Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Brněnský soudce zneužíval své pravomoci

Kariéra brněnského soudce Jiřího Peška je teď v rukou ministra spravedlnosti. Ten by měl v nejbližších dnech rozhodnout, zda obviněný bude muset dočasně odložit talár. Informaci o stíhání soudce Peška přinesla Česká televize už včera.

Nový územní plán Zlína má vážný problém

Krajský soud zrušil jednu z jeho částí týkající se zlínské lokality Vršava.Starousedlíci úspěšně napadli chystaný zábor zemědělské půdy ve prospěch developerského projektu.

Brněnský Klokánek slaví výročí, potýká se ale s problémy

Brněnský Klokánek - zařízení, které pomáhá týraným a zanedbaným dětem, slaví šest let od svého založení. Místo oslav ale řeší finanční problémy. Nemá peníze na výměnu opotřebovaného nábytku, ani na výlety.

Brněnský Klokánek slaví narozeniny

První azylové zařízení Klokánek v Česku založil Fond ohrožených dětí v Žatci v září roku 2000. Teď je Klokánků 18 a dalších 15 bytů, kde tety s dětmi žijí.

Města řeší každoroční posypové dilema

Sůl, nebo štěrk? Podle aktuálního průzkumu České televize drtivě vítězí kamenná drť. Je lacinější,nezatěžuje životní prostředí, na druhou stranu na konci zimy ale za sebou zanechává výrazné stopy v ulicích měst.

Poslední vlaková souprava Regionova opustila výrobce

Za sedm let stihl podnik Pars nova udělat ze starých motoráků hned 237 moderních žlutozelených vlaků. Regionovy jezdí ve všech krajích i v hlavním městě.

Beseda o strategické průmyslové zóně v Holešově

Právě dnes pořádají holešovská občanská sdružení besedu o asi nejkontraverznější krajské investici na kterou také pozvali nové vedení kraje i všechny zastupitele.

Studenti v roli manažerů

Vyzkoušet si roli manažera při opravdovém obchodním jednání si dnes mohli studenti tří brněnských středních škol. 12 mladých lidí na takzvané studentské byznys snídani zastupovalo skutečné firmy. Vítěz dostal dokonce nabídku na budoucího zaměstnání.

Dnes je magické datum 12. 12. 2012

Dnes je 12.12., lidé, kteří považují takové datum za magické, ho využili například ke svatbám. Některé obchody dnes nabízely dvanáctiprocentní slevy.

Neobvyklé dárky pod vánočním stromečkem

Obdarovat blízké a přitom podpořit dobrou věc, takovou možnost volí stále víc lidí. Pod stromečkem tak někteří z nás mohou najít s nadsázkou řečeno kus jižní Moravy.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST