Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Velké dopravní stavby — Velké dopravní stavby — Oprava obřadní síně — Dražší parkovné v Olomouci — Opravy rozhledny Babí lom — Vyšší zájem o auta na LPG pohon — Připomínka konce války — Romští uprchlíci z Ukrajiny v Brně — Návrat vlaků na opuštěnou trať — Inscenace Jedu do Magadonu

Části dílu

01:25
Velké dopravní stavby
  Silničáři a představitelé kraje dnes slavnostně zahájili stavbu obchvatu Čebína. S pracemi se původně mělo začít už loni v létě, projekt ale zablokovala stížnost u antimonopolního úřadu na výběr zhotovitele.
  04:36
  Velké dopravní stavby
   Řidiči se taky zdrží při průjezdu Brnem - konkrétně v okolí Tomkova náměstí. Silničáři v ulici Provazníkova v sobotu svedli dopravu do jednoho pruhu v obou směrech.
   07:17
   Oprava obřadní síně
    Obřadní síň od architekta Bohuslava Fuchse na Ústředním hřbitově v Brně projde rekonstrukcí. Dnes na ni pracovníci hřbitova začali připravovat.
    08:07
    Dražší parkovné v Olomouci
     Výrazně víc teď zaplatí řidiči, kteří chtějí zaparkovat v historickém centru Olomouce. V pěších zónách sazba vzrostla z třiceti na sto korun za hodinu.
     08:47
     Opravy rozhledny Babí lom
      V náročných podmínkách pokračují opravy rozhledny Babí lom u Lelekovic na Brněnsku. V prudkém terénu musí dělníci nosit materiál na zádech.
      11:12
      Vyšší zájem o auta na LPG pohon
       Pohon na zkapalněný ropný plyn neboli LPG je mezi lidmi stále oblíbenější. Nových aut na LPG loni v Česku přibyl rekordní počet.
       13:47
       Připomínka konce války
        Přesně před 77 lety, 2.května 1945, byl osvobozen Zlín. Konec 2.světové války si připomněli i na jiných místech Zlínského kraje.
        17:21
        Romští uprchlíci z Ukrajiny v Brně
         Živý vstup redaktorky Anety Beránkové.
         19:56
         Návrat vlaků na opuštěnou trať
          Na opuštěnou železniční trať z Čejče do Uhřic na Hodonínsku se vrací vlaky. Cestující po ní naposledy jezdili skoro před čtvrt stoletím.
          22:52
          Inscenace Jedu do Magadonu
           Deník běloruského politického vězně Igora Olivěniče se stal námětem pro novou inscenaci s názvem Jedu do Magadonu. Připravili ji herci z Centra experimentálního divadla v Brně.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám