Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Silvestr s opatřeními — Výroba chlebíčků — Začne Tříkrálová sbírka — Stav ledu na přehradě — Nová očkovací místa — Opatření proti šíření ptačí chřipky — Oprava silnice u Lechovic — Nejvýznamnější okamžiky roku 2021 — Výhled na rok 2022 — Novoroční přání

Části dílu

01:12
Silvestr s opatřeními
  Teď ale k těm, které platí už pro přelom roku. Od včerejška jsou to přísnější protiepidemická opatření. Nová omezení se dotknou ubytovacích služeb, restaurací a barů, míň lidí může i na silvestrovské oslavy - maximálně 50.
  04:45
  Výroba chlebíčků
   Zatímco před Vánocemi měly napilno doručovací služby a pošta, den před Silvestrem se nezastaví pracovníci lahůdkářství. Třeba v Rajhradě na Brněnsku, kde chlebíčky vyrábí už třicet let.
   06:51
   Začne Tříkrálová sbírka
    V brněnské diecézní charitě vrcholí přípravy na každoroční Tříkrálovou sbírku. Uskuteční se po celé republice od 1. do 16. ledna. Narozdíl od letoška, kdy byla převážně online, vyrazí po Novém roce do ulic i koledníci v kostýmech.
    07:48
    Stav ledu na přehradě
     Šest centimetrů - takovou tloušťku ledu dnes dopoledne u přístaviště Brněnské přehrady naměřili strážníci. U Sokolského koupaliště pak má led ještě o tři centimetry míň.
     08:35
     Nová očkovací místa
      V novém roce posílí očkovací centra v kraji. Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně to svoje stěhuje do nových prostor. Po roce tak bude moct znovu plně využívat ambulance, které pro tyto účely uvolnila.
      11:05
      Opatření proti šíření ptačí chřipky
       Čtyři obce z Hodonínska jsou v ochranném pásmu po nařízení Státní veterinární správy. Ta tak reaguje na výskyt ptačí chřipky ve voliérovém chovu bažantů v Hovoranech.
       13:11
       Oprava silnice u Lechovic
        Sedmikilometrový úsek silnice I/53 mezi Znojmem a Lechovicemi projde opravami. Začnou nejspíš v prvních měsících nového roku.
        16:51
        Nejvýznamnější okamžiky roku 2021
         Končící rok přinesl spoustu zásadních a bohužel i dramatických událostí. Teď tedy v reportáži jejich přehled a další nejsilnější momenty roku 2021.
         21:10
         Výhled na rok 2022
          Jižní Morava a Zlínský kraj se chystají na zásadní investice nebo významné kulturní akce roku 2022. Region taky čekají senátní a komunální volby. I příští rok ale ovlivní pokračující epidemie covidu-19.
          24:17
          Novoroční přání
           V závěru vysílání teď zprostředkujeme poselství kněze Mariana Kaliny - faráře v Moravské Nové Vsi.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám