25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Problémy se suchem — Pěstování exotických rostlin — Nové okruhy ve vile Tugendhat — Sloup uprostřed cesty — Pokračování kauzy Bečva — Nález munice na Znojemsku — Jaguáři ve zlínské zoo — Trestní řízení kvůli válce — První zmínka o Moravanech — Vzpomínka na Milana Kozelku

Části dílu

01:37
Problémy se suchem
  Jih Moravy zasáhlo půdní sucho. Podle vědců z projektu Intersucho trápí už víc než polovinu území České republiky. Někteří námi oslovení zemědělci kvůli nedostatku vláhy mění techniku přípravy pole na setí.
  04:59
  Pěstování exotických rostlin
   Teď opačný pohled nebo rovnou opačný postoj. V Přibicích na Brněnsku současný ráz počasí využívají. V létě tam sklízejí fíky i olivy.
   07:16
   Nové okruhy ve vile Tugendhat
    Na dvě nové trasy se budou moci vydat návštěvníci brněnské vily Tugendhat. Do své nabídky je přidalo Muzeum města Brna, které památku UNESCO spravuje.
    08:04
    Sloup uprostřed cesty
     Na nové silnici v Kostelci na Hané na Prostějovsku překáží sloup vysokého napětí - stojí uprostřed vozovky. Silnici nechalo postavit vedení města kvůli chystaným stavebním parcelám.
     08:52
     Pokračování kauzy Bečva
      Obžaloba v případě otravy řeky Bečvy je plná nesrovnalostí, chyb a neúplných informací. Okresní soud ve Vsetíně byl nekompromisní. Případ vrátil zpět do přípravného řízení.
      12:02
      Nález munice na Znojemsku
       Na dva tisíce kusů nevybuchlé munice z druhé světové války objevili dělníci při výkopových pracích v Únanově na Znojemsku. Pyrotechnici dnes část zničili na místě.
       14:35
       Jaguáři ve zlínské zoo
        Zlínská zoologická zahrada dokončila novou expozici Jaguar Trek. Nabízí vnitřní ubikaci i venkovní výběh pro jaguáry. S rozlohu přes 2 tisíce metrů čtverečních je to zřejmě největší expozice pro tyto šelmy v Evropě.
        16:52
        Trestní řízení kvůli válce
         V souvislosti s ruskou vojenskou agresí na Ukrajině evidují policisté stovky trestních oznámení. Jen na jihu Moravy zahájili 22 řízení.
         18:45
         První zmínka o Moravanech
          1200 let od momentu, kdy Moravané vstoupili do historie střední Evropy. To si výstavou připomíná Archeo skanzen Modrá u Velehradu na Uhersko-hradišťsku.
          21:32
          Vzpomínka na Milana Kozelku
           Pro některé provokatér a tulák, pro jiné nadaný výtvarník a básník. Tak zachycuje svérázného umělce Milana Kozelku nová výstava nazvaná Na cestě.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám