Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Konec školního roku

Dětem začaly prázdniny. Do školy se dnes vydaly už jen pro vysvědčení. Do lavic se znovu vrátí až v září. Radost z volných dnů ale mírní lékaři - letní prázdniny nahrávají dětským úrazům.

Do škol zamíří více prváků

I když dětem za necelé dva týdny začínají prázdniny, ředitelé škol už řeší, kam v září usadí prvňáčky. Trend, kdy do základních škol míří víc žáků, než opouští devátou třídu, totiž stále trvá.

Volební lístky měsíc po volbách

Co s volebními lístky. Otázka, kterou měsíc po volbách do Evropského parlamentu řeší většina radnic. Po celé České republice bylo rozesláno zhruba 400 milionů listů se jmény kandidátů. Většina z nich kvůli nízké účasti zůstala netknutá.

Výročí velké války

Zítra v 11 hodin si celá Evropa připomene sté výročí sarajevského atentátu, který rozpoutal první světovou válku. V Brně tato událost přerušila třídenní všesokolský slet.

Adopce na Svatém kopečku

Na Svatém kopečku v Mikulově začaly opravy kaple Svatého Šebestiána. Ta je společně se zvonicí posledním zastavením, které zůstává v havarijním stavu.

Odjezd na prázdniny na silnicích

Podíváme se živě na silnice - kde poslední školní den - houstne provoz kvůli dovoleným.

Otevření schrány ze základního kamene univerzity

Dělníci dnes vyjmuli schránku ze základního kamene Masarykovy univerzity. Uvnitř objevili dobové dokumenty včetně symbolické zakládací listiny. Ta by měla obsahovat i podpis prezidenta Masaryka.

Oslavy valašské královny

Na repertoáru na tisíce písní, které zpívala publiku po celém světě a dlouhá řada samostatných i hostujících alb – to je hudební stopa legendární lidové zpěvačky Jarmily Šulákové, která slaví 85. narozeniny.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST