Události v regionech (Brno)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Testování ve firmách — Testování ve firmách — Kárný senát soudkyně Bartošové — Nedostatek strážníků — Sesuv pod železnicí — Poškozené náhrobky — Terapie virtuální realitou — Výstraha před silným větrem — Opravy zámku v Miroslavi

Části dílu

01:19
Testování ve firmách
  Začalo plošné testování ve firmách - dnes ráno museli všichni zaměstnanci, živnostníci i jednatelé firem zahájit pracovní den testem. Týká se všech - i očkovaných, nebo těch, kteří covid-19 prodělali v posledním půl roce.
  05:09
  Testování ve firmách
   Změny, především povinnost testovat zaměstnance, dopadají i na firmy, které se odběrem vzorků zabývají. V poslední době některé laboratoře musely přijímat nové zaměstnance, aby posílily testovací kapacity.
   07:35
   Kárný senát soudkyně Bartošové
    Kárné žaloby zprostil Nejvyšší správní soud soudkyni Jaroslavu Bartošovou. Žalovala ji bývalá ministryně spravedlnosti za postup, jakým rozhodovala o prodloužení pobytu lobbisty Romana Janouška na svobodě.
    08:27
    Nedostatek strážníků
     Městské policii v Třebíči chybí strážníci. Teď v době covidu, kdy dohlížejí na dodržování vládních opatření, a mnohdy sami končí v karanténě nebo izolaci, musejí často omezovat běžný výkon služby.
     09:19
     Sesuv pod železnicí
      Nebezpečný sesuv zastavil provoz na železnici mezi Českem a Slovenskem, konkrétně mezi Vsetínem a Púchovem. Drážní čety dnes začaly v obci Lidečko násep zpevňovat.
      11:44
      Poškozené náhrobky
       Obyvatelé Mikulčic můžou ode dneška podávat žádosti o proplacení škody na hrobových místech způsobené tornádem. Sběr formulářů probíhá do konce února.
       14:10
       Terapie virtuální realitou
        Traumata z covidových jednotek chtějí brněnští vědci léčit virtuální realitou. Tedy speciálními brýlemi a aplikací, která dokáže napodobit nemocniční prostředí. Včetně zvuků.
        18:47
        Výstraha před silným větrem
         Okolo pěti tisíc domácností a firem na jihu Moravy a na Vysočině se dnes kvůli silnému větru potýkalo s výpadky elektřiny. Výstraha před silným větrem na jihu Moravy a v západním okraji Zlínského kraje platí do dnešní 19. hodiny.
         22:35
         Opravy zámku v Miroslavi
          Zámecká věž v Miroslavi na Znojemsku dostane novou střechu. Do historické stavby totiž už léta zatékalo. Vedení města začalo s opravami zchátralého zámku před 8 lety.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Přehled dílů

          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Jednání o uprchlících — Spor v cementárně — Leo Express končí ve Zlínském kraji — Spor v koalici — Nová větrná elektrárna — Bourání mostu u Tomkova náměstí — Mistři rukodělné výroby — Vzpomínka na Josefa Abrháma

          Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Spor v koalici — Zavřená cyklostezka z Bílovic — Hygienici kontrolují kvalitu vody — Koupaliště zahajují sezonu — Uprchlíci v bývalém klášteře — Únanov prohledávají pyrotechnici — Do práce na kole — Šachový koutek v knihovně

          Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Problémy se suchem — Pěstování exotických rostlin — Nové okruhy ve vile Tugendhat — Sloup uprostřed cesty — Pokračování kauzy Bečva — Nález munice na Znojemsku — Jaguáři ve zlínské zoo — Trestní řízení kvůli válce — První zmínka o Moravanech — Vzpomínka na Milana Kozelku

          Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Domovy pro seniory — Den proti rakovině — Ukrajinské centrum pro uprchlíky — Záchrana mláďat — Vyšetřování kauzy Bečva — Soud s policistou — Otevření hotelu Avion — Spuštění historické lodě — Popelka v Mahenově divadle

          Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Bydlení uprchlíků — Naplněnost potravinových bank — Kauza Bečva — Oprava Mendlova náměstí — Produkce medu — Oprava náměstí ve Znojmě — Letní teploty — Obnova turistických tras — Drama Teror

          Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám