2. červenec 2021

Obsah dílu

Týden po tornádu — Týden po tornádu — Pomoc dobrovolníků — Proměny zasažených obcí — Mobilní ambulance odjíždí — Obnovení dodávek elektřiny — Pěší pouť na Velehrad — Pouť na Velehrad — Nové opatření vlády — Rozloučení s Libuší Šafránkovou — Vzpomínka na L. Šafránkovou

Části dílu

00:30
Týden po tornádu
  Dnes je to týden, kdy se evakuovaní lidé probudili do děsivého rána a už za úsvitu přicházeli k troskám svých domů. Stejně dlouho pracují na jejich odklízení.
  01:18
  Týden po tornádu
   Lidé ze zasažených obcí za sebou mají týden plný vyčerpávající práce - a taky emocí. Vrátili jsme se do stejných míst týden po tornádu - práce na obnově domů pokročily, smutek leckde střídá naděje.
   04:34
   Pomoc dobrovolníků
    O prodlouženém víkendu se očekává příjezd mnoha dobrovolníků do zasažených oblastí. U obcí vznikla stanová městečka, připravená jsou záchytná parkoviště a svozové autobusy.
    06:14
    Proměny zasažených obcí
     Tornádo proměnilo obce doslova během pár minut. Přesně týden místní, dobrovolníci nebo hasiči pokračují ve snaze vrátit jim jejich původní podobu.
     08:37
     Mobilní ambulance odjíždí
      Pražští záchranáři ruší mobilní ambulanci - takzvaného Golema - kterou provozovali v Moravské Nové Vsi zasažené tornádem. Nejčastěji tam ošetřovali zranění způsobená při odklízení trosek.
      10:50
      Obnovení dodávek elektřiny
       Bez elektřiny v obcích zasažených tornádem dál zůstává asi tisíc domácností. Energetici ale postupně pracují na obnovení dodávek. stihnout by to měli do konce týdne. S problémy se v oblasti dál potýká také železnice. Oprava zničeného trolejového vedení nejspíš potrvá měsíce.
       13:06
       Pěší pouť na Velehrad
        Z poutního místa Svatý Hostýn na Kroměřížsku - do Velehradu na Uherskohradišťsku se dopoledne vydala asi stovka poutníků.
        15:00
        Pouť na Velehrad
         Pět tisíc je maximální počet lidí, kteří můžou být u nedělního večerního koncertu před velehradskou bazilikou. Je to kvůli epidemickým opatřením.
         17:58
         Nové opatření vlády
          Zpřísnění protiepidemických opatření schválila včera vláda. Od pátku 9. července budou změny hlavně při prokazování bezinfekčnosti a cestování do zahraničí.
          19:10
          Rozloučení s Libuší Šafránkovou
           Zemřela herečka Libuše Šafránková. Informovala o tom stanice CNN Prima News s odvoláním na hereččina syna Josefa Abrháma mladšího.
           20:46
           Vzpomínka na L. Šafránkovou
            První role Libuše Šafránkové. Ve šlapanickém ochotnickém divadle, kde působil její tatínek, si zahrála ve dvou pohádkách. Právě ve Šlapanicích na Brněnsku prožila dětství i mládí.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            7. červenec 2021

            Přehled dílů

             
            Stopáž26 minut

            26. květen

            Dopady úsporného balíčku — Omezení na dálnici D1 — Ostraha ve vsetínské nemocnici — Opravená kolonáda v Kroměříži — Rozvoj bezobslužných prodejen — Nové hořáky v teplárně — Živý vstup reportéra Josefa Kvasničky — Výstava v Jurkovičově vile

            26. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            25. květen

            25. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. květen

            Výroba ve Vrběticích — Nová hala v Olomouci — Rozhodnutí Krajského soudu o Bauhausu — Investice Jihomoravské kraje do výzkumu — Následky bouřek — Cena Františka Kriegla — Poplatky za komunální odpad — Kandidáti na ústavní soudce — Končí demolice Prunéřova — Změny u státních zástupců — Oprava varhan ve Křtinách — Vzácné rukopisy v Brně

            24. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            23. květen

            Kontroly antimonopolního úřadu — Ceny potravin — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Referendum rozbouřilo Vysočinu — Digitalizace školství — Odpolední bouřky — Obtěžování nebylo trestným činem — Zdravotnické pomůcky — 100 let Moravské zemské knihovny — Ocenění za tradiční řemesla

            23. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. květen

            Zdražování nájmů v Kroměříži — Zdražování nájmů — Změny na ministerstvu školství — Tragická nehoda u Hulína — Otevření koupališť — Poškození kanalizace v Moravské Nové Vsi — Festival Divadelní svět — Ověřování statiky vistué lávky

            22. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            19. květen

            Trendy v muzejnictví — Zavřený most na Tomkově náměstí v Brně — Stánky v podchodu pod hlavním nádražím — Přemnožení komáři — Kauza Výchovného ústavu ve Višňovém — Problémy jeskyní v Krasu — Soud s Marianem Kočnerem — Svaz měst a obcí — Zámek v Blansku — Nový přírůstek v muzeu Živá voda

            19. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

            Napište nám