže, rušení nočního klidu a pouliční kriminalita dlouhodobě tíží karvinské Nové Město. Ačkoli se bezpečnost policii daří zlepšovat, lokalita patří k nejproblémovějším v Karviné. O situaci v lokalitě debatovali obyvatelé se strážníky.

Nová česko-slovenská nemocnice v Africe

V africkém státě Malawi začala fungovat česko-slovenská nemocnice. Zasloužilo se o to ostravské sdružení International humanity, které před 11 lety založil přední český epidemiolog a specialista na tropickou medicínu Rastislav Maďar.

Lidé z Olomouce bojují za parkovací místa

Obyvatelé ulice Dobrovského v Olomouci bojují proti parkování v jejich čtvrti. Petici podepsalo dvě stě lidí. Oomoucký magistrát ji smetl ze stolu, ale krajský úřad jim dal za pravdu. Nyní věc řeší ministerstvo dopravy.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST