25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Onkologická péče — Onkologická péče — Zpřístupnění čistírny odpadních vod — Kyberbezpečnost ve zdravotnictví — Připomínka důlního neštěstí — Nefunkční železniční přejezdy — Problémy s příjmem potravy — Dopravní omezení — Výstava Petra Nikla — Péče o zeleň v Blansku

Části dílu

01:26
Onkologická péče
  Chemoterapie jen pro ty ženy, kterým bude opravdu přínosná. Takový je - zjednodušeně řečeno - cíl testování, které bude nově dělat Masarykův onkologický ústav v Brně.
  04:29
  Onkologická péče
   Někteří onkologičtí pacienti ovšem naráží na problémy i po úspěšném ukončení léčby. S překážkami se potýkají při vyřizování úvěrů, hledání práce nebo nového vztahu.
   07:41
   Zpřístupnění čistírny odpadních vod
    Jedna z jihomoravských vodárenských společností zpřístupnila své provozovny lidem. Den otevřených dveří pořádá po dvouleté odmlce způsobené covidem.
    08:28
    Kyberbezpečnost ve zdravotnictví
     Jak se ubránit hackerským útokům a ochránit data pacientů - jedno z témat konference zaměřené na kybernetickou bezpečnost ve zdravotnictví, která se dnes uskutečnila v Brně.
     09:22
     Připomínka důlního neštěstí
      Obyvatelé Šardic na Hodonínsku si dnes připomněli padesát dva let od jednoho z nejhorších důlních neštěstí v Československu. Přívalová voda tehdy pod povrchem dolu uvěznila víc než třicítku horníků.
      11:52
      Nefunkční železniční přejezdy
       Čtyři zcela nefunkční železniční přejezdy mezi Tlumačovem a Napajedly na Zlínsku. Další mimořádně nepříjemný a hlavně nebezpečný dozvuk havárie trakčního vedení u Otrokovic.
       14:24
       Problémy s příjmem potravy
        Poznávat potraviny hrou, a tak k nim překonat nechuť. To je cílem online kurzů, které pořádá spolek Kouzelen z Kuřimi na Brněnsku.
        17:43
        Dopravní omezení
         Živý vstup redaktorky Barbory Sittové.
         19:07
         Výstava Petra Nikla
          Umění jako poetická zahrada - tak ho vnímá výtvarník Petr Nikl. Dokládá to i jeho nová výstava s přiléhavým názvem Divoké záhony. Tu si lidé můžou prohlédnout od začátku června v brněnské Fait gallery.
          22:01
          Péče o zeleň v Blansku
           O zeleň se v Blansku nově stará kromě pracovníků technických služeb i městský zahradník. Na starosti má nejen výsadbu stromů, ale i květin a péči o záhony.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           19. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž26 minut

           Události v regionech

           Zavlažování pitnou vodou — Napouštění rybníku — Připomínka obětí romského holokaustu — Stavba sportovní haly — Zájem o očkování proti encefalitidě — Ohrožená dotace na rekonstrukci — Konec obuvnického oboru — 54 let od okupace vojsky Varšavské smlouvy — Převoz Věstonické venuše

           18. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           17. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Nápor kamionů ve Strážnici — Náraz vozidla do domu — Ústavní soud o střídavé péči — Investice do transplantačního centra — Dražba hradu v Dolních Kounicích — Financování středisek volného času — Změny v třídění odpadu v Přerově — Festival Znojmo žije divadlem — Zkoumání dávných zemětřesení — Začátek sezony v Domu umění

           16. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Registrace ke 4. dávce očkování — Mobilní očkovací týmy — Oprava silnice I/57 — Havárie vody na Hodonínsku — Vodácká sezona na Dyji — Mimořádný příspěvek na dítě — První popelářský vůz na elektřinu — Případ údajných členů tkz. luhanské brigády — Historie osídlení Starého Brna — Lidové písně na Maratonu hudby

           15. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           20 let od povodní — Stavba kruhového objezdu — Pětitisícový příspěvek na dítě — Náraz auta do domu — Návrat hasičů — Budoucnost hodonínského S-centra — Invazivní rostlina na Kamenném vrchu — Festival Maraton hudby Brno — Festival Den Brna

           12. 8. 2022 na ČT1

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám