Očkování školáků – dnes je poslední den, kdy mohou být školáci očkovaní první dávkou vakcíny proti covidu-19 – Co potřebují dobrovolníci v Mikulčicících – Dny dětské onkologie – Nová výstava na hradě Pernštejn

Obsah dílu

Očkování bez registrace

Už týden se mohou lidé ve Zlínském a Jihomoravském kraji nechat očkovat proti Covidu-19 bez předchozí registrace. A to celkem na 7 místech. Tím nejnovějším je ode dneška sportovní hala ve Vsetíně.

Očkování bez registrace

Pět týdnů zbývá do začátku školního roku. Děti, které si dnes přišly pro vakcínu, tak měli poslední možnost stihnout celý proces očkování tak, aby prvního září byly považovány za bezinfekční.

Smrtelná nehoda

Dva lidé dnes dopoledne zemřeli při nehodě osobního vozu a kamionu u Lechovic na Znojemsku. Nehoda se stala na obchvatu obce směrem do Brna.

Oprava střechy SOŠ Luhačovice

Škody po silných červnových bouřkách neodklízí lidé v těchto dnech jenom v obcích na Hodonínsku a Břeclavsku, ale i v Luhačovicích na Zlínsku. Střechu tamního internátu Střední odborné školy stavbaři stihnou opravit do konce srpna.

Představení Alexandera Choupenitche

Narodil se v Brně, jeho rodiče ale pocházejí z Běloruska. Přestěhovali se kvůli angažmá v národním divadle Brno. Právě tady začala cesta mladého sportovce. K fleretu se dostal přes basketbal nebo hokej.

Slovanská epopej

Na výstavu Slovanské epopeje na zámku v Moravském Krumlově se dnes přišli podívat první návštěvníci. Zatím je však expozice dvaceti pláten otevřená ve zkušebním provozu pouze pro místní obyvatele.

Pomoc dobrovolníků

Přes krizový štáb v Mikulčicích přichází stále míň žádostí o pomoc, ubývá i dobrovolníků. Podle místních jsou ale při obnově obce poničené tornádem stále potřeba.

Dny dětské onkologie

Rakovinou každý rok onemocní v Česku asi 350 dětí, téměř polovina z nich se pak léčí v brněnské Dětské nemocnici. Právě na toto onemocnění teď upozorňují Dny dětské onkologie.

Nová výstava na hradě Pernštejn

Nová výstava o aristokratických zahradách je od čtvrtka k vidění na hradě Pernštejn na Brněnsku. Návštěvníkům představuje historii pernštejnské zahrady a tehdejší trendy.

Bronzová medaile v šermu

Živý rozhovor s bronzovým medailistou Alexandrem Choupenitchem.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD