Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Protipovodňové úpravy na přehradě Šance

Lepší ochrana před povodněmi za tři čtvrtě miliardy. Povodí Odry vypsalo veřejnou soutěž na úpravu vodního díla Šance. Pokud nedojde k žádným odvoláním, zhotovitele bude znát v polovině letošního roku. Od léta se pak začne stavět.

Zastávka ve Frenštátě ruší část obyvatel

Čekali na ni patnáct let, teď se ale části místních lidí nelíbí. Vlaková zastávka v centru Frenštátu pod Radhoštěm je v provozu teprve tři týdny, častá zastavení a posuny vlaků ale ruší některé okolní obyvatele.

Nové sanitky pro záchranáře

8 nových sanitek posílí výjezdové skupiny záchranářů v Moravskoslezském kraji. Počet výjezdů každý rok stoupá – v roce 2014 to bylo o 2000 případů více než v minulých letech.

Příběhy dobrovolníků v knize

Adra vydala knihu, ve které je 21 příběhů, které napsali dobrovolníci.

Vracení nevhodných dárků

Od štědrého dne uplynuly dva týdny a kromě slev se obchody i zastavárny plní i nevhodnými vánočními dárky. Ty se obdarovaným nelíbily, nebo jim třeba nepadla velikost. Naději nemusí zákazníci ztrácet ani když ztratí účtenku.

Zámecká věž v Tovačově je opravená

Zámecká věž na Tovačovském zámku v novém. Po roce oprav řemeslníci a restaurátoři dokončili práce na fasádě dominanty Hané.

Výročí spisovatele Zdeňka Jirotky

Saturninálie. Tak nazvali příznivci spisovatele Zdeňka Jirotky oslavu 113. výročí jeho narozenin. Autor jednoho z nejpopulárnějších českých románů se narodil 7. ledna a část svého dětství prožil v Ostravě.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST