26 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Brněnský soudce zneužíval své pravomoci — Nový územní plán Zlína má vážný problém — Brněnský Klokánek slaví výročí, potýká se ale s problémy — Brněnský Klokánek slaví narozeniny — Města řeší každoroční posypové dilema — Poslední vlaková souprava Regionova opustila výrobce — Beseda o strategické průmyslové zóně v Holešově — Studenti v roli manažerů — Dnes je magické datum 12. 12. 2012 — Neobvyklé dárky pod vánočním stromečkem

Části dílu

00:45
Brněnský soudce zneužíval své pravomoci
  Kariéra brněnského soudce Jiřího Peška je teď v rukou ministra spravedlnosti. Ten by měl v nejbližších dnech rozhodnout, zda obviněný bude muset dočasně odložit talár. Informaci o stíhání soudce Peška přinesla Česká televize už včera.
  02:50
  Nový územní plán Zlína má vážný problém
   Krajský soud zrušil jednu z jeho částí týkající se zlínské lokality Vršava.Starousedlíci úspěšně napadli chystaný zábor zemědělské půdy ve prospěch developerského projektu.
   04:23
   Brněnský Klokánek slaví výročí, potýká se ale s problémy
    Brněnský Klokánek - zařízení, které pomáhá týraným a zanedbaným dětem, slaví šest let od svého založení. Místo oslav ale řeší finanční problémy. Nemá peníze na výměnu opotřebovaného nábytku, ani na výlety.
    06:44
    Brněnský Klokánek slaví narozeniny
     První azylové zařízení Klokánek v Česku založil Fond ohrožených dětí v Žatci v září roku 2000. Teď je Klokánků 18 a dalších 15 bytů, kde tety s dětmi žijí.
     08:32
     Města řeší každoroční posypové dilema
      Sůl, nebo štěrk? Podle aktuálního průzkumu České televize drtivě vítězí kamenná drť. Je lacinější,nezatěžuje životní prostředí, na druhou stranu na konci zimy ale za sebou zanechává výrazné stopy v ulicích měst.
      10:16
      Poslední vlaková souprava Regionova opustila výrobce
       Za sedm let stihl podnik Pars nova udělat ze starých motoráků hned 237 moderních žlutozelených vlaků. Regionovy jezdí ve všech krajích i v hlavním městě.
       12:42
       Beseda o strategické průmyslové zóně v Holešově
        Právě dnes pořádají holešovská občanská sdružení besedu o asi nejkontraverznější krajské investici na kterou také pozvali nové vedení kraje i všechny zastupitele.
        15:18
        Studenti v roli manažerů
         Vyzkoušet si roli manažera při opravdovém obchodním jednání si dnes mohli studenti tří brněnských středních škol. 12 mladých lidí na takzvané studentské byznys snídani zastupovalo skutečné firmy. Vítěz dostal dokonce nabídku na budoucího zaměstnání.
         17:25
         Dnes je magické datum 12. 12. 2012
          Dnes je 12.12., lidé, kteří považují takové datum za magické, ho využili například ke svatbám. Některé obchody dnes nabízely dvanáctiprocentní slevy.
          19:11
          Neobvyklé dárky pod vánočním stromečkem
           Obdarovat blízké a přitom podpořit dobrou věc, takovou možnost volí stále víc lidí. Pod stromečkem tak někteří z nás mohou najít s nadsázkou řečeno kus jižní Moravy.
           Přehrát celé video
           Stopáž26 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám