25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Nový vodovod v Kojátkách — Nedostatek pitné vody — Nová školka v Soběšicích — Běh se žlutou stužkou — Těžba plynu na Moravě — Aircraft Industries mění majitele — Ochrana migrujících žab — Změny tras v brněnské MHD — Oprava radniční věže ve Znojmě — Nové nastudování Bídníků

Části dílu

01:19
Nový vodovod v Kojátkách
  Víc vody a v lepší kvalitě. Na jihu Moravy obce staví nové vodovody případně rozšiřují ty stávající. Investice v řádu stovek milionů korun se týkají asi desítky obcí. Mezi nimi jsou i Kojátky na Vyškovsku.
  04:34
  Nedostatek pitné vody
   Teď další možnost, jak mohou v obcích, kde mají problémy s pitnou vodou, postupovat. Jde o regulaci odběru. Především na severu Jihomoravského kraje s ní už vodo-hospodáři začali.
   07:05
   Nová školka v Soběšicích
    Novou mateřskou školu dnes zástupci města otevřeli v městské části Brno-Soběšice. Novostavba dvoupodlažní budovy stála 58 miliónů korun.
    08:07
    Běh se žlutou stužkou
     Vězni, kteří si odpykávají trest ve věznici v Kuřimi, dnes závodili v takzvaném Běhu se žlutou stužkou. Ten má za cíl dát lidem s trestní minulostí druhou šanci.
     08:54
     Těžba plynu na Moravě
      Rusko přerušilo dodávky plynu do Polska a Bulharska. Jako důvod uvedlo, že země odmítají platit rublem. Premiér Petr Fiala zatím nemá informace, že by České republice hrozila stejná situace.
      10:58
      Aircraft Industries mění majitele
       Nová naděje pro výrobce dopravních letadel v Kunovicích na Uhersko-hradišťsku. Továrna Aircraft Industries mění majitele. Od ruského vlastníka ji kupuje česká skupina Omnipol.
       16:24
       Ochrana migrujících žab
        Ochránci přírody evidují na jihomoravských silnicích zhruba padesátku míst, kde může docházet ke střetu vozidel s obojživelníky. Především žáby na jaře migrují na místa rozmnožování.
        18:29
        Změny tras v brněnské MHD
         Hromadnou dopravu na Tomkově náměstí v Brně čekají velké změny. Přes tamní silniční most totiž od soboty neprojedou trolejbusy. Ty budou mít upravené trasy a částečně je nahradí autobusy.
         20:10
         Oprava radniční věže ve Znojmě
          Jedna z hlavních dominant města Znojma - radniční věž - je pro turisty uzavřená. Ročně ji navštíví až třicet tisíc lidí.
          22:08
          Nové nastudování Bídníků
           Známý příběh Jeana Valjeana odsouzeného za krádež bochníku chleba na motivy románu Viktora Huga nastudovali herci z Divadla Husa na provázku. Společensko-kritická koláž vznikla ve spolupráci s romskými herci.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           19. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž26 minut

           Události v regionech

           Zavlažování pitnou vodou — Napouštění rybníku — Připomínka obětí romského holokaustu — Stavba sportovní haly — Zájem o očkování proti encefalitidě — Ohrožená dotace na rekonstrukci — Konec obuvnického oboru — 54 let od okupace vojsky Varšavské smlouvy — Převoz Věstonické venuše

           18. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           17. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Nápor kamionů ve Strážnici — Náraz vozidla do domu — Ústavní soud o střídavé péči — Investice do transplantačního centra — Dražba hradu v Dolních Kounicích — Financování středisek volného času — Změny v třídění odpadu v Přerově — Festival Znojmo žije divadlem — Zkoumání dávných zemětřesení — Začátek sezony v Domu umění

           16. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Registrace ke 4. dávce očkování — Mobilní očkovací týmy — Oprava silnice I/57 — Havárie vody na Hodonínsku — Vodácká sezona na Dyji — Mimořádný příspěvek na dítě — První popelářský vůz na elektřinu — Případ údajných členů tkz. luhanské brigády — Historie osídlení Starého Brna — Lidové písně na Maratonu hudby

           15. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           20 let od povodní — Stavba kruhového objezdu — Pětitisícový příspěvek na dítě — Náraz auta do domu — Návrat hasičů — Budoucnost hodonínského S-centra — Invazivní rostlina na Kamenném vrchu — Festival Maraton hudby Brno — Festival Den Brna

           12. 8. 2022 na ČT1

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám