Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Soud otevřel stamilionový solární podvod

Snaha o výhodný byznys na poslední chvíli se možná nevyplatí trojici solárních podnikatelů. Ti v roce 2010 získali licenci na provoz fotovoltaické elektrárny, která přitom ještě vůbec nebyla postavená.

Jak se žije ve stínu solární elektrárny

Zastupitele Šakvic na Břeclavsku před čtyřmi lety nalákalo, že jim každý rok bez námahy do obecní kasy přibude milion sedm set tisíc. Díky tomu už třeba pořídili nové chodníky nebo osázeli novými stromy cesty. Místní si ale louku s panely nezvykli.

Jednání v jihomoravské ČSSD

Jednoznačná podpora stranického předsedy Bohuslava Sobotky i nejednoznačná výzva k rezignaci - s takovým výsledkem včera večer skončilo jednání jihomoravských sociálních demokratů.

Vysoké školy se představují budoucím studentům

Do Brna míří maturanti. Na výstavišti dnes začal veletrh Gaudeamus - největší tuzemská přehlídka vysokých škol. Představil tři a půl tisíce studijních oborů, zpropagovat se snaží hlavně ty technické.

Ocenění dobrovolní hasiči

Nejlepšími dobrovolnými hasiči na jihu Moravy jsou ti ze Strážnice. Hlasující ve třetím ročníku ankety o dobrovolné hasiče roku oslovilo několikadenní nasazení jejich jednotky při hledání tří utonulých na řece Moravě.

Dohady okolo zimní údržby silnic

Zásadní změna čeká v zimě silnice ve Zlínském kraji. Starat se o ně už nebudou výhradně krajští silničáři, ale nově taky soukromá firma. Podle kritiků můžou být výsledkem namísto úspor spíš zmatky a neodklizený sníh.

Luhačovice kácí staré stromy na kolonádě

Historická proměna lázeňského areálu. Pracovníci odborné firmy začali v Luhačovicích kácet tisíce dřevin. Na místo nich nechají lázně vysadit nové porosty - od vzrostlých stromů přes keře až po trvalky.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2013
 P ST