Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Změny v dopravě — Změny v dopravě Zlínského kraje — Změny v dopravě — Uctění památky obětí holocaustu — Obnova skautského tábora po tornádu — Nefunkční eskalátory — Přemnožení slimáci — Očkování proti covidu-19 — Očkování bez registrace — Využití 3D tisku — Letní škola folklorního malování — Cyklus koncertů Open Fair

Části dílu

00:30
Změny v dopravě
  Čtveřice měst Vysočiny se chce připojit k jihomoravskému integrovanému dopravnímu systému. Starostové Žďáru nad Sázavou, Nového Města na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem a Třebíče si od toho slibují větší komfort. pro cestující
  02:59
  Změny v dopravě Zlínského kraje
   Změny v dopravě čekají cestující ve Zlínském kraji. Od 1. září můžou použít karty - tak zvanou Zetku nebo moravskoslezskou ODISku nově i pro jízdu po Zlínském kraji vlakem.
   04:02
   Změny v dopravě
    Nové koleje, lávky, opravená nádraží nebo bezbariérové přístupy pro cestující má přinést rozsáhlá rekonstrukce železniční trati mezi Brnem a Svitavami.
    06:25
    Uctění památky obětí holocaustu
     Lidé dnes v Hodoníně u Kunštátu uctili památku obětí holokaustu Romů a Sintů. Letos uplyne 78 let, kdy byl z tamního - tehdy cikánského tábora - vypravený hromadný transport vězňů do koncentračního tábora v Osvětimi.
     07:26
     Obnova skautského tábora po tornádu
      Hodonínští skauti shání peníze na obnovu svého tábora zničeného tornádem. Mívali tam mimo jiné družinové schůzky, skautské závody, adrenalinová odpoledne a zázemí.
      08:14
      Nefunkční eskalátory
       Zřejmě až koncem října by se měly rozjet eskalátory v obchodním centru Letmo.
       10:22
       Přemnožení slimáci
        Zahrádkáři po deštích v minulých dnech řeší problémy s přemnoženými slimáky. Úrodu zeleniny ale ohrožují taky třeba housenky bělásků nebo mšice.
        13:04
        Očkování proti covidu-19
         Lidé bez domova a sociálně slabí měli dnes v Uherském Hradišti možnost nechat se naočkovat proti covidu-19 bez předchozí registrace. Přišlo devět zájemců.
         14:41
         Očkování bez registrace
          Živý vstup redaktorky Veroniky Gecové.
          18:23
          Využití 3D tisku
           Možnosti 3D tisku a jeho využití ve stavebnictví dnes představili odborníci z Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně.
           21:08
           Letní škola folklorního malování
            Ve Skoronicích na Hodonínsku začala Letní škola folklorního malování. Účastní se jí desítky dětí z obce a blízkého okolí.
            22:42
            Cyklus koncertů Open Fair
             Brněnským výstavištěm, které využívali lidé pro očkování i testování, teď zní po dlouhé době i hudba. Před funkcionalistickým pavilonem Morava začal cyklus koncertů Open Fair.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

             Napište nám