44. mezinárodní televizní festival Zlatá Praha 2007

Přímý přenos slavnostního zahajovacího koncertu z pražského paláce Žofín. Účinkují: Epoque Quartet, Clarinet Factory, A. Vitouš – bicí nástroje, R. Fišarová – zpěv a taneční skupina Duncan Centre. Uvádí J. Novotná. Režie A. Rezek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha, který pořádá Česká televize, si za dobu svého působení vybudoval pozici nejvýznamnějšího světového televizního festivalu v oblasti hudby a tance na obrazovce a je jedním z nejstarších a nejrenomovanějších televizních festivalů: jeho první ročník se konal v roce 1964. Delší historií se mezi televizními festivaly může pochlubit pouze Prix Italia (1949), Monte Carlo a Montreux (oba založeny v roce 1961).

MTF Zlatá Praha je dnes jedinečným prestižním festivalem televizních pořadů, prezentujícím nejlepší světové hudební a taneční pořady napříč hudebními žánry. Stává se místem inspirativního setkání tvůrců, producentů, odborné i laické veřejnosti, místem poznávání a soutěžní konfrontace toho nejlepšího, co v oblasti hudebních a tanečních pořadů vzniklo. Poprvé se otevírá kvalitním pořadům všech hudebních žánrů, tedy nejen vážné hudbě, ale i rocku, popu a world music. Festival zaznamenává stále stoupající zájem: například vloni se akreditovalo 453 hostů z 29 zemí celého světa.

44. ročník MTF Zlatá Praha nabídne řadu atraktivních novinek jak pro akreditované odborníky, tak i pro laickou veřejnost. Prologem bude Den České televize. Festivaloví hosté budou moci navštívit stále oblíbenější videotéku a po zhlédnutí vybraných pořadů hlasovat o udělení Ceny diváků. Zajímavé budou jistě i komentované ukázky z vynikajících pořadů zahraničních televizí v programech Living Catalogue. Bude zde i platforma pro setkání s velikány světové režie hudebních a tanečních pořadů ve třech programech Pocta?

Tak jako každoročně, celý festival začíná zahajovacím koncertem, na němž letos vystoupí smyčcový soubor Epoque quartet, klarinetové kvarteto Clarinet Factory se zpěvačkou Radkou Fišarovou, hráč na bicí nástroje Alan Vitouš a tanečníci z Duncan centre. Večerem bude provázet Jitka Novotná.

Stopáž58 minut
Rok výroby 2007
 L
ŽánrHudba