22. červenec 2021

Obsah dílu

Pomoc po tornádu — Lobbista Roman Janoušek do vězení — Olympijský festival v Brně — Pomoc dětem z domovů — Brnem provede audiomapa — Očkování bez objednání — Očkování bez objednání — Ekologická obnova poničených domů — Sčítání čápů — Léto s Janáčkem

Části dílu

00:30
Pomoc po tornádu
  Poslední hasiči dnes opustili obce zasažené tornádem. Během zásahu odpracovali okolo 20-ti tisíc hodin. Lidem bude s odklízením nadále pomáhat armáda.
  06:10
  Lobbista Roman Janoušek do vězení
   Odsouzený lobbista Roman Janoušek dnes nastoupil do vězení. Na plnění čtyř a půl letého trestu za ublížení na zdraví a řízení v opilosti nastoupil do pankrácké věznice.
   06:55
   Olympijský festival v Brně
    V Brně dnes skončily přípravy Olympijského festivalu, který bude doprovázet Letní olympijské hry pořádané v japonském Tokiu.
    07:55
    Pomoc dětem z domovů
     Jak vstoupit do pracovního života po odchodu z dětského domova nebo od pěstounské rodiny se tento týden učí děti a mladí dospělí v Nemojanech na Vyškovsku.
     09:49
     Brnem provede audiomapa
      Nová audiomapa představuje Brno očima místních. Městské části, ulice, parky nebo budovy přiblíží ve zvukových nahrávkách lidé, kteří mají k lokalitám blízký vztah.
      12:14
      Očkování bez objednání
       Další očkovací centrum bez nutnosti objednání se dnes otevřelo v prostorách bývalé restaurace Bohéma v Janáčkově divadle.
       14:12
       Očkování bez objednání
        Ve Zlínském kraji přibude příští týden 4. místo, kde se lidé mohou nechat naočkovat proti Covidu 19 bez předchozí registrace.
        16:57
        Ekologická obnova poničených domů
         Obnova obcí, které zpustošilo tornádo, je podle Nadace Partnerství šance na vybudování ekologičtějších domů obklopených zelení.
         20:02
         Sčítání čápů
          Ornitologové vyzývají ke sledování čapích hnízd. Bouřky, které se v minulých týdnech prohnaly napříč republikou, totiž mohly ohrozit mláďata těchto ptáků.
          21:56
          Léto s Janáčkem
           Poznávat skladatele Leoše Janáčka nejen prostřednictvím hudby, ale taky skrz jeho mlsný jazýček umožňuje projekt Léto s Janáčkem. Brněnské cukrárny a kavárny nabízejí k ochutnání jeho oblíbené sladkosti, k dostání je i kniha s recepty, podle kterých vařila jeho kuchařka.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           23. červenec 2021

           Přehled dílů

            
           Stopáž26 minut

           29. květen

           Stavba horkovodu — Regionální onkologické centrum — První den na Riviéře — Bourání stánků — Kauza lihové mafie — Likvidace kolejí — Záchrana chrtů

           29. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           26. květen

           Dopady úsporného balíčku — Omezení na dálnici D1 — Ostraha ve vsetínské nemocnici — Opravená kolonáda v Kroměříži — Rozvoj bezobslužných prodejen — Nové hořáky v teplárně — Živý vstup reportéra Josefa Kvasničky — Výstava v Jurkovičově vile

           26. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           25. květen

           25. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           24. květen

           Výroba ve Vrběticích — Nová hala v Olomouci — Rozhodnutí Krajského soudu o Bauhausu — Investice Jihomoravské kraje do výzkumu — Následky bouřek — Cena Františka Kriegla — Poplatky za komunální odpad — Kandidáti na ústavní soudce — Končí demolice Prunéřova — Změny u státních zástupců — Oprava varhan ve Křtinách — Vzácné rukopisy v Brně

           24. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           23. květen

           Kontroly antimonopolního úřadu — Ceny potravin — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Referendum rozbouřilo Vysočinu — Digitalizace školství — Odpolední bouřky — Obtěžování nebylo trestným činem — Zdravotnické pomůcky — 100 let Moravské zemské knihovny — Ocenění za tradiční řemesla

           23. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. květen

           Zdražování nájmů v Kroměříži — Zdražování nájmů — Změny na ministerstvu školství — Tragická nehoda u Hulína — Otevření koupališť — Poškození kanalizace v Moravské Nové Vsi — Festival Divadelní svět — Ověřování statiky vistué lávky

           22. 5. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám