Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Konec školního roku — Do škol zamíří více prváků — Volební lístky měsíc po volbách — Výročí velké války — Adopce na Svatém kopečku — Odjezd na prázdniny na silnicích — Otevření schrány ze základního kamene univerzity — Oslavy valašské královny

Části dílu

01:20
Konec školního roku
  Dětem začaly prázdniny. Do školy se dnes vydaly už jen pro vysvědčení. Do lavic se znovu vrátí až v září. Radost z volných dnů ale mírní lékaři - letní prázdniny nahrávají dětským úrazům.
  04:26
  Do škol zamíří více prváků
   I když dětem za necelé dva týdny začínají prázdniny, ředitelé škol už řeší, kam v září usadí prvňáčky. Trend, kdy do základních škol míří víc žáků, než opouští devátou třídu, totiž stále trvá.
   09:26
   Volební lístky měsíc po volbách
    Co s volebními lístky. Otázka, kterou měsíc po volbách do Evropského parlamentu řeší většina radnic. Po celé České republice bylo rozesláno zhruba 400 milionů listů se jmény kandidátů. Většina z nich kvůli nízké účasti zůstala netknutá.
    11:36
    Výročí velké války
     Zítra v 11 hodin si celá Evropa připomene sté výročí sarajevského atentátu, který rozpoutal první světovou válku. V Brně tato událost přerušila třídenní všesokolský slet.
     16:25
     Adopce na Svatém kopečku
      Na Svatém kopečku v Mikulově začaly opravy kaple Svatého Šebestiána. Ta je společně se zvonicí posledním zastavením, které zůstává v havarijním stavu.
      18:14
      Odjezd na prázdniny na silnicích
       Podíváme se živě na silnice - kde poslední školní den - houstne provoz kvůli dovoleným.
       20:14
       Otevření schrány ze základního kamene univerzity
        Dělníci dnes vyjmuli schránku ze základního kamene Masarykovy univerzity. Uvnitř objevili dobové dokumenty včetně symbolické zakládací listiny. Ta by měla obsahovat i podpis prezidenta Masaryka.
        22:11
        Oslavy valašské královny
         Na repertoáru na tisíce písní, které zpívala publiku po celém světě a dlouhá řada samostatných i hostujících alb – to je hudební stopa legendární lidové zpěvačky Jarmily Šulákové, která slaví 85. narozeniny.
         Přehrát celé video
         Stopáž27 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám