Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Jak zvládnout smyk

Obsah dílu

Vysoká nehodovost — Jak zvládnout smyk — Konec testování a očkování — Dotace pro vinaře — Nedostatek zásob krve — Stěhování střední školy — Uzavření sálu ve Vlastivědném muzeu — Program prezidentských kandidátů — Program prezidentských kandidátů — Představení experimentálního divadla — Přípravy hradů a zámků

Části dílu

01:05
Vysoká nehodovost
  Jak jsme zmínili, náročný víkend za sebou mají policisté, hasiči i zdravotníci. Od pátku řešili na jihovýchodě Moravy víc než 140 dopravních nehod. Za letošní sezónu tak jde zatím o nejrušnější víkend. Většina havárií, které způsobilo silné sněžení, se obešla bez závažnějších zranění. Roli ale hrály i jiné faktory, které si u dvou nehod vyžádaly dva lidské životy.
  04:19
  Jak zvládnout smyk
   Led a rozježděný sníh - podle dopravních expertů podmínky, ve kterých mnozí řidiči neumí jezdit. Brzdná dráha je na takových površích přitom násobně delší. Jak auto reaguje na kluzkém povrchu nebo při smyku si mohou řidiči vyzkoušet třeba na brněnském polygonu.
   06:29
   Konec testování a očkování
    Kvůli mizivému zájmu o testování a očkování některé nemocnice omezují nebo zastavují provoz speciálních pracovišť. Odběrové místo na Covid 19 ke dnešku zrušila Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Zdravotníci vyčlenění pro jeho chod se tak mohli vrátit na své běžné pozice.
    07:10
    Dotace pro vinaře
     Dotace na modernizaci ve výši víc než 600 milionů korun budou moct v následujících pěti letech využít moravští vinaři. Na historicky prvním celostátním vinařském kongresu ve Valticích na Břeclavsku to řekli premiér Petr Fiala i ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Vedení pořádajícího Svazu vinařů požádalo členy vlády o podporu při vyjednávání s obchodními řetězci.
     08:00
     Nedostatek zásob krve
      Kvůli epidemii respiračních chorob nemocnicím stále schází krev. Dárce se proto snaží motivovat. Třeba benefity, novým vybavením a kampaněmi. Konkrétně Fakultní nemocnice Brno teď dárcům rozesílá esemesky ve chvíli, kdy jejich krev pomůže pacientovi.
      10:43
      Stěhování střední školy
       Nejistota skoro pro tři stovky studentů a jejich rodiče. Střední škola Trivis v Brně se má přestěhovat. Vlastník budovy - tedy městská část Brno-sever - totiž vybrala do dalšího školního roku jiného nájemce. Škola teď proto hledá jiné prostory, kromě Brna taky třeba v Břeclavi.
       13:14
       Uzavření sálu ve Vlastivědném muzeu
        Kvůli prasklinám v klenbě uzavřel statik největší výstavní sál v olomouckém Vlastivědném muzeu. A lidé nesmí ani do oblíbené expozice Svět hraček – za měsíc ji navštívilo na tři tisíce lidí. Zhruba na deseti místech do budovy zatéká.Nedávno přitom prošla rekonstrukcí za 32 milionů korun. Muzeum opravy reklamuje.
        16:23
        Program prezidentských kandidátů
         Prezidentský kandidát Andrej Babiš navštívil Brno
         17:53
         Program prezidentských kandidátů
          Vítěz prvního kola prezidentských voleb - Petr Pavel - kvůli nemoci zrušil svůj program pro celý dnešní den a pro zítřejší dopoledne. Podle jeho týmu by se ale měl zítra odpoledne zúčastnit setkání s občany v Příbrami.
          19:28
          Představení experimentálního divadla
           Představení plné barev, které má ukázat věci zblízka. To je ústřední motiv netradiční inscenace Návštěva v Centru experimentálního divadla v Brně. Děti v ní vidí jak vzniká barva nebo se naučí správně držet štětec. Díky interakci beze slov se autoři snaží u dětí posilovat soustředění.
           22:14
           Přípravy hradů a zámků
            Připravují nové prohlídkové okruhy, čistí exponáty - pracovníci hradů a zámků na jižní Moravě zahájili velký úklid. Sezona památek začíná sice tradičně v dubnu, třeba zámek v Lednici na Břeclavsku ale otevírá už v únoru.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Začalo 2. kolo prezidentských voleb — Volba obou kandidátů a prezidenta ČR — Využití přenosných volebních uren — Znojemská sportoviště zdraží — Nový most v Boskovicích — Vinařství roku 2022 — Připomínka holokaustu — Čeští vědci na expedici v Antarktidě

            27. 1. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Nehodost seniorů — Nehodovost seniorů — Podnikatel roku JMK 2022 — Odvolání v kauze Stoka — Přeměna hlavního nádraží v Brně — 2. kolo prezidentských voleb — 80 let od vraždy Františky Sívkové — Dobré podmínky pro lyžování — Turné Filharmonie Brno do USA

            26. 1. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Kontroly na hranicích — Opravy radniční věže — Výzkum zdraví hasičů — Obnova zeleně zničené tornádem — Začalo 2. kolo prezidentských voleb — Plány se zimním stadionem — Kontrola městských bytů — Obnova vyhořelého penzionu — Výročí malíře Josefa Winterhaldera

            25. 1. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            24. 1. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Vysoká nehodovost — Jak zvládnout smyk — Konec testování a očkování — Dotace pro vinaře — Nedostatek zásob krve — Stěhování střední školy — Uzavření sálu ve Vlastivědném muzeu — Program prezidentských kandidátů — Představení experimentálního divadla — Přípravy hradů a zámků

            23. 1. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            Události v regionech

            Přípravy na volby — Program prezidentských kandidátů — Volební kampaň ve vesnicích — Pokles nemocnosti — Zimní olympiáda dětí a mládeže — Měření kvality ovzduší — Insolvence NWT — Změny v městské dopravě — Vydatné sněžení v regionu — Uprava Brněnské přehrady

            20. 1. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

            Napište nám