Události v regionech - víkend

Obsah dílu

Jízda králů na seznamu UNESCO — Nový obchvat Příbora — České Budějovice rozhodnou o uzavřeném letním kině — Rodiče neplatili nájem, odnášely to děti — Nezájem o technické obory — Čertovy hlavy opět viditelné — Adventní koncert v jinak uzavřeném kostele — Místo kolejí komerční byty — Nedokončené paneláky zmizely — Zloději ukradli z lesa dřevo — Změny značení zprůjezdnily silnici — Nové vybavení pro Brněnskou přehradu — Advent v Hradci Králové — Advent rekordní

Části dílu

00:50
Jízda králů na seznamu UNESCO
  Slovácká Jízda králů byla zapsána na seznam světových kulturních fenoménů UNESCO. Dnes o tom rozhodli delegáti světové konference na asijském ostrově Bali.
  02:43
  Nový obchvat Příbora
   Odvede dopravu z historické části města a pomůže také sousední Kopřivnici. Stál jeden a půl miliardy korun.
   04:37
   České Budějovice rozhodnou o uzavřeném letním kině
    Zachránit areál uprostřed historického centra se snaží i parta nadšenců. Chtějí v něm alternativní scénu s kinem a hudebním klubem. Dalším projektem, který je ve hře, je podniková školka pro nadnárodní energetickou společnost.
    06:20
    Rodiče neplatili nájem, odnášely to děti
     V otřesných podmínkách žila v Turnově rodina s pěti dětmi. Rodiče neplatili za nájem ani za služby. Děti tak žily v bytě bez vody, elektřiny i tepla.
     08:34
     Nezájem o technické obory
      Karlovarský kraj modernizuje další střední školu. Chce tak přilákat žáky na technické obory, o které dlouhodobě není zájem. Strojírenské firmy v regionu přitom nové pracovní síly potřebují.
      10:13
      Čertovy hlavy opět viditelné
       Desetimetrové skalní plastiky nazvané Čertovy hlavy v Želízech na Mělnicku jsou zhruba po sto letech znovu vidět. Dosud je ukrýval hustý les - jeho majitel ale porost na žádost obce vykácel.
       12:01
       Adventní koncert v jinak uzavřeném kostele
        Letos teprve potřetí byl veřejnosti zpřístupněn jeden z nejstarších šumavských kostelů – kostel svatého Mořice nedaleko Annína.
        14:45
        Místo kolejí komerční byty
         Od vysoké školy získal investor lukrativní pozemky a slíbil na nich vybudovat koleje. Dům s názvem Erasmus už v centru Brna stojí, z vysokoškolského bydlení se ale v mezidobí stal komerční projekt bytového domu.
         16:23
         Nedokončené paneláky zmizely
          Frenštátská místní část Papratná se po téměř 30 letech zbavila nedokončeného areálu hornických ubytoven. Vysoké velkokapacitní paneláky zbourala specializovaná firma během tří měsíců.
          18:13
          Zloději ukradli z lesa dřevo
           Jihočeští kriminalisté vyšetřují rozsáhlou krádež dřeva. Z lesů na Českokrumlovsku zloději ukradli vytěžené stromy za téměř šest set tisíc korun.
           19:54
           Změny značení zprůjezdnily silnici
            Silnice k česko-polské hranici v Náchodě je průjezdnější - kolony ovšem vznikají v opačném směru. Tak dopadl experiment náchodské radnice, která začátkem listopadu radikálně změnila systém dopravního značení v centru města.
            21:39
            Nové vybavení pro Brněnskou přehradu
             Převlékárny, sprchy, toalety, ale i stojany na kola – to všechno by mělo v příštím roce vyrůst podél brněnské přehrady.
             23:28
             Advent v Hradci Králové
              V muzeu v Hradci Králové ho už po 22. vítali setkáním řemeslníků a tvůrců, kteří udržují a rozvíjejí staré lidové tradice. Přijeli z Česka i ze Slovenska.
              25:09
              Advent rekordní
               Začátek adventu dnes oslavovali i na Vysočině - a hned rekordním zápisem. V Okříškách na Třebíčsku vyrobili největší drátkovanou ozdobu v podobě vánočního kapra.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               28. listopad 2011

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               2. červen

               Obchvaty měst a obcí — Festival sexuálních menšin — Otevírání venkovních koupališť — Filmový festival — Novinky v zemědělství — Noc kostelů — Kvetoucí jetel — Mozartiáda pod širým nebem

               2. 6. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               1. červen

               Valorizace důchodů — Stáří na venkově — Hromadné výpovědi v Kroměříži — Úbytek parkovacích míst — Fotbalové utkání o postup — Otevření moderní pošty — Začal Zlín Fiml Festival — Začíná jahodová sezóna — Schodek státního rozpočtu — Návštěva prezidenta ve Vídni — Opravy hřbitovů — Výroba hudebních nástrojů

               1. 6. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               31. květen

               Strategické projekty v Brně — Nové parkování ve Vyškově — Milostivé léto — Převrácená nákladní auta komplikovaly dopravu — Otec u porodu — Personální krize v psychiatrické nemocnici — 700 let staré rukopisy v Brně

               31. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               30. květen

               Opravy silnic — Silnice v havarijním stavu — Soud o výbuchu v Koryčanech — Linka na zpracování odpadu nebude — Lůžka pro chersonskou nemocnici — Necitlivé sekání trávy — Novinové stánky chátrají — Živý vstup redaktorky Heleny Ondřejové — Výročí Kroměříže — Oprava husitského sousoší

               30. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               29. květen

               Stavba horkovodu — Regionální onkologické centrum — První den na Riviéře — Bourání stánků — Kauza lihové mafie — Likvidace kolejí — Záchrana chrtů

               29. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               26. květen

               Dopady úsporného balíčku — Omezení na dálnici D1 — Ostraha ve vsetínské nemocnici — Opravená kolonáda v Kroměříži — Rozvoj bezobslužných prodejen — Nové hořáky v teplárně — Živý vstup reportéra Josefa Kvasničky — Výstava v Jurkovičově vile

               26. 5. 2023 na ČT1

               Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

               Napište nám