Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Jízda králů na seznamu UNESCO

Slovácká Jízda králů byla zapsána na seznam světových kulturních fenoménů UNESCO. Dnes o tom rozhodli delegáti světové konference na asijském ostrově Bali.

Nový obchvat Příbora

Odvede dopravu z historické části města a pomůže také sousední Kopřivnici. Stál jeden a půl miliardy korun.

České Budějovice rozhodnou o uzavřeném letním kině

Zachránit areál uprostřed historického centra se snaží i parta nadšenců. Chtějí v něm alternativní scénu s kinem a hudebním klubem. Dalším projektem, který je ve hře, je podniková školka pro nadnárodní energetickou společnost.

Rodiče neplatili nájem, odnášely to děti

V otřesných podmínkách žila v Turnově rodina s pěti dětmi. Rodiče neplatili za nájem ani za služby. Děti tak žily v bytě bez vody, elektřiny i tepla.

Nezájem o technické obory

Karlovarský kraj modernizuje další střední školu. Chce tak přilákat žáky na technické obory, o které dlouhodobě není zájem. Strojírenské firmy v regionu přitom nové pracovní síly potřebují.

Čertovy hlavy opět viditelné

Desetimetrové skalní plastiky nazvané Čertovy hlavy v Želízech na Mělnicku jsou zhruba po sto letech znovu vidět. Dosud je ukrýval hustý les - jeho majitel ale porost na žádost obce vykácel.

Adventní koncert v jinak uzavřeném kostele

Letos teprve potřetí byl veřejnosti zpřístupněn jeden z nejstarších šumavských kostelů – kostel svatého Mořice nedaleko Annína.

Místo kolejí komerční byty

Od vysoké školy získal investor lukrativní pozemky a slíbil na nich vybudovat koleje. Dům s názvem Erasmus už v centru Brna stojí, z vysokoškolského bydlení se ale v mezidobí stal komerční projekt bytového domu.

Nedokončené paneláky zmizely

Frenštátská místní část Papratná se po téměř 30 letech zbavila nedokončeného areálu hornických ubytoven. Vysoké velkokapacitní paneláky zbourala specializovaná firma během tří měsíců.

Zloději ukradli z lesa dřevo

Jihočeští kriminalisté vyšetřují rozsáhlou krádež dřeva. Z lesů na Českokrumlovsku zloději ukradli vytěžené stromy za téměř šest set tisíc korun.

Změny značení zprůjezdnily silnici

Silnice k česko-polské hranici v Náchodě je průjezdnější - kolony ovšem vznikají v opačném směru. Tak dopadl experiment náchodské radnice, která začátkem listopadu radikálně změnila systém dopravního značení v centru města.

Nové vybavení pro Brněnskou přehradu

Převlékárny, sprchy, toalety, ale i stojany na kola – to všechno by mělo v příštím roce vyrůst podél brněnské přehrady.

Advent v Hradci Králové

V muzeu v Hradci Králové ho už po 22. vítali setkáním řemeslníků a tvůrců, kteří udržují a rozvíjejí staré lidové tradice. Přijeli z Česka i ze Slovenska.

Advent rekordní

Začátek adventu dnes oslavovali i na Vysočině - a hned rekordním zápisem. V Okříškách na Třebíčsku vyrobili největší drátkovanou ozdobu v podobě vánočního kapra.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST