25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Pomoc uprchlíkům — Pomoc neslyšícím uprchlým dětem — Škody po mrazech — O krok blíž k Janáčkovu kulturnímu centru — Otevření areálu v Zubří — Dopadený žhář — Stěhování paracentra — Ředitel FN Brno končí — Výstava Viktora Pivovarova — Oprava zámku v Moravském Krumlově

Části dílu

01:30
Pomoc uprchlíkům
  Aktuální úkol pro české pedagogy - pomoci malým Ukrajincům, kteří utekli před válkou, zapojit se do kolektivu i výuky. Jak to udělat, co nejefektivněji, radí ve speciálních seminářích ředitelé.
  04:52
  Pomoc neslyšícím uprchlým dětem
   10 neslyšících dětí z Ukrajiny ve věku od 8mi do 14ti let. Všechny pocházejí z oblastí Záporoží nebo Černihivu, které pustoší ruská invaze. Pomoc a taky zázemí jim poskytla škola pro neslyšící ve Valašském Meziříčí.
   07:42
   Škody po mrazech
    Škody na rozkvetlých meruňkách sčítají po včerejším nočním mrazu pěstitelé po celém kraji. Podle předsedy ovocnářské unie mráz poničil zhruba třicet procent květů. A to i v sadu u Velkých Bílovic, který pěstitel chránil pomocí ledu.
    08:31
    O krok blíž k Janáčkovu kulturnímu centru
     Směnu nemovitostí za desítky milionů korun s vlastníkem hotelu International schválilo brněnské zastupitelstvo. Město díky ní získá pro plánovanou stavbu Janáčkova kulturního centra pozemek s bývalou trafostanicí a plochu se schodištěm poblíž budoucího koncertního sálu.
     09:23
     Otevření areálu v Zubří
      První nájemníci se v Zubří na Vsetínsku stěhují do nově postaveného domu s pečovatelskou službou a sousedního lékařského domu za víc než 100 milionů korun. Jejich stavbou město dokončilo největší investici ve své novodobé historii.
      12:02
      Dopadený žhář
       Policie dopadla žháře, který na Hodonínsku založil 25 požárů. Zapaloval pole, louky a lesy. Nikoho nezranil, způsobil ale škodu za stovky tisíc korun.
       14:20
       Stěhování paracentra
        Paracentrum Fenix stále řeší problém s nedostatkem prostor a neustálým stěhováním. Částečně se v nejbližších týdnech vrátí do brněnských Bohunic. Vedení organizace se na tom dohodlo s majitelem budovy - Fakultní nemocnicí Brno.
        18:01
        Ředitel FN Brno končí
         Ministerstvo zdravotnictví včera vyhlásilo výběrové řízení na funkci ředitele Fakultní nemocnice Brno. Zájemci o tento post se mohou hlásit do 15. dubna.
         21:12
         Výstava Viktora Pivovarova
          Výstavu s názvem Zahrady mnicha Rabinoviče dnes zahájil Dům umění v Brně. Návštěvníci můžou v několika sálech vstoupit do symbolických zahrad, které vytvořil umělec ruského konceptualismu - Viktor Pivovarov.
          22:07
          Oprava zámku v Moravském Krumlově
           Do jižního křídla zámku v Moravském Krumlově budou po letech moct návštěvníci - konkrétně na začátku léta. Restaurátoři nedávno v památce objevili vzácné renesanční nástěnné malby.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám