25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Lázeňské pobyty po covidu-19 — Poukazy do lázní — Nález staré bomby — Výpadek elektronických receptů — Přeměna bývalé sklárny — Popelnice na bioodpad — Geotermální energie z vrtů — Světelná připomínka Jana Palacha — Sčítání Tříkrálové sbírky

Části dílu

01:12
Lázeňské pobyty po covidu-19
  Už 2 tisíce lidí z celého Česka absolvovaly v lázních Luhačovice postcovidové rehabilitační pobyty. První proběhly přesně před rokem. Zdravotní pojišťovny je hradí klientům po těžkém průběhu nemoci.
  04:34
  Poukazy do lázní
   Zájemci o lázeňské pobyty můžou i letos využít poukazy na rekreaci - poskytují jim dvoutisícovou slevu. Původně šlo o státní projekt, který měl od července 2020 lázeňským areálům pomoci nalákat hosty.
   07:19
   Nález staré bomby
    Těžký dělo-střelecký granát z druhé světové války našli dnes ráno lidé při výkopových pracích v brněnských Žabovřeskách. Policie vyklidila bezprostřední okolí, evakuováno bylo 116 lidí.
    08:11
    Výpadek elektronických receptů
     Kvůli výpadku systému elektronických receptů nemohli dnes lékaři několik hodin vydávat e-recepty. Měli problémy i se zadáváním výsledků testování nebo s databází očkování proti covidu-19.
     09:09
     Přeměna bývalé sklárny
      Šance na nový život pro bývalé sklárny v Karolince na Vsetínsku. Výroba tam definitivně skončila předloni, téměř po 160-ti letech.
      11:49
      Popelnice na bioodpad
       Město Břeclav začalo rozdávat hnědé popelnice na biodpoad. Nádoba bude k dispozici zatím pro lidi bydlící v rodinných domech. Poslouží především k vyhazování zbytků z kuchyně nebo zahrady.
       13:51
       Geotermální energie z vrtů
        Teplo nebo elektřina získané z vyčerpaných vrtů po ropě a zemním plynu na jižní Moravě - takový je pilotní projekt, který spustily Moravské naftové doly.
        17:43
        Světelná připomínka Jana Palacha
         Lidé ve Zlíně si připomínají 3-a-50té výročí úmrtí Jana Palacha, který se upálil na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.
         20:48
         Sčítání Tříkrálové sbírky
          Přes 70 milionů korun se prozatím vybralo v letošní Tříkrálové sbírce. Číslo není konečné. Právě teď totiž na různých místech v Česku pracovníci charity počítají peníze, které vybrali koledníci v ulicích.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám